Reklama

operace páteřní ploténky

T.H. (Čt, 13. 4. 2006 - 19:04)

Zdravím všchny. Čau Koperníku. Jsem rád, že už jsou tvý záda lepší. Já jsem v pohodě, občas to pobolívá, nejvíc když dlouho stojim nebo jdu. Ale jinak dělám všechny sporty co chci. Už si ani nepamatuju, kdy jsem naposled cvičil, dost se za to stydim. Ale když ty problémy nemám, tak na to úplně zapomínám. Takže všem hodně štěstí a brzký uzdravení...
Tomáš

Jirka (Čt, 13. 4. 2006 - 13:04)

Čeká mne operace krční páteře,vyhřezlé plotýnky C5 a C6.Co mne čeká a nemine,čeho se vyvarovat,jak žít po operaci,jak dlouho rekonavlestcence....Poradíte?Díky za info.Jiri.Kobylak"iol.cz

Zdenon (Út, 11. 4. 2006 - 11:04)

Již 6 let mám výhřez páteřní ploténky. Začalo to bolestmi zad a pak jsem jednou na lyžích neviděl nerovnost, cca 1 m vysoký schod a po špatném prošláponutí jsem přestal mít cit v pravé noze. Chodidlo pravé nohy mi klasicky klapalo, ale blbec žil v pocitu, že to rozchodím. Posléze ( po cca 1 a 1/2 měsíci mi na MR zjistili, že jeto výhřez a doporučili operaci. Dohodl jsem se ale na rehabilitaci a dnes pouze nemám cit asi v 8 cm holeně. Dnes už dokonce trochu ano. Bohužel nemohu na běžky. Po cca 10km dostávám do zad křeč, kdy se nemohu pohnout. Přesto hraji florbal, dnes už zase lyžuji (sjezdové) a trápím rotoped. Při mírných bolestech pociťuji úlevü po jízdě na rotopedu a kole. Potíže mi dělají tůry. Jsem dnes schopen hrát i stolní tenis, ale i po něm občas více záda pociTuji. Přesto mohu říci, že jsem rád, že zatím operaci nemám. Je to pro mně alternativa až to opravdu nepůjde. Vím, že mým štěstím byly výborné rehabilitace, které jsem sice začal pozdě, ale přesto mně dostaly do stavu, kdy mohu sportovat. Možná, že kdybych měl odpovídající rehabilitace už dříve, nemuselo se stát ani toto. Pravdou je, že jsem svůj život musel tomuto handicapu upravit.

Leska (Ne, 2. 4. 2006 - 23:04)

Jsem 9 měsíců po operaci vyhřezlé plotýnky.Měla jsem takové bolesti, že teď se hrozím každého zabolení zad. Slyšela jsem, že k rychlejšímu hojení a zlepšení pohyblivosti kostí pomáhá biolampa (polarizační světlo). Napište mi prosím, jestli s tím máte někdo zkušenosti. Je na tom něco pravdy, že to pomáhá? Ráda bych se o tom dozvěděla něco bližšího.

Dan (Ne, 26. 3. 2006 - 17:03)

Mám 31let, v únoru jsem podstoupil operaci bederní plotýnky L5/S1 na olomoucké neurochirurgii. Problémy mi začali v listopadu, kdy mi začala bolest z ničeho nic vystřelovat do hýždě a lýtka, nemohl jsem sedět, při chuzi jsem musel hrozně kulhat.CT ukázalo vyhřezlou plotýnku a neuroložka mě poslala na neurochirurgii, že je to nález na operac.Tam jsme se domluvili, že vyzkoušíme ještě kapačky, až pak by mě vzali na operaci. Kapačky mě vůbec nepomohli, spíše se to poslední týden ještě zhoršilo. Za 5 dní po operaci mě pustili domů ( potřebovali místo pro dalšího pacienta ). Jak jsem začal trošku víc chodit , tak mě začalo v krajní natažené poloze zase bolet v hýždi a v lýtku. Měsíc jsem doma lehce cvičil protahovaní ,co mi ukázali v nemocnici. Půl měsíce už chodím na rehabilitace, ale stav se nezlepšil. Jak jsem po měsící zkoušel sedat tak mi po napřímení v hýždi zapulzuje bolest, která za chvilku ustoupí, jak to rozchodím.
Necelé 2 měsíce po operaci jsou bolesti v noze trochu menší než před operací, ale jsem zvědav jak to bude později až začnu víc sedět a ohýbat se. Napište mi prosím , kdo jste měl podobné problémy a jak vám probýhala rehabilitace. danous"seznam.cz
Rád bych si o tom s někým popovídal, protože mě to psychicky celkem deptá.

jjjjjjj (So, 25. 3. 2006 - 10:03)

Je mi už 27let a na operaci bederní plotýnky jsem šla když mi bylo 23let:stěžovala jsem si na bolest v zádech která mi vystřelovala do pravé nohy a tehdy mi řekli že to není nic vážného!Měla jsem doma 3mšsíční mimčo když jsem se v noci probudila necítila jsem obě nohy:rychlá mě odvezla na neurologii kde mi trochu ulevili a měla jsem 14dní kapáky,trochu to pomohlo a na neurochirurgii že to potřebuje operaci,ale nemůžou mě nutit a tak jsem si to chtěla promyslet!?Jenže asi za 5dní mi začla sama unikat moč a doktoři?že operace být musí nebo ta plotýnka už zasahovala pomalu do míchy!!!Jsem moc ráda jak mi pomohli a i ted si vzpomenu na příjemné chování doktorů,sestřiček a pana primáře!Sice sem tam to zabolí,ale hlavní je ,že mohu chodit a žít!!!MNOF-ostrava můžete mi napsat slunejaja"centrum.cz Jana

jjjjjjj (So, 25. 3. 2006 - 10:03)

Nejlepší je operace já ji měla a sem už 2 roky spokojená jana

Návštěvník (Pá, 24. 3. 2006 - 14:03)

cau jitko
Kdysi davno jsem tuto diskuzi zacal a mohu s radosti konstatovat,(a zaklepat to)ze jsem naprosto v poradku sportuji tak jako predtim a od operace nevim co je to bolest zad.jestli chces napis mi tvoje zkusenosti.diky
mathes
petrnovack"seznam.cz

kapičák (Út, 14. 3. 2006 - 18:03)

lázně nebo operace

kopernik (Út, 14. 3. 2006 - 17:03)

pratele neveste hlavy kouknete na Valentu je taky po operaci a jak skace je teda asi pravda ze ho operovali asi ti nejlepsi manici v oboru a ma super fysioterapeuty nez mi obycejni smrtelnici ale fakt je to asi uspech po takovem zakroku se takhle vratit tak drzim palce vsem co je jim zle a zdravim T.H. jsem ok jen nevydrzim dlouho fyzickou praci no jo prace boli tak ahojky

Martin (Po, 21. 11. 2005 - 11:11)

je mi 34 let a jsem také po operaci ploténky L5S4 nemohl jsem chodit když jsem došlápl na nohu podlomila se mi tak jsem podstoupil operaci.Dva roky po operaci stávám z postele po čtyřech někdy ani nevstanu snažím se cvičit každý den jinak bych to asi nerozchodil dochází ke kořenovému dráždění a mám větší bolesti než před oprací dostal jsem plný inv.důchod a po roce mi ho změnily na částečný jenže ráno vstát to je problém a když nevstanetee tak je z vás nezaměstnaný proto radši každou operaci pořádně prodiskutovat a promyslet k tomu jsem otec samoživitel 2 dětí tak to není opravdu jednoduché proto važte každého zásahu do lidkého organismu

Světla (Út, 18. 10. 2005 - 12:10)

Před rokem jsem prodělala operaci ploténky(L4/5),v srpnu jsem byla v lázních,které mi velmi pomohly co se týče celkové pohyblivosti zad,ale naprosto vůbec se nezlepšil stav mé levé nohy,ve které mám pořád nepříjemné pnutí a někdy i křeče.Nepomáhá ani elektroléčba ani léky ani rehabilitační cvičení.Má někdo podobné zkušenosti a pomohlo mu něco?Díky Světlana

Anežka (Pá, 12. 8. 2005 - 13:08)

Čeká mě v nejbližích dnech operace krční páteře.Rozdrcená ploténka.Kdo z vás s tím má zkušenost a řekne mi co mě čeká a jak probíhá stav po operaci a jak dloho hospitaliace.Budu vděčná za každou informaci.Dik

Radim Jordan (Čt, 11. 8. 2005 - 22:08)

Hezky vecer,cetl sem vas pripad. Divim se ze vam v nemocnici dali jenom kapacku. To v cechach nejsou Physiotherapeuti? Ty cviky jsou od McKencie velmi dobre ale nejdilezitejsi je podpora od Physio. Doufam ze se vam dari uz lepe za tu dobu.PS: operace nejsou 100% jiste k zlepseni!

Tina (Pá, 29. 7. 2005 - 19:07)

V neděli 31.7. mám nástup do nemocnice, v pondělí mi budou operova vyhřezlou ploténku (L4/5 vrpavo, 3 týdny mám ochrnutou pravou nohu). Prosím pokud můžete, napište mi jakékoliv informace co mně čeká ...Díky Tina

Jitka (Út, 19. 7. 2005 - 00:07)

Ahojky,skoro žasnu, co lidí má potíže s plotýnkama.Že v tom nejsem sama. Ty bolesti mě trápí několik let, a o vánocích natolik zesílily, že jsem se ani neunesla, plazila jsem se bytem pomocí berlí.Vánoce jsem strávila v nemocnici, a když jsem byla z nejhoršího venku , šla jsem domů s diagnózou, vyhřezlá plotýnka.Po půl roce se bolesti vrátily.nemůžu dělat nic.Podstoupila bych cokoliv, co by pomohlo.Ptala jsem se na operaci, ale nejdřív to musí posoudit jiný doktor z jiné nemocnice, kde se tyto zákroky dělají.Je mi 34 let, mám dvě malé děti a chci ještě jedno mimčo...Ale strašně se bojím, co na to moje diagnóza.Tak by mě zajímalo, nemá někdo zkušenost s těhotenstvím a porodem s vyhřezlou plotýnkou? Taky proto bych si chtěla dát operovat plotýnku, abych byla v pořádku. Jitka

kveta (Út, 21. 6. 2005 - 18:06)

Dobrý den, Tomáši,já jsem po operaci L4/L5 měsíc. Zaujalo mne doporučení cviku, ale bohužel jsem ten článek nenašla. Chtěla bych si zpevnit zádové svaly, ale stále se bojím, abych si neublížila. Buďte tak laskav a popište mi ten cvik znovu. Před operací jsem byla zvyklá cvičit každý den, jenže teď se bojím.DěkujiKveta

Jana Nováková (St, 1. 6. 2005 - 13:06)

Na CT mi zjistili:V rozsahu L5-S1 patrná drobná degenerace disku s vakuumfenomenem a dorsální, paramediální herniace disku ke straně pravé 14 x 4 mm s navazujícími dorsálními osteofyty do 2 mm. Přítomen sekvestr délky 12 mm. Meziobratlová štěrbina L5-S1 mírně snížená, kanál páteřní prostorný.Otázka: Je to na operaci? Budu moct ještě normálně rodit ? Je mi 36 let, 2 děti

Mario (Po, 23. 5. 2005 - 16:05)

Cau Vildo,moc rad slysim ze se Ti dobre daria ze operace pro tebe mela jen pozitiva.Jaky druh operace jsi mel?Fuze(jaky level) nebo umel. plotynka?me je taky 27 amel sem operaci loni(fuzi)(v USA)a citim se super...bych se rad dozvedel neco o umele plotynce(mozna me to bude cekat).Jinak ve vsem jsem tak jak ty bych rekl.Taky davam bacha nic nezvedat a cvicim...dost me to bavi.dikyhodne zdravi prejeMilo

vilda (Ne, 22. 5. 2005 - 23:05)

Čau lidičky,chtěl bych přidat pár zkušeností.Je mi 27let a momentálně jsem pět měsíců po operaci L5/S1,vyhřezlá byla 12mm (sporovec).Čtyři měsíce,jsem měl nepředstavitelné bolesti(kdo nezažil nepochopí),kapačky,prášky,cviky na ploténky,ale nic nepomáhalo,zejména po cvičení okamžité zhoršení stavu.Sedět jsem nemohl vůbec a chůze max.5min.Strach z operace jsem měl veliký,spousta doktorů strašila,ale když pan MUDr.Prokop viděl mé snímky z magnet. resonance,bez váhání doporučil operaci.Dnes jsem schopný normálně chodit,sedět ale hlavně pracovat.Záda ještě lehoulince pobolívají,ale jinak jsem moc spokojený.Pracovat jem začal po třech měsících od operace,ale opatrně.Poctivě cvičím každý den,jednou týdně jezdím plavat,ale hlavně,jsem moc opatrný na zvedání těžkých věcí.Přehodnotil jsem spoustu věcí a už se tolik nehoním,jako dříve.Všem,kdo jdete na operaci držím palce a věřte,že to bude zase dobré...ps.operovali mě na Homolce v Praze

Reklama

Přidat komentář