Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Účinky drahých kamenů

Různé drahé kameny mají ůzné energetické vzorce, které rozvíjejí svoje specifické účinky při určitých náladách nebo zdravotních stavech.

Ametyst: Chrání před zlými sny, pomáhá při nervozitě a poruchách spánku, posiluje rodinná pouta a vůli k životu, dodává vita­litu.

Křišťál: Uvolňuje energetické bloky, posi­luje vůli k životu, odrušuje zemské záření (proto se musí neustále nabíjet a vybíjet), dodává sebevědomí a sílu, přináší světlo.

Růženín: Kámen lásky a přátelství, posi­luje smysl pro krásu, pomáhá léčit dušev­ní zranění a chrání před nimi, jakož i před falešnými přáteli, poskytuje oporu, pomá­há překonávat zklamání, odrušuje záření počítačů, neutralizuje podzemní vodní to­ky a elektrosmog.

Chalcedon: Pomáhá proti melancholii, uvolňuje zábrany, podporuje výmluvnost, potlačuje trému, chrání před koktáním, posiluje asertivitu.

Oranžový kalcit: Posiluje životní stabilitu, dodává sebedůvěru, optimismus, radost ze života a životní energii, harmonizuje.

Fluorit: Usnadňuje nové začátky, podpo­ruje učení a soustředění, probouzí v člově­ku smysl pro pořádek, pomáhá proti stra­chu ze zkoušek, odbourává stres.

Jadeit: Pomáhá při úzkostech, posiluje se­bevědomí, odbourává stres, dodává har­monii a vyrovnanost, přináší zdar v růz­ných jednáních; kámen štěstí, symbol dlouhého života.

Labradorit: Zmírňuje citlivost vůči změ­nám počasí, tlumí výbuchy vzteku, potla­čuje egoismus, „vylaďuje“ duši, uklidňuje, mírní návaly emocí.

Selenit: Dodává myšlenkám křídla, má omlazující účinek, zklidňuje zjitřené nervy, uvolňuje bloky, pomáhá během klimakte­ria a činí člověka krásným.

Aventurin: Působí proti depresím, harmo­nizuje, přináší radost, dodává odvahu, po­siluje cílevědomost, radost ze života a vy­rovnanost.

Serpentin: Pomáhá řešit problémy, uvolňu­je bloky, celkově posiluje citlivost, odolnost a podnikavost, pomáhá při kolísání nálad.

Magnezit: Podporuje vyrovnanost a uvol­nění, trpělivost a obětavost, uvolňuje emo­cionální napětí a bloky, chrání před intri­kami.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Nemusí bejt ani drahej! Takovej patník uvázanej na krku v přehradě udělá taky svý!

  Pro 03, 2011
 • Obrázek uživatele asclepion
  asclepion (anonym)

  Dovolujeme si vás informovat, že jsme zprovoznili e shop na výprodej posledních skladových zásob z našich uzavřených obchodů (polodrahokamy, drahokamy,šperky geody,esoterické předměty,knihy,léčivé kameny….).Slevy na zboží jsou vždy min. 50% a jdou pod velkoobchodní ceny. V průběhu následujících týdnu budeme zboží do eshopu dále doplňovat.Budeme moc rádi, když se podíváte na náš odkaz www.vymeteno.cz

  Čer 29, 2012
 • Obrázek uživatele tomasbendasek@yahoo.com
  tomasbendasek@y... (anonym)

  zejmena na zensky maji drahe kameny neuveritelny ucinek. jsou pak mnohem povolnejsi

  Lis 30, 2012
 • Obrázek uživatele D.T.
  D.T. (anonym)

  Tohle je téma pro idioty.

  Pro 05, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama