V KLDR údajně našli lék proti ebole, AIDS, MERS i SARS

Severní Korea tvrdí, že její experti vyvinuli přípravek, který dokáže léčit nebezpečné nemoci, jako je ebola, AIDS či MERS. Zároveň se může tento lék používat preventivně. Diktátorský severokorejský režim ale neposkytl pro tato tvrzení žádný důkaz a lze předpokládat, že ve světě vyvolá skeptické reakce, uvedla agentura AP.

Oficiální severokorejská tisková agentura KCNA sdělila, že jedna farmaceutická společnost v KLDR vytvořila lék zvaný Kumtang 2 na základě ženšenu a dalších složek. Lék má i vlastní internetové stránky, přes které ho lze údajně koupit. S podobným tvrzením přišel izolovaný severokorejský režim už během epidemií ptačí chřipky v letech 2006 a 2013.

Severní Korea, která patří k nejchudším zemím světa, oznámila údajný objev léku v době, kdy se nepřátelská Jižní Korea potýká s šířením koronaviru MERS. Ten už v Jižní Koreji zabil 24 lidí a více než 160 dalších se jím nakazilo. Proti chorobě, která si celosvětově vyžádala přes 450 obětí, zatím neexistuje žádná vakcína.

MERS způsobuje virus stejného kmene, jako je virus zodpovědný za onemocnění SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome), které v roce 2003 usmrtilo na 800 lidí. Také SARS může prý nový severokorejský léčebný přípravek vyléčit, tvrdí tamní média.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele tomínek
  tomínek (anonym)

  A vymyslel to určitě Kim, který pověřil nějakého tupce, aby o tom informoval celý svět...

  Srp 14, 2015
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Jedná se o kyanid draselný, který v dávce 100 mg během několika minut vyléčí zmíněné choroby.

  Srp 14, 2015
 • Obrázek uživatele Johny
  Johny (anonym)

  Jasně, v Rusku už ty léky maj 50 let a dvoumetrový fčely jim dojej 40 litrů medu denně.

  Srp 16, 2015
 • Obrázek uživatele Péťa
  Péťa (anonym)

  Jasně, v Rusku už ty léky...To je fakt:-))Víte jak začíná ruská bible? Touto větou:"Na počátku nebylo nic.Jen Bůh se tiše procházel liduprázdnými ulicemi Moskvy.":-))

  Srp 16, 2015
 • Obrázek uživatele jo
  jo (anonym)

  bere se jednou a jmenuje se Prásk.

  Srp 17, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama