Reklama

Chiropraxe

Napravování kloubů odstraňuje bolest
rnChiropraktici se snaží zkušenýma rukama napravovat poškození kloubů, svalů a zejména páteře.

Napravování kloubů odstraňuje bolest
Chiropraktici se snaží zkušenýma rukama napravovat poškození kloubů, svalů a zejména páteře. Problémy páteře mohou vyvolat bolest nejen v páteři samé, ale i v dalších částech těla včetně ramene, paže, boků a nohou. Tyto poruchy mohou také někdy vést k ischiasu, ale i k takovým obtížím se zády, jako je bederní ústřel a vyhřez meziobratlové ploténky. v některých případech údajně způsobují dokonce i astma, artritidu, katar, zácpu, migrénu, menstruační obtíže a stres.
Některé postupy chiropraxe se podobají těm, které praktikuje OSTEOPATIE - obě metody se vyhýbají používání léků a chirurgických zákroků. Hlavní rozdíl je ve způsobu vyšetřování - chiropraktici daleko více než osteopati využívají rentgenu a klasických diagnostických postupů.

Komu může chiropraxe pomoci: Více než 90 procent pacientů, které ošetřují chiropraktici, trpí nějakým druhem bolesti kosterního svalstva - obzvlášť BOLESTMI ZAD v kříži. Mezi prvními, kdo vyhledávají ošetření, jsou také lidé s hyperextenzí krku po haváriích - kdy došlo k prudkému trhnutí hlavou dozadu či dopředu.

Další běžnou obtíží, kterou chiropraktici léčí, jsou BOLESTI HLAVY. Většinu těchto případů zaviňuje NAPĚTÍ stahujících se krčních svalů - např. těch, které pomáhají držet hlavu na krčních kloubech na konci páteře. Chiropraktici mohou pomoci i sportovcům, kteří trpí řadou zranění včetně natažených svalů, vyvrtnutých kloubů, poškozených vazů, natržených šlach, vykloubených kolen a TENISOVÉHO LOKTE. V některých případech se k léčbě užívá tepla nebo ledu a také specifických zákroků na jednotlivé klouby.

Chiropraktik, pokud má náležité zkušenosti, může léčit pacienty všech věkových skupin, počínaje kojenci a konče staršími osobami Při těžkých porodech, kdy se užívají lékařské kleště, může dojít k poškození krku nebo páteře dítěte, i když to nemusí být okamžitě zřejmé. Chiropraktici tvrdí, že toto je příčina pozdějších obtíží krku či bolestí hlavy.
Nemluvně nebo i batole může spadnout z postýlky nebo ho může někdo nechtěně upustit, nebo může náhodou narazit do nábytku, když se učí chodit. To všechno může otřást jeho páteří a později způsobit bolesti zad. V některých případech se sice dítěti páteř po krátkém období bolesti upraví, ale po nějaké době se dostaví obtíže. Řada problémů s páteří u dětí či dospívajících se nesprávně přičítá bolestem růstu, přičemž skutečnou příčinou může být poranění kosterních svalů.

Reklama

Pokud mělo dítě podobnou nehodu nebo trpí záhadnými bolestmi, je možné, že potřebuje péči kvalifikovaného chiropraktika - poraďte se o tom s lékařem. Chiropraktici vždy doporučí pravidelná celková vyšetření dítěte, aby mu pomohli vyhnout se pozdějším problémům s páteří nebo pánví.
Řada starších lidí, kteří trpí bolestmi zad či kloubů, je závislá na lécích tlumících bolesti, které ovšem pouze potlačují příznaky, zatímco skutečná příčina bolesti se často neléčí. I těmto lidem mohou chiropraktici údajně výrazně pomoci. Bolesti zad souží nezřídka i těhotné ženy.

Reklama

Komentáře

tanina (Čt, 18. 11. 2010 - 16:11)
při prudkém kašli bylo uvolněno levé žebro-létající,plovoucí-,které je údajně uchyceno chrupavkou, jak léčit, cvičením nebo pouze chiropraktik?
václav (Ne, 27. 2. 2011 - 14:02)
mám problemi s krční pátaři kdo mi poradi chiropraktika z plzně a okolí není podmínkou. [email protected] děkuji
jahodova.zdena (Pá, 13. 4. 2012 - 13:04)
sháním chiropraktika,mám bolesti zad a výhřez ploténky a potřebuji pomoct od bolestí,nevíte o nějakém v okolí Mladé Boleslavi,nebo Jičína??? Prosím a předem děkuji Jahodová.
Reklama