Vyznejte se v psychosomatice

Než propadnete nepřesné psychosomatické interpretaci každého jednotlivého tělesného symptomu u sebe nebo u pacienta, je vhodné si něco podstatného ujasnit. Je tím propojenost orgánů mezi sebou. Člověka vytváří primárně pět základních orgánových okruhů, kterým přísluší jistý mateřský orgán (ředitel) s příznačnou emocí, na kterou je daný orgán citlivý.

Každému mateřskému orgánu (řediteli okruhu) tedy přísluší jistý okruh z pohledu přežití méně podstatných orgánů a tkání, kam daný orgán ukládá své (i emocionální) toxiny, pokud je jimi příliš přetížen. A teď k tomu přerozdělení:

Máme zde játra (vztek a agrese), slezina (strach, obavy a starosti), plíce (zármutek a deprese,), ledviny (úzkost a nedostatek kreativity, vize) a srdce (přehnaná radost a nedostatek entuziasmu). Jednotliví “ředitelé“ tedy mají své okruhy, které vidíte níže.

Játra ukládají své toxiny do: žlučovodů, periferního nervového systému, nadledvin, očí, špičáků, šlach, některých kloubů, Langerhansových ostrůvků pankreatu.

Slezina ukládá své toxiny do: žaludku, slinivky, třenových zubů, kloubních vazů, lymfatického systému, jistých částí páteře, čichových dutin.

Plíce ukládají své toxiny do tlustého střeva, stoliček, nosohltanu, průdušek, středního ucha, kůže, krční páteře, ramenního kloubu.

Ledviny ukládají své toxiny do vlasů, močového měchýře, kostí, kostní dřeně, řezáků, prostaty, dělohy, mandlí, vedlejších nosních dutin.

Srdce ukládá své toxiny do tenkého střeva, zubů moudrosti, jazyka, cévního systému, hrudní části páteře.

Co z toho vyplývá? Nuže pokud se Vám objeví nějaký symptom na některém z okruhů (např. vlasy), tak namísto snahy interpretovat jeho psychosomatickou příčinu, blíže k pravdě budete spíše při analýze emocionálních toxinů “ředitele“ (vlasům přísluší stav ledvin) daného okruhu. Takto se při pátrání po příčině nemoci určitě neztratíte ...

František Nagy
Akadémia Integrálnej Zdravovedy: http://webnode.us8.list-manage1.com/track/click?u=beb5e0f644c5d66180bcae...
Križovatka života: http://webnode.us8.list-manage.com/track/click?u=beb5e0f644c5d66180bcae0...

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  To je blábol, takhle z voleje nalinkovat, co se kam ukládá. Bude to asi ta "alternativní medicína".

  Dub 13, 2017
 • Obrázek uživatele Simír
  Simír (anonym)

  Sexualita jde do zad.

  Dub 13, 2017
 • Obrázek uživatele Guerilla
  Guerilla (anonym)

  Článek je snůška hloupostí. Srovnejte se třízlivým pohledem na psychosomatiku u Sisyfa: http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1493017973

  Dub 25, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama