BIOCHEMIKA - Schusslerovy soli

V polovině 19. století vypracoval Němec dr. Wilhelm H. Schussler terapeutický systém s využitím objevu, že v popelu po kremaci každého těla je přítomno 12 chemických solí (elektrolytů). K vlastnostem elektrolytů patří, že neshoří ani se neroztaví. Schussler se pustil do zkoumání, pro který životní proces je nezbytná která sůl. Tvrdil, že proti každému stavu nemoci lze bojovat použitím vhodné tkáňové soli. Později potvrdil moderní vědecký výzkum, že v živých tělech skutečně takové tkáňové soli existují a jsou podstatné pro jejich dobré fungování.

V mnoha ohledech je biochemika odvětví homeopatie, protože soli se připravují podobným způsobem jako homeopatické léky a berou se v podobných dávkách pro normalizování stavů tělesné nerovnováhy. Velmi často se jich ovšem používá jako prostředků pro úlevu při určitých symptomech a také jsou široce k dispozici v Americe,
v Evropě (nejblíže v Německu - poznámka redakce) a v mnoha jiných částech světa jako domácí medikamenty první pomoci. Od Schusslerových dob bylo identifIkováno asi třicet dalších stopových prvků, kterých rovněž používají soudobí lékaři.


Dvanáct biochemických tkáňových solí

Čísla a zkrácené názvy se běžně užívají. Uvádíme hlavní funkci každé z těchto solí a pak několik příkladů symptomů, na které ji lze aplikovat. Kdo si přeje používat tkáňových solí, musí dodržet pokyny, přiložené ke každému balení. Při závažných poruchách a v případě jakýchkoli pochyb je třeba poradit se se zkušeným lékařem, neboť často mají podobné symptomy různé příčiny.

1. Fluorid vápenatý CALC.FLUOR.
Udržuje pružnost tkání. Vhodný při špatném oběhu, při kře­čových žilách, proti hemoroidům a špatné zubní sklovině.

2. Fosforečnan vápenatý CALC.PHOS.
Důležitý pro tvorbu kostí, zubů a žaludečních šťáv. Vhodné při špatném trávení, omrzlinách a při prořezávání zoubků.


3. Síran vápenatý CALC.SULF.

Čistí krev. Dobrý proti akné, vřídkům, lišejům, v případě pomalého hOjení ran, proti katarům.


4. Fosforečnan železa FERR.PHOS.

Důležitý pro okysličení krve. Hodí se při kašli, nachlaze­ní, horečkách, při návalech, zácpě a při zánětech.


5. Chlorid draselný KALI.MUR.

Udržuje krev v dobrém stavu. Osvědčuje se při kašli, nachla­zení, bronchitidě, angíně, pnušnicích a planých neštovicích.

6. Fosforečnan draselný KALI.PHOS.
Důležitá výživa pro nervy. Uplatňuje se při stresu, staros­tech, bolení hlavy, špatném trávení a bolestech hlavy nervového původu.

7. Síran draselný KALI.SULF.
Okysličuje tkáňové buňky. Hodí se při kožních problé­mech, katarech, vypadávání vlasů, lámavosti nehtů, při úporné rýmě.


8. Fosforečnan hořečnatý MAG.PHOS.

Nervový stabilizátor. Osvědčuje se při žaludečních a sva­lových křečích, neuralgii, při prudkých bolestech, při ischiasu, škytání a při menstruačních bolestech.


9. Chlorid sodný NAT.MUR.

Distributor vody. Pomáhá při ztrátě chuti nebo čichu, při nedostatečné tvorbě slzí, při zácpě, při ochablosti a při svalové slabosti.

10. Fosforečnan sodný NAT.PHOS.
Neutralizátor kyselin. Dobrý proti kyselosti krve, proti ža­ludečním problémům, pálení žáhy, revmatismu, proti ústřelu, proti fIbrositidě.

11. Síran sodný NAT.SULPH.
Eliminátor přebytečné vody. Osvědčuje se při problé­mech jater, žlučových chorobách, chřipce, proti problémům při vlhkém počasí.

12. Oxyd křemičitý SILICA
Kondicionér, čisticí a stimulační prostředek. Dobrý proti křehkým nehtům, proti vlasům bez lesku, proti svízelným případům tělesného pachu a proti vředům.

Zdroj: Staré a nové způsoby léčení, nakladatelství jota

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (14)

 • Obrázek uživatele Maji
  Maji (anonym)

  Mam vyzkouseno-funguje to.Jen si soli musite privezt ze zahranici.V Cesku se neprodavaji.

  Bře 19, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  a na co zase?

  Bře 19, 2009
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Prosím o radu, kde se dají sehnat-koupit kapky Dr. Schusslera???

  Říj 01, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Co je to zase za nesmyslné bláboly o elektrolytech, které nehoří ani se netaví?

  Říj 01, 2009
 • Obrázek uživatele Miluška
  Miluška (anonym)

  Mám s tím taky vyborne zkusenosti, mela jsem chronicke boleni v krku, skripavy hlas po dobu tri mesicu, doktor mi nepomohl,pak jedna pani - andel mi dala tyto soli 21 - zincum chloratum a 2 calcium. vse je ok, vrele doporucuji :)

  Feb 22, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Mám s tím taky vyborne...Už jsem slyšela o schüsslerových solích, akorát nevím, kde se dají sehnat. Prosím o radu. Díky

  Kvě 26, 2010
 • Obrázek uživatele olina
  olina (anonym)

  Už jsem slyšela o...mne vylecily ty soli motani hlavy "cocculus c30" lecim se uz jen temito solemi, k dr.uz dlouho nechodim, ti nas potrebuji nemocne! ne zdrave!

  Čer 07, 2010
 • Obrázek uživatele Kajla
  Kajla (anonym)

  mne vylecily ty soli motani...Cocculus CH 30 je homeopatický lék, nikoliv Schusslerova sůl. Schusslerovy soli se už dají sehnat na různých místech ČR, doporučuju webové stránky www.tkanove-soli.cz nebo slovenské stránky výrobce jsou www.biomineral.sk, ke každé soli je velmi podrobný popis.

  Feb 18, 2012
 • Obrázek uživatele Tůma
  Tůma (anonym)

  Už jsem slyšela o...v rakousku, velký výběr

  Kvě 18, 2017
 • Obrázek uživatele tuma
  tuma (anonym)

  třeba tady, stačí použít strejdu googla https://www.gigalekarna.cz/aktuality/schuesslerovy-soli/

  Kvě 18, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Nejúčinnější z těchto solí je NAT.MUR. Dávám si ji skoro do každého jídla a lze zakoupit v obchodě s potravinami cca 5-15 Kč za kilogram.

  Kvě 18, 2017
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Nejúčinnější z těchto...Ten příspěvek týkající se natrium muriaticum je vtip.Pisatel mluví o kuchyňské soli a ne o homeopatickém léku, což je velký rozdíl. Zdá se, že chce homeopatii znevážit, jak se o to pokouší stále častěji farmaceutický průmysl, ale neúspěšně. Geniální působení homeopatie nemůže nikdo zastavit.

  Led 06, 2018
 • Obrázek uživatele Luboš
  Luboš (anonym)

  Ten příspěvek týkající...Paní Marie,trpím akutními depresemi,samozřejmě jsem vyzkoušel vše, i homeopatii,bezúspěšně,přeju vám,aby vám zabírala a mě zůstane jen ta chemie.Ani ta ovšem nevyléčí,jen udržuje,aby člověk neskočil z mostu.Mám více kamarádu,kteří to taky zkoušely,ale na duševno homeopatie nezabírá.

  Led 06, 2018
 • Obrázek uživatele Chemik
  Chemik (anonym)

  Dovoluji si upozornit, že: 1. Fluorid vápenatý CALC.FLUOR. a ostatní fluoridy jsou relativně dost toxické. Naštěstí je CaF2 málo rozpustný ve vodě, takže otravy nejsou časté. 5. Chlorid draselný KALI.MUR. se v USA používá v podobě i. v. injekce k popravám odsouzenců k smrti, protože ve větším množství způsobí zástavu srdce. 9. Chlorid sodný NAT.MUR. Kuchyňská sůl - každý zná. 11. Síran sodný NAT.SULPH. - dosti účinné projímadlo 12. Oxyd křemičitý SILICA Ve skutečnosti správně OXID křemičitý - ve vodě absolutně nerozpustný, takže jej lze sníst, co hrdlo ráčí

  Led 08, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama