Reklama

Úspěšná léčba chronických nemocí ájurvédskou medicínou

Ájurvéda je celostní medicínský systém vhodný k léčbě zejména chronických nemocí a v prevenci nemocí. Ájurvéda se zabývá celým člověkem, léčí příčiny nemocí, nezaměřuje se na potlačování příznaků. Směřuje k zachování rovnováhy energie v těle.

Jako lékař se věnuji Ájurvédě, kterou považuji za alternativu ke klasické medicíně v léčení chronických nemocí. Je nutné zdůraznit, že Ájurvéda nestojí proti klasické medicíně. Oba systémy se mohou vhodně doplňovat. 

Ájurvéda je velmi liberální a praktický systém. Často stačí pro pozitivní a významné změny v životě i zdraví dodržovat principy ze 60 až 70 procent. Tento proces nemůže probíhat rychle a jednoduše, ale postupně. 

Západní medicína tvrdí, že mnohé nemoci vyžadují doživotní podávání léků a nejsou léčitelné. Ze své zkušenosti vím, že například migrény a bolesti hlavy lze vyléčit již během tří měsíců. Na základě 3-měsíčního jídelníčku, bylinných ájurvédských přípravků Zdraví pro ženu a H-Care a vysazení léků na bolest se mi daří odstranit bolesti hlavy, které se na chemických lécích postupem doby spíše stupňují. Stejně lze léčit přírodním způsobem vysoký krevní tlak, cukrovku, kožní nemoci, alergie atd. 

Ájurvédské léčebné techniky podporují proudění energie v těle, ruší bloky a navozují samoléčebné síly organismu. Působí tak léčebně a preventivně. Nesnaží se potlačovat projevy, ale navozují rovnováhu odstraněním příčiny. S 80 procenty nemocí si organismus poradí sám. 

Reklama

Ájurvéda již před mnoha tisíci lety popisuje moderní postupy v léčbě nemocí. 

Terapie v Ájurvédě je individuálně zaměřena.
Zahrnuje doporučení stravovací, aromaterapii, dechová cvičení, správný pohyb, komplexní detoxikační a regenerační terapii, jógu, marma terapii, meditaci, masážní terapii, terapii barvami a kameny. Bylinná léčba je spolu s úpravou stravy základem.
 

Mnohé bylinné přípravky navozují bez nežádoucích účinků harmonii. V ájurvédě existují byliny a směsi vyzkoušené tisíce let, zaměřené na pročištění střeva (Triphala), jater a ledvin (LKC), určené pro ženský organizmus  a hormonální rovnováhu (Šatavari, Zdraví pro ženu), nadváhu (W-balance) pro muže (Vigor Forte, Ašvaganda), na stres a deprese (Brahmi), na alergie a dýchací problémy (BFree, Amalaki), vynikající je ájurvédské antibiotikum (Neem) nebo starodávná kombinace bylin B Skin na pleť, štítnou žlázu a kožní nemoci atd. které působí na buněčné úrovni a ovlivňují příčinu nemocí, nikoliv jen příznaky.

Ájurvédská medicína se soustřeďuje v první řadě na odstranění fyzických projevů poruchy, ale jako celostní systém samozřejmě nevylučuje emoce a mentální stránku zdravotních obtíží, které způsobují nerovnováhu. Bezmoc a beznaděj oslabují celistvost jedince a jeho imunitu.

Ájurvédou můžeme léčit prakticky všechna chronická onemocnění , např. alergie, chronickou únavu, vředy, špatné trávení, nespavost, deprese. Léčba nežádoucích účinků  u rakoviny může probíhat i v kombinaci s jinými metodami. Ájurvéda urychluje zotavení po operacích.   

MUDr. David Frej.   

Text je ukázkou z  knihy Ájurvéda-medicína zdraví a dlouhověkosti,

S   autorem tohoto článku se můžete setkat na seminářiích v  Centru mezinárodního vzdělávání, (odkaz na: dr.frej.cz/skola  )

Reklama

Komentáře

Reklama