Rehabilitace ve vzduchu

Cvičení v závěsném systému Redcord sice trochu připomíná vystoupení artistů, ale jedná se o špičkové cvičební zařízení, při kterém se vznášíte sotva metr nad zemí.

Redcord je původem skandinávský rehabilitační systém, který umí skvěle léčit chronickou bolest zad, ramen, krku nebo kloubů, zpevňuje tělo a celkově zlepšuje kondici. Protahuje zkrácené svaly, posiluje ochablé svaly a pánevní dno, zvětšuje rozsah kloubní pohyblivosti a odstraňuje blokace páteře. Výborně pomáhá také při vadném držení těla, skolióze, hyperlordóze (nadměrném prohnutí bederní páteře), po operacích páteře a implantacích kloubních náhrad, nebo při poúrazových stavech.
 
V Redcordu neležíte, nestojíte ani nesedíte, ale visíte na červených popruzích, odtud tedy pojmenování „red cord“, červený provaz nebo páska. V závěsu se tělo vznáší ve vzduchu, je úplně odlehčené a může tak nenápadně procvičovat nejrůznější klouby a svalové skupiny. „Takové cvičení je velmi efektivní a umožňuje rehabilitovat i klientům, kteří by kvůli bolesti některé pohyby vůbec nebyli schopni vykonávat,“ říká MUDr. Ljiljana Marič, ředitelka léčebné péče v lázních Bohdaneč.
 
Na počátku léčby pacient podstoupí velmi přesné funkční vyšetření. Na jeho základě fyzioterapeut stanoví „slabé články“ v pohybovém aparátu klienta, na které se pak v průběhu terapie oba soustředí. „Léčba je z tohoto pohledu velmi individuální, vyžaduje aktivní spolupráci klienta a terapeuta a každému pacientovi umožňuje aktivní přístup v úrovni jeho schopností,“ dodává MUDr. Ljiljana Marič.
 
Nad každým cvičením dohlíží speciálně vyškolený terapeut, který pomocí popruhů a umístění klienta v závěsu ovlivňuje úroveň zátěže, směr pohybu i zatížení jednotlivých kloubů. „Popruhy slouží jako pomocná ruka fyzioterapeuta, která pacienta dokáže nastavit do potřebné pozice, ze které provádíme aktivní terapii,“ doplňuje MUDr. Ljiljana Marič.
 
„S využitím Redcordů dosahujeme vynikajících výsledků, především u pacientů s chronickými bolestmi, vzniklými například jednostranným zatížením některé části pohybového aparátu,“ říká MUDr. Ljiljana Marič. Ty vznikají třeba přetížením krční páteře nesprávným držením hlavy a chybným sedem v kanceláři nebo v autě, nebo při stále se opakujícím jednostranném pohybu u některých profesí. Typickým příkladem je třeba kadeřnice, vykonávající jednou rukou pořád dokola ten stejný pohyb.
 
O Léčebných Lázních Bohdaneč
Lázně se specializují na léčbu pohybového aparátu, ve které v rámci evropských měřítek dosahují špičkových výsledků. Kromě léčebných pobytů poskytují řadu relaxačních a wellness kúr pro zdraví, krásu a relaxaci. Více na www.llb.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Digh
  Digh (anonym)

  Thalia,je kytka taky...je to obyčejná macecha v austrálii,kvete v noci,a je velká v květu 3 cm.barva jen bílá...deš,šlápneš na ni,a voníš tejden asi jako konvalinka.Neumeješ,nejde dolu,vonná.

  Srp 29, 2013
 • Obrázek uživatele Gája
  Gája (anonym)

  V noci je tma jendruh8 zdánlivá, hvězda je# každá jiného plynného seskupení,čili tento plyn má v seskupení jedné hvězdy mnoho nám neznámých druhů barev,nejsou to škály,ale nové plynné zdravotní efekty.Tyto hvězdy "necestují",mají v naší galaktické soustavě tří...soustava tří,znamená: nad zemní plynný obal,zemní pl.obal obíhající zemi, a obal k zemi nejblíže,tzv.obloha- zvláštní úkol- elektrizovat a nabíjet ionty iks../ iontů je mnoho druhů/..duha,déšť, oblaka,páry.

  Zář 02, 2013
 • Obrázek uživatele Katetrizace
  Katetrizace (anonym)

  A doktorská knížka ne že by nešly dohromady...Ashley Donald...ešly je lékařka a napsala teda knihu,přátelům z vesmíru!!Vím,nehodí se sem a k ešly vykřičníky! Zkusme vykřičníky optimalizovat,nebo ignorovat..jo,facku ignorovat nelze!Dobrá!ZAČNĚME TEDY VYKŘIČNÍKEM!

  Zář 07, 2013
 • Obrázek uživatele Igorr
  Igorr (anonym)

  Lotr a jeho b anda,dávali na polsku,jen šot,řezali se vod začátku do konce,a mně votek zub,asi na to nemám čumět.Jak mám pozitivně žít,napsala knihu moje sousedka,i mi ji s podpisem věnovala,pražanda,vejškařka asi třikrát!KDYBYCH TU SVINI NEZNAL I Z PRAHY!

  Zář 07, 2013
 • Obrázek uživatele Do toho
  Do toho (anonym)

  Radka....je to jako vykřičník,radek má nějak zabloklej režim slušnosti.

  Lis 08, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama