Reklama

operace páteřní ploténky

Aja (Út, 18. 5. 2021 - 20:05)

Jdu na to 26.5.doufam ze to pomůže.po lednovem covidu mu vzala plotenka 12/7/13krat mm.ted jsem po 10kapačkach...neurolozka mi nechala 2mesice jen ležet.mam novou p.dr.ta mi zacala lečit.bojim se jestli mi to pomůže.srale jinak beru leky

Aja (Út, 18. 5. 2021 - 20:05)

Jdu na to 26.5.doufam ze to pomůže.po lednovem covidu mu vzala plotenka 12/7/13krat mm.ted jsem po 10kapačkach...neurolozka mi nechala 2mesice jen ležet.mam novou p.dr.ta mi zacala lečit.bojim se jestli mi to pomůže.srale jinak beru leky

Golett (St, 22. 10. 2003 - 03:10)

Operace už mám za sebou prakticky tři.O čem hovoří pan Svoboda nechápu.Mám pocit že míchá okolnosti,dúsledky a postupy kulantně řečeno bez ladu a skladu.Jednou větou o výhřezu a posunu obratle a léčebný postup je řekněme úsměné.Jestli jste nějaký léčitel či pod.Udělejte si alespoň jasno v základních pojmech a jejich návaznosti.Nic osobního zdravím :o))

Golett (St, 22. 10. 2003 - 03:10)

Pane Svoboda,mám pocit že nějak motáte dohromady různé pojmy a okolnosti.

Hanka (Út, 21. 10. 2003 - 19:10)

Tak přispěji taky trošku do mlýna. Zrovna jsem se vrátila z vyšetření RSG,což už v životě nechci prožít. Píchnutí mi nevadilo, ale ty následky! No, žiju, ale výsledek takový: výhřez ploténky a posunutí obratle o 7mm. Což znamená dvě operace. Řeknu Vám, že se na ně už opravdu těším a budu doufat, že se povedou. Již pět let stále jen chodím na opichy, RHB a protože také pracuji u rádoby kapitalisty, vše z vlastních peněz a bez neschopenky. A teď to mám. Sice přijdu o zaměstnání, důvod nedostanu, ten je pro jinou sortu lidí, ale to vše budu řešit až jestli budu moci konečně normálně chodit. Přeji všem hodně zdraví a doporučuji, nenechávejte páteř na poslední chvíli.

Sisi (Po, 13. 10. 2003 - 11:10)

No holky, jak to tady čtu, tak mám vlastně štěstí. Je mi 48 let, celý život zdravá jako řípa, na nemocenské snad před 15-ti lety. Děti mám už dospělé a samostatné. Ale na každého jednou dojde a tak i já od začátku července trpím na výhřez ploténky. Záda mě nebolí, ale nemůžu déle jak 4 minuty stát, jít nebo ležet, protože od brnění pravé nohy se to vystupňuje až do křeče, která mne prostě přinutí sednout a odlehčit páteř. Po dvouměsíční samoléčbě jsem konečně zašla po známosti k lékaři a skončila na 4 týdny v nemocnici. Kapáky, obstřiky a rehabilitace pomohly jen částečně, už se to nezlepšovalo a tak jsem se nechala uschopnit. Ale i když chodím minimálně, začíná se to opět zhoršovat. Byla jsem xkrát zrentgenovaná, na CT i magnetické rezonanci - ta ještě není vyhodnocená, tak čekám, co na to řeknou neurochirurgové. Taky asi budu stát před rozhodnutím, jestli operace ano nebo ne, ale 4 minuty chůze jsou tak krátká doba, že pokud mi to navrhnou, tak jsem na 99% rozhodnuta operaci podstoupit, protože si další život v tomto stavu nedovedu dost dobře představit. Proto taky sháním informace o této chorobě, možnosti léčení, cvičení, popis operace a stav po ní atd. Pokud se něco nového dovím, tak to tady zveřejním a prosím i ostatní o případné další informace. Dík a veselou mysl - aspoň jsem zjistila, že jsem jinak úplně zdravá, což v mém věku není špatné. :-)

Daria (Ne, 5. 10. 2003 - 21:10)

Zdravím Sněhurku, vypadá to, že jsme největší "chcípáci" my dvě nebo co? S tím CT - z mojí zkušenosti - je mi 29 let, prodělala jsem několik RTG klasických pánve /měla jsem zlom.kostrč/ a teď 2x CT a je fakt, že mám 5-ti letou zdravou holčinu a otěhotnět jsem problém neměla. To by asi člověk musel chodit vícekrát do roka na RTG, ne? Dotaz - to Ti doktorka nedokáže z CT snímků a popisů stanovit diagnózu? D.

Snehurka (So, 4. 10. 2003 - 12:10)

Cau Dario a vsichni,taky me to zrovna pekne otravuje. Tak dlouho jsem mela relativne pokoj a ted uz 3. mesic pekne problemy. Doktorka me uz nechce poslat na zadne CT, pry v mem veku mit 2 CT neni nic dobreho, kdyz jsem zenska a budu mit jednou deti. Zminila vysetreni magnetickou rezonanci. Pry pokud to neustoupi. Pritom rehabilitace pomaha jen trochu.

Daria (Čt, 2. 10. 2003 - 23:10)

Ahoj lidičky,tak jsem si do dnešního dne myslela, že jsem jediná, která má život otrávený věčnou bolestí z blbých zad! A hle, ono nás bude více. Mám stejné problémy - po úraze před 9lety /pád na kostrč - zlomená - odstraněná loni - JAUUU!!!/ se mi hnuly i záda - klasická poslední plotna. Výhřez do míš.kanálu, opakující se blokády. Dalo se to přečkat s neschopenkou a práškama. Jenže před 2měsíci mě ve spánku chytla křeč do P-lýtka a od té doby mám skříplý nerv, který mi střílí po zadní straně stehna, lýtka vč.brnění, necitlivosti a tuhnutí svalu. Doktorka z Homolky - klid, prášky,plotýnka může více zdegenerovat a nerv se uvolní, chce to čas, na operaci je možné jít vždy - její názor. Jenže já mám každodenní bolesti a při každým ohnutí, zvednutí apod. přemýšlím, jak se nastavit - no je todleto život??? Operace se ani nebojím, jen toho času, co budu na neschopence doma - mám klasického šéfa kapitalistu. Dotaz - jak je člověk po operaci plotýnky dlouho doma? Prý se nemůže sednout cca 20 dnů a čtvrt roku nic nezvedat? Jsou nutné lázně a rehabilitace? Kde najdu speciální cviky na posílení zád.korzetu? Díky předem za odpověď.

Snehurka (Pá, 29. 8. 2003 - 12:08)

Zdravim vsechny s vyhreznutou plotynkou. Je mi 25 let a v 16 letech mi po uraze vyhrezla plotenka. Disk L5/S1 - 10 mm. Prvni rok to bylo peklo, nez mi vubec zjistili, co to je. Pak jsem mela az doted relativne pokoj. Pred 2 mesici jsem byla nemocna a hodne lezela, tak jsem si to bud rozlezela nebo dalsi moznost je, ze jsem si to nastydla (horka koupel - prochladnuti). Doktorka tvrdi, ze to je zablokoani patere. Po Dorsiflexu a Scutamilu se to zacalo zlepsovat, pak jsem si to ale pravdepodobne znova nastydla v parku a ted trpim. Mam otok tak dva obratle nad tou moji plotynkou. Moje doktorka je na dovolene, tak budu muset na pohotovost pro nejake prasky. Ma tu nekdo zkusenosti se zablokovanim patere? Boli me to misto, kde mam ten otok, taky pocetuji bolest v leve casti hyzdi. Jen si rikam, doufam, ze se mi tam ta plotna nejak neuvolnila nebo aspon jeji kousek a necestuje to. Ma nekdo zkusenost s necim podobnym? Diky moc za prispevek.

Olda (Po, 28. 7. 2003 - 14:07)

2 měsíce jsem po operaci ploténky a musím říct, že do minulého týdne se vyvíjelo vše tak jak jsem si představoval, tudíž bez potíží. Minulý týden , když jsem byl na rehabilitaci, tak jsem se buďto někde špatně hnul nebo to bylo způsobeno při masáži páteře rehab. sestrou, jsem začal pociťovat návrat "škubání" a bolesti svalů a to i ve druhé noze. Nicméně i přes tento problém si myslím, že operativní zákrok je dnes už na celkem slušné úrovni. Můj problém byl ten, že ploténka nejdříve vyjela a ulomila se a potom cestovala páteřním kanálem. Znovu jdu tedy navštvit lékaře, tento týden, a problém s ním konzultovat. je mi 29 let. Pokud má někdo zkušenosti s druhou "re" operací ploténky, byl bych vděčen za názor. Děkuji.

šindelková (Pá, 16. 5. 2003 - 08:05)

Ahoj, čtu Vaše příspěvky a mám dotaz, kdo by pomohl, či poradil . Jsem po 2 operacích plotének, během 12 měsíců !!! Nyní uplynulo 8 měsíců od té poslední, bolesti mám stále, na CT a MR byla opět potvrzena recidiva výhřezu L4/L5 a navíc menší výhřez L5/S1. Bolesti jsou v pravé DK, střílí do břicha,... Zajímalo by mě, jestli po 2 operacích mohu vyzkoušet alternativní medicinu např. chiropraxi (znáte nějaký kontakt ??), nebo se zajímat o náhradu ploténky, která se provádí Na Homolce. Nevím co bude dál a taky se bojím co bude potřetí. Je mi 40 a představa dalších 30 let je děsivá ??

šindelková (Pá, 16. 5. 2003 - 08:05)

Ahoj, čtu Vaše příspěvky a mám dotaz, kdo by pomohl, či poradil mně. Jsem po 2 operacích plotének, behěn 12 měsíců !!! Nyní uplynulo 8 měsíců od té poslední, bolesti mám stále, na CT a MR byla opět potvrzena recidiva výhřezu L4/L5 a navíc menší výhřez L5/S1. Bolesti jsou v pravé DK, střílí do břicha,... Zajímalo by mě, jestli po 2 operacích mohu vyzkoušet alternativní medicinu např. chiropraxi (znáte nějaký kontakt ??), nebo se zajímat o náhradu ploténky, která se provádí Na Homolce. Nevím co bude dál a taky se bojím co bude potřetí. Je mi 40 a představa dalších 30 let je děsivá ??

Petr (Čt, 15. 5. 2003 - 12:05)

Asi před 2 měsíci jsem podstoupil operaci. Přěd operaci mi hrozilo ochrnuti obou noch a to je mi teprve 18 let. Vím co to je. Konzervativní léčba pomocí infuzií nepomohla. Ten se cítim líp a je to čím dál tím lepší. Není co spekulovat, je třeba jít na tu operaci protože hrozí že ten kořen nervu odemrře. Hral jsem první fotbalovou ligu dorostu a to zranení přišlo po pozvánce do A mužstva k mužům. Konec kariéri.

Návštěvník (Ne, 16. 6. 2002 - 17:06)

Ahoj všichni,mám také menší zkušenosti s vyhřezlou ploténkou.Je mi 22 a před 2roky jsem při fotbale špatně dopadl a začalo marození.Bolest v kříži.Nejdříve jsem dostával prášky pak přišly na ředu injekce.Doma jsem se léčil 2 měsíce ale bolest neustupovala.Přidala se k tomu bolest projíždějící po zadní straně nohy až k lítku.Děsná bolest, já nemohl pořádně sedět,ležet no prostě hrůza.V nemocnici zkoušeli mnoho injekcí, cvičení ale stav se stále zhoršoval.Po rtg na CT byla stanovena diagnoza Hernie disku L5/S1 o 6 mm.Prý to je málo ale v blbým místě.Jak jsem se hnul úpěl jsem boletí.V roce 2000 jsem byl chirurgicky operován a stav se mi mnohokrát zlepšil.Tomu pomohl i pobyt v lázních Jáchymov.Teď pracuji jako zámečník a záda jsou v pohodě.Jen někdy když pracuju delší dobu v předklonu tak je cítím.Mohu i sportovat.Nevím jak jinak bych se zbavil bolestí.S přáním mnoho zdraví se loučí Jarda

Návštěvník (Út, 29. 1. 2002 - 16:01)

Jsem před operací krční pátře - tři výhřezy, z toho jeden C6/C7 utlačuje značně nervový kořen a míchu. Prosím, zda se někdo setkal s možností řešit tento problém jinak než cestou spojení dvou obratlů - klasickou operací. Zajímalo by mě, zda je zde možnost např. operace laserem, ev. jakých výsledků se při této operaci dosahuje. Děkuji.

Návštěvník (Čt, 18. 10. 2001 - 10:10)

Ahoj,mam 3 vyhrezly plotenky,zuzeny misni kanalek,vysetreni CT. Je mi 37 let, 3 deti. Je to asi 5 let, kdy zacalo jit do tuhyho.Byla jsem v predklonu,sedet ani lezet neslo. Nevim ani kolik doktoru videlo moje zada.Stres.nem.,Homolka,nemalo neurologu a rehab. odborniku, trakce,prasky,solux,masaze.... Kazdy z nich rikal neco jineho,i inv.duchod padl. No a tyden pred rozhodnutim, jestli jit na operaci, jsem dostala kontakt na maserku,ktera dela refl.terapii,4 hodiny masaze, mela jsem po masazi kridla, je fakt, ze to dost bolelo ale pomohlo. V laznich jsem se naucila cvicit Brunkovovu metodu, tj. cviceni po operaci zad.Vypracovala jsem si zadovy korzet. Denne cvicim uz 1,5 roku. Poprala jsem se s tim a hlavne doktory uz nepotrebuju.Vsem doporucuju. Operace je to posledni.

Návštěvník (Út, 28. 8. 2001 - 21:08)

Sice s časvým odstupem, ale zaujalo mě téma.K příspěvku J. Svodoby - prosím o sdělení, kde a kdo to umí - to by byla fakt bomba. Jinak se ztotožňuji s Mirkem a Markem -ikdyž nemám osobní zkušenost, něco málo o tom taky vím. Pokud je výhřez potvrzem na CT event. i na MR a navíc se zhoršuje klinický nález, tedy citlivost na kůži, slabost svalů ev hubnutí končetin, tam je třeba zachránit co se dá . asi jedině operačně. JInak je to ale hodně i o psychice a motivaci nemocného. U nás je stále ještě operace plotýnky spíš "potvrzením pro invalidní důchod" a znám lidi s částečným důchodem, kteří si dobře přivydělávají zednickou apod. POkud je správná indikace k operaci a správná motivace nemocného - třeba pokud podnikateli stojí obchody - pak jsou často pooperační výsledky velmi dobré, rehabilitace velmi rychlá... Mám spíš zkušenosti s lidmi, kteří s malým nálezem mají obrovské potíže a na neschopenku by nešli, "kdyby je zabil". Těm operace nepomůže, ale dostanou důchod. Takže když je třeba operaci má se operovat, pokud by to šlo bioenergií, byla bylo paráda - ušetřily by i zdravotní pojišťovny :-) Dalibor

Návštěvník (Út, 27. 3. 2001 - 09:03)

Ahoj, já osobně mám již 2 operace za sebou. Doporučuji se poradit s co největším počtem lékařů a reh. pracovníků. Dnes bych asi před první operací více "bojoval" a snažil se to rozcvičit protože komplikace byly jěště únosné a je pravda, že se to tím zlepšit dá. Druhá operace byla pro mne vysvobozením (bez přehánění jsem se na ni těšil), komplikace byly velké a bolestivé. Pokud má někdo problémy s hybností končetin (laicky řečeno odumírá skřípnutý nerv a např. slábne noha) doporučuji nečekat a jít na kudlu. Ze zkušennosti vím, že to tak hrozné není jeden dva dny nic moc, ale pak už dobrý. Ale pane Svobodo, 12mm vrátit zpět za 20 min, to Vám slušně řečeno nevěřím.

Návštěvník (St, 21. 2. 2001 - 22:02)

Ahojky,nebudu unavovat vlastni zkusenosti(kazky clovek je troch jiny),Ale sleduji podrobne celosvetovy nazory i zkusenosti pacientu...Zde jsou moje postrehy:Samozrejme ze zalezi na nalezu i to, jak je analyzovan.Faktem je ze 35% lidi (pres 40let) maji nalez!!Ne, kazdy ma problem.Ne kazky problem je stejne resitelnyJe jasne, ze pokud neni absolutne NUTNE(!)NEOPEROVAT, protoze to vede k dalsim problemum.Operace c.1,c2 atd.Komplikace, o kterych nikdo nehovori otevrene, ale jsou jich desetitisice! Verte mi.Cas...technicky pokrok je na nasi strane...Cas -jako nepritel=>starsi lide se hoji bud pomaleji, nebo nikdy 100%Hodne stesti.Pokud chcete, napiste mi,vysvetlim mnohe.Mirek

Reklama

Přidat komentář