Zlepšete si prokrvení těla - kneipujte!

Kneipování spočívá v oplachováním, resp. sprchování studenou vodou.

Postupuje se od:
1) chodidel, která pak řádně protřete froté ručníkem, až se prokrví a proteplí. Chodidla se takto otužují tak dlouho, až se začnou sama po osprchování ohřívat. Pak přejděte k dalšímu kroku. Nejprve osprchujte chodidla, protřete je.

2) Osprchujte lýtka a řádně je protřete. Opakujte pravidelně osprchování chodidel, protření, pak lýtek a protření. Provádějte opět tak dlouho, až se lýtka začnou sama prohřívat.

3) Osprchujte stehna. Opakujte celý postup - chodidla, lýtka a stehna tak dlouho, až se celé dolní končetiny prohřívají.

Stejně postupujte u rukou, postupně přecházejte na předloktí, ramena a celé paže.

Abyste získali návyk, je třeba se .kneipovat denně. Začínáte vždy od chodidel. Každou část nejprve osprchujete, podle potřeby protřete a osprchujete výše umístěnou a opět celou osprchovanou část protřete. Nakonec osprchujte celé tělo včetně obličeje.

Tento postup se vám může zdát pomalý. Bude trvat měsíce či celý rok, ale určitě se při něm neprochladíte a budete mít přijemný pocit. Tímto způsobem postupně naučíte své cévy, aby se dobře roztahovaly a smršťovaly, a tak prokrvovaly celé tělo.

Zdroj|: Jana Kombercová, Marie Svobodová - Autorehabilitační soustava, nakladatelství Fontána

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Berete někdo něco na lepší prokrvení? já mám pořád zmrzl nohy, už jsem zkoušela pár léků na lepší prokrvení, ale moc se to nezlepšilo.

  Zář 06, 2019
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Já se snažím do těla vpravovat co nejméně léků, vše se snažím dělat velice přírodně, takže na lepší prokrvení užívám ženšenový čaj, který zlepšuje prokrvení a krevní oběh, a navíc reguluje imunitu a podporuje přirozenou obranu těla

  Zář 07, 2019
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Ano také mi to jde, co nejméně léků, nezatěžovat zbytečně tělo.... čaj bych klidně vyzkoušela, poradíte mi prosím, kde bych ho mohla koupit?

  Zář 09, 2019
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Podívejte se na stránky, kde si čaj já objednávám kombe .cz, chce to opravdu vyzkoušet, líbí se mi, že čaj pomůže, a já jsem nemusela brát žádné prášky.

  Zář 12, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama