Regulační diagnostika a Psycho-Kineziologie

V tomto článku Vám chceme stručně představit diagnostický a léčebný systém německého lékaře Dr. Dietricha Klinghardta. Dr. Klinghardt v současné době žije, pracuje a zkoumá v USA. V Evropě pak vede kurzy svých metod.

Dnešní celostní medicína nabízí velmi obsáhlé množství technik a preparátů podporující samouzdravovací schopnosti lidského organismu. V pětiůrovňovém léčebném systému, který má svůj původ v indické tantra józe nabízí Dr. Klinghardt ucelený přehled možností diagnostiky a léčby na různých úrovních našeho těla.

Základní rozdělení lidského těla

 • Fyzické tělo
 • Elektrické tělo
 • Mentální tělo
 • Snové tělo
 • Duše

Úrovně a těla

Naše zkušenost na této úrovni

Anatomie

Příbuzné vědy

Diagnostika

Druh léčby

5. Duše

Radost,
jednota s Bohem

duch, duše vyšší vědomí

víra, spiritualita

vědění, pozorování

samouzdravení, modlitba, opravdová meditace

4. Snové tělo

Symboly, trans, sny

?No Mind?, podvědomí

Matematika, kvantová fysika

Intuice, Psycho-Kinezilogie, mudry a symboly, rodinné konstelace

hypnoterapie, radionika, šamanizmus, psychoterapie podle Junga, Hellingerova systémová terapie

3. Mentální tělo

niterná přesvědčení, mínění, myšlenky, vnitřní postoje

pochopení (vědomé a nevědomé)

Psychologie a homeopatie

Psychologický test (MMPI atd.), homeopatická repertorizace, diagnostika Psycho-kineziologie

Homeopatie, psychoterapie, psycho-kineziologie

2. Elektrické tělo

pocity, (jako vztek, zlost, strach, žárlivost), pocit uvědomění

nervový systém, meridiány, čakry, aura

psychologie, tradiční čínská medicína, Jóga

EEG, EKG, Kineziologie, R.A.C., Kirlianova fotografie, PET- scan

Akupunktura, neuralní terapie, dechová terapie, emoční uvolnění, smích

1. Fyzické tělo

smyslové vjemy (doteky, vůně atd.)akce, pohyb

orgány, kosti, atd. biochemie

mechanika a chemie

tělesné vyšetření, rentgen, laboratorní testy

chiropraktika, operace, léky, byliny, ozařování

Uzdravují proncip učení Jógy zní: pokud je pacient léčen na nějaké z těchto pěti úrovní, má každá úspěšná intervence rychlý a silný účinek na nižší těla, ale pouze slabý, nebo pomalý účinek na těla ležící výše.

 

Nejelegantnější léčebný proces je užití té metody, která náleží úrovni na které nemoc vznikla. Regulační diagnostika je přesná a jednoduchá technika určování původu tzv. ?blokované regulace? tedy neschopnosti organismu vyrovnat se s nemocí.
?Elegance? znamená pro Dr. Klinghardta, zvolit nejkratší cestu z bodu A (nemoc) do bodu B (zdraví) s co možná nejmenším energetickýcm vypětím. Nehody se nejčastěji konají na 1. úrovni (fyzické tělo) a jsou zde adekvátně ošetřeny. Chronická onemocnění mohou vznikat na vyšších úrovních, svůj původ mají často na druhé úrovni (Elektrické tělo). Například jizva po operaci slepého střeva může vytvořit takovou poruchu, že nervový systém pacienta, tedy jeho elektrické tělo začne fungovat zmateně. To může vést k takovým onemocněním jako jako Artritis, chronická únava, poruchy prostaty atd. Vhodná metoda by zde byla neurální terapie (vstřik lokálního anestetika, nejčastěji Prokainu), která patří na 2. úroveň.
Většina chorob však vzniká na třetí úrovni díky našim niterným přesvědčením, jenž jsou naší součástí z raného dětství nebo i z časů předtím, a na úrovni čtvrté díky nevyřešeným konfliktům mezi žijícími a zemřelými rodinnými příslušníky.

V základním vyšetření Regulační Diagnostiky se testuje následujících semd faktorů.

 • Nevyřešené  duševní  konflikty (technika Psycho-kineziologie)
 • Energetické blokády a poruchy (zranění, jizvy, piercing, tatoos, zubní elektrogalvanismus, blokované akupunkturní body)
 • Potravinové  alergie (gluten, casein)
 • Geopatogení stres (nevhodné místo pro spánek nebo pracovní prostředí)
 • Toxiny (těžké kovy, rozpouštědla, zbytky medikamentů, barviva v kosmeticke, petrochemikálie, toxiny bakterií, virů a plísní)
 • Nedostatek vytamínů a jiných životně důležitých substancí (proteiny, mastné kyseliny, biologické sacharidy, sůl, stopové prvky, vitamíny a enzymy.
 • Strukturální  komponenty (okluzní potíže, posunutí páteře, kyčlí atd.)

 

Po zjištění původu nemoci např. toxifikace těžkými kovy je klientovi nabídnuta možnost detoxifikace nejčastěji pomocí přírodních preparátů. Důležitou úlohu zde hrají řasy Chlorella Pyrenoidosa/Vulgaris, mastné kyseliny Omega 3 jako antioxidant, antivirální a antimykotické  látky jako  česnek a česnek medvědí, koriandr setý (velmi účinně proniká do nervového systému a váže na sebe rtuť). Dále musí být obnovena rovnováha mezi zásadami a kyselinami.

V detoxikační terapii Dr. Klinghardta je dávkování těchto přípravků určováno podle momentální potřeby klienta.

Například: Chlorella (Pyrenoidosa i Vulgaris) aktivizuje rtuť uloženou v lidském těle. Pokud množství řasy nedostačuje pojmout aktivizovanou rtuť dochází k příznakům akutní otravy tímto kovem.
Proto je nutné určit přesnou dávku a druh vazebné látky (např. Chlorelly), aby byla všechna uvolněná rtuť pojmuta a vyvedena trávicím trakem z těla ven.

Hlavním nástrojem regulační diagnostiky je svalový test, prováděný buďto přímo (poradce ? klient) nebo nepřímo (poradce-meziosoba-klient).

U přímého testu dochází k projekci problémů poradce na klienta (tzv. destruktivní interference). Například u potravinových alergií ? poradce působí jako alergen. Proto je důležité, aby se osoba provádějící test nechávala pravidelně touto metodou vyšetřit a tak mohla rozpoznat zda jsou nalezené problémy klienta jeho vlastní či jedná-li se o projekci. 

Při testu s meziosobou jsou výsledky přesnější a problémy poradce jsou eliminovány. Navíc se testující osoba nemusí přispůsobovat svalové kondici každého klienta.

Prameny:
Semináře INK (Institut für Neurobiologie nach Dr. Klinghardt)
Dr. Dietrich Klinghardt: Učebnice Psycho-Kineziologie
Dr. Joachim Mutter: Amalgam ? Risiko für die Menschheit

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den, zajímalo by mě, zda někdo v Čechách praktikuje terapii podle Dr. Klinghardta? Děkuji

  Čer 14, 2009
 • Obrázek uživatele Vláďa
  Vláďa (anonym)

  Dobrý den, zajímalo...Regulační diagnostiku, psycho-kineziologii a MFT (Mental Field Terapy) praktikuje v Čechách Štěpán Matějka viz. sila-pro-zivot.cz

  Lis 05, 2011
 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  Já bych chtěla upozornit, že dneska je hodně lidí co ,,jakoby pomáhaj a dělaj zázraky,, ale lidská chyba se najde jde všechno zmanipulovat a tyhle lidi to dost dělaj.Měla jsem takový problém v práci se šéfem a na zákl. zkuš. mi doporučili kineziologii a nějaký terapeuty.Ale co se nestalo,když jsem přišla na sezení tak kinezioložka tam na mé problémy vyslověně srala,cucala energii a dost škodila a tahala peníze.Byla jsem ještě u 4, ale to samé.Nakonec jsem brala lahvičky aura- somy(už bez konzultantů) a mám práci co mě baví, podnikám a jsem v poho.Dost jsem si teda s kinezioložka vytrpěla,nikomu bych to nepřála.Prostě byla jsem naivní oni s lidma dost manipulují.

  Lis 13, 2014
 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  Já bych chtěla upozornit, že dneska je hodně lidí co ,,jakoby pomáhaj a dělaj zázraky,, ale lidská chyba se najde jde všechno zmanipulovat a tyhle lidi to dost dělaj.Měla jsem takový problém v práci se šéfem a na zákl. zkuš. mi doporučili kineziologii a nějaký terapeuty.Ale co se nestalo,když jsem přišla na sezení tak kinezioložka tam na mé problémy vyslověně srala,cucala energii a dost škodila a tahala peníze.Byla jsem ještě u 4, ale to samé.Nakonec jsem brala lahvičky aura- somy(už bez konzultantů) a mám práci co mě baví, podnikám a jsem v poho.Dost jsem si teda s kinezioložka vytrpěla,nikomu bych to nepřála.Prostě byla jsem naivní oni s lidma dost manipulují.

  Lis 13, 2014
 • Obrázek uživatele Regulační diagnostika a psycho-kineziologie
  Regulační diagn... (anonym)

  Na oblbnutí některých lidí stačí pár vědecky znějících cizích slov. Proč tedy nezkusit raději furtošlap funebrálního perigea?

  Lis 13, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama