Když před lety našli Yodu jako malé opuštěné koťátko v popelnici, nikdo netušil, že jednou bude v roli kočičího terapeuta pomáhat v nemocnici. Dnes Yoda pravidelně dochází na Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a z řady terapeutů ze zvířecí říše zde není jediný. Pravidelnými pomocníky při léčbě pacientů jsou zde také kocouři Arwin Angeliro a Quentin.
Dětská psychiatrická nemocnice (DPN) v Opařanech na Táborsku zavádí novou terapii pro léčbu sebepoškozování a sebevražedného jednání. Pacientům má pomoci snížit intenzivní nepříjemné emoce. Nemocnice tím reaguje na nárůst počtu dětí, u nichž se začalo objevovat sebepoškozování a sebevražedné chování.
S rehabilitací pacientů po operacích nohou pomůžou chytré vložky do bot. Ty budou sledovat míru zátěže přenášenou na operovanou nohu a podle toho nastaví rehabilitační proces. To bude navíc možné i na dálku z domova.
V rámci celostátní konference psychosomatické medicíny v Liberci, které se koncem června zúčastnilo na 400 odborníků, proběhla také prezentace výsledků výzkumného projektu. Ten se zaměřoval na efektivitu multimodální léčby u pacientů trpících medicínsky nevysvětlenými tělesnými symptomy.
Tato alternativní léčebná metoda je využívána zdravotníky ve spolupráci s rodinnými příslušníky u těžce nemocných či postižených pacientů, kterým pomocí známých hlasů, písní, vůní, chutí či předmětů napomáhají k aktivizaci.
Pacienti, kteří prodělali covidový zápal plic a stále se potýkají s jeho následky, mohou v Nemocnici AGEL Prostějov využít pokrokovou léčbu pomocí laserové terapie. Unikátní moderní léčba dokáže transformovat zjizvenou plicní tkáň zpět na funkční a elastickou, a to navíc bezbolestně a neinvazivně. Značné úspěchy přitom nyní zaznamenávají zdravotníci i při léčbě pacientů s aktuálně probíhajícími akutními covidovými záněty, a to i v těžkých stavech.

Stránky