Reklama

operace páteřní ploténky

Tomáš (Pá, 13. 5. 2005 - 20:05)

To Petr: neni vubec pravda, ze na operaci se jit musi. Tobe pomohla, ale je x lidi, kterym se jeste pritizilo. Navic, asi ti rekli, ze se to muze klidne vratit, jestli ne, tak ti nerekli vsechno.A ten koren co ti odumre, tak to sice muze byt pravda, ale telo je natolik chytre, ze si vytvori jinou cestu, tzv. "premosteni" a koren povede uplne jinudy.Takze moje rada je, nejdriv konzervativni lecba nez skalpel. Ten muze byt vzdy az to "final solution".

Mario (Čt, 12. 5. 2005 - 22:05)

Ahoj,chtel sem sem zeptat jak se ti vede?Jestli uz ses OK nebo KO?Doufam ze to prvni.Mej se fajn a ozvi se.Ja mam dotaz 73.cau a ozvi se.milkinen"yahoo.com

Mario (Čt, 12. 5. 2005 - 22:05)

Cau,sem se chtel zeptat jakej druh operace jsi mela?Fuzy...na jakem levelu..L5 S1 ?Dik(dotaz ;73 je muj problem)

Mario (Út, 10. 5. 2005 - 21:05)

cau vsem,sem ted v USA a pred rokem sem byl na operaci(Fuze)L5S1 jako dusledek bouracky.Mel sem tam nastiplou plotynku tak mi to tady v nejlepsi nemocnici v Atlante spravovali.Jenze oni sou tady nejak pozadu a si porad nedovedu vysvetlit proc mi neudelali umelou silikonovou plotynku(Na Homolce se dela uz 5 let)...sem o tom tehdy nemel ani poneti.Ted je to presne rok od op.Vsechno je teda fajn mimo behani delam vsechno.(bolesti nepatrne ,cvicim obden,postavu mam jak model..;)Ale mam strach ze se to casem zhorsi(degen. oststnich plotynek.)Mate nekdo zkusenosti se zhorsovanim po case po fuzy?jak predejit...staci cviceni...kombinovat s laznema?Dik za odpoMario(vek 27)

coolio (Út, 10. 5. 2005 - 21:05)

cau vsem

Alžběta (So, 23. 4. 2005 - 18:04)

Při výhřezu ploténky pomáhá ozonoterapie, kterou provádí neurologické odd.nem. v Žilině. Při aplikaci směsi ozonu s kyslíkem dochází k uvolnění vody z jádra ploténky a k následnému zmenšení výhřezu a tím i tlaku na nervový kořen.Tato léčba je ambulantní

T.H. (Ne, 10. 4. 2005 - 14:04)

Nazdar Koperniku, tak jaxe vede? Uz je to lepsi? Co je novyho u tvych zad?

Hana (Ne, 3. 4. 2005 - 18:04)

Zdravím všechny lidičky po operaci páteřní ploténky. I já jdu na tuto operaci a docela mám strach může my někdo blíže vysvětlit o co vlastně půjde? mám výhřez ploténky L5/S1 9mm a ktomu skřípnutý nerv do levé nohy špatně chodím a bolesti hrůza. K tomu jsem diabetik na inzulínu a tlak mám stále vysoký 170/98 dají my tam dohromady? a co ta má cukrovka? dík za jakou-koliv odpověď bojím bojím

Lada matejkova (So, 7. 9. 2019 - 20:09)

Jen se neboj není čeho mám to taky za sebou a před jsem se klepala strachy bylo to zbytečné!!!

Kopernik (Út, 15. 3. 2005 - 13:03)

Jirko je to příspěvek z 24.2.2004 myslím tak si to najdi a hodně zdaru

nana (Út, 8. 3. 2005 - 22:03)

Nazdaarek!!!Uz 4roky trpim bolestami krcnej patere.O dva tyzdne mam ist do nemocnice na epiduralnu infiltraciu.Ma niekto s touto metodou skusenost?Dakujem za odpoved,potesim sa

Jirka Koucky (Po, 7. 3. 2005 - 21:03)

Tomáší kde mám hledat článek se cvikem na záda?DíkJirka

T.H. (So, 5. 3. 2005 - 18:03)

Ahoj vsem, je to asi rok, co jsem mel podobne problemy, psal jsem o nich i tady pod inicialy T.H.Mel jsem vyhrez 7mm L4/L5 nebo tam nekde, hrozny problemy, doporucili mi operaci, ale ja se na ni vybodl a chodil asi k nejlepsimu fyzioterapeutovi doc. Kolářovi do Motola. Ač se zdá 7mm moc, tak mi rehabilitace pomohla a teď už zase klidně můžu hrát hokej a chodit do posilky. Měl bych každý den cvičit ten cvik, co jsem zde popisoval, ale jak nemám problémy, tak na to zapomínám. Ten jediný cvik a návštěvy Koláře mě pomohly, občas drobné problémy jsou, ale když to srovnám s před rokem, je to je malichernost.Doporučení pro všechny: žádné neexistuje, všechno je hrozně subjektivní. Někomu operace pomůže, někomu ne. Mě pomohla rehabilitace a dnes jsem rád, že jsem se nerozhodl pro operaci. Všichni kdo jste zoufalí a chcete alespoň něco zkusit, najděte si můj článek a zkuste ten cvik, i když se těžko popisuje. Za to nic nedáte, objetujte pár minut denně.Nevěšte hlavu.Tomáš

david (St, 23. 2. 2005 - 18:02)

Ahoj. Moc s Tebou cítím. Mě je 24 let, při zvednutí velké činky v posilce sem pocítil prudkou bolest v spodních zádech. Stalo se to před 14měsící. Od té doby mě neskutečně bolí spodní záda a hýždě. Byl jsem u více než 10 doktorů, hospitalizovaný a nebyli schopni na nic přijít. Dokonce se jim zdá má páteř naprosto v pořádku. Jedině na CT mi našli zúžený pateřní kanál a vyklenutí ploténky o 2,8mm. Což je naprosto v normě prý. No v normě to není,jelikož bolesti byly rok nesnesitelné a žádná analgetika nepomáhaly, ani rehabka, AKU,apod. Výhřez 9mm máš opravdu velký,ale pokud sportuješ, tak to s Tvou bolesti ještě není tak zlé. Mohl bych ti doporučit MUDr. Pulpána v Praze. K němu chodím na injekce (místo operace) a trochu zlepšení je. Jedná stojí cca 1000 Kč ale. Jinak vím že existujou lidi, kteří to umí spravit ručně anenasílně,ale nemůžu na ně natrefit. Jo a na MRI mi pak nenašli nic. Když chvílí stojí, sedím nebo chodím tak se bolesti zhoršují, je to bezvýchodná situace.Ale nevzdávám to a taky nevzdávej. Zdaleka je to nejhorší psychicky. Nejde nic dělat, natož sportovat, nic Tě nebaví....no děs. Tak napiš maila pokud chceš.Zatím.

Marie Průšová (Pá, 18. 2. 2005 - 10:02)

Ahoj všem,dotaz: čekám na operaci vyhřezlé ploténky 5 mm (bederní páteř), několik let problémy s dolními končetinami. Má někdo zkušenost s operací na Homolce předpokládaná dekomprese a náhrada předním přístupem. Děkuji a mějte se. Marie

Dušan (St, 16. 2. 2005 - 20:02)

No ja už jsem po operaci víc než rok,ale infuze jsem ab Na ct zjistily výhřěs ploténky absolvoval ambulantně pak i v nemocnici.nepomahlo vůbec nic hromady prášků injekce proste nic z Ct mě muse li snést.nalez by vyhřezlá ploténka a navíc zlomená takže nůž mě neminul.Po zákroku mě okamžitě přestala bolet noha kterou jsem za sebou tahal jak přejetý pes.Na druhý den po operaci mě postavyli na nohy a začal jsem chodit a pomalu cvičit. pak lázně a do práce na invalidní důchod co mi nabízeli jsem se vyprd ti hleděli.Ted chodím 2x týdně do fitka a je to pohoda.Sem tam se nějáka bolest při přetížení ozve,ale po odpočinku zmizí.Doporučuji cvičit,ale opatrně zátěž zvyšovat postupně hlavně břišní a zádove svalstvo.Ur čite jsi prodělala nějakou rehabku tak at tě ty partie naučí cvičit pořádně. Mimochodem mě operovali na neurochiřě v Olomouci moc jim děkuju fakt dobři.Mě je 36 takže nezoufej.

Miloslav (St, 16. 2. 2005 - 12:02)

Je mi 40 let a mám též problémy s páteřní ploténkou ve spodní části zad. Prosím paní Romanu o kontakt na masérku refl. terapie. Předem děkuji. Miloslav

Martina (Pá, 11. 2. 2005 - 14:02)

Ahoj,je mi 23 let a asi pred pul rokem jsem se jednoho dne proste nenarovnala a s desnyma bolestma me odvezli na pohotovost...pote jsem tyden lezela na kapackach a dalsi tyden na praskach...po CT mi zjistili 9mm vyvrezlou plotenku a zuzeny paterni kanalek.Dostala jsem kontakt na prymarku z Janskych lazni,kde se leci pohybove ustroji a ta mi behem 1 mesice zajistila pobyt v laznich.Bylo to paradni a hodne mi to pomohlo.Nekolik mesicu jsem mela pokoj,ale asi pred 2 tydny jsem uklouzla na ledu a spadla jsem.Od te doby mam brneni do chodidla a boli me cela noha.Jsem hodne aktivni clovek.Cely zivot sportuji.I ted chodi porad plavat do fitness a na spinning,ale zacinam si pripadat jako zavislak na praskach.Operace se bojim...

Sandeman (St, 9. 2. 2005 - 22:02)

Milá Kateřino, pokud jsi zkoušela poctivým cvičením zpevnit držení těla a i přes správné pohybové stereotypy bolesti přetrvávají nezbude nic jiného než řídit se doporučením lékaře. Chce-li operovat, pak je to nejschůdnější cesta k nápravě. Já osobně jsem se operaci výhřezu na L5/S1 podrobil před 14 dny a i přes značné obavy ze zákroku celou proceduru i dosavadní průběh rekonvalescence hodnotím kladně. P.S. Když jsem v nemocnici viděl jak složité a komplikované zákroky neurochirurgové běžně provádějí, pochopil jsem zbytečnost svých obav z tohoto relativně běžného zákroku.

Věra (So, 5. 2. 2005 - 14:02)

Zdravím všechny na těchto stránkách.Chtěla bych povzbudit ty,které čeká operace.Jsem dva měsíce po OPvýhřezu/L5-S1/ a jsem úplně bez problémů.Začala jsem chodit do práce a dělám skoro všechno,co před tím.Za dva měsíce mě čekají lázně a pak snad už bude všechno v pohodě.Proto si myslím,komu nezabírají infuze,RHB/a to jsem vyzkoušela opravdu všechno/ je operace nevyhnutelná.Všem držím palce!!!

Reklama

Přidat komentář