Pulzová diagnostika-osvědčená metoda pro odborníky i laiky

Pulzová diagnostika poskytuje objektivní informaci o stavu těla, mysli, a ducha jedince. Na základě pulzové diagnostiky lze stanovit individuální plán, zahrnující správnou životosprávu, stravu, a předepsání vhodných bylin

Ájurvédský lékař Vasant Lád je jedním z největších znalců pulzové diagnostiky. Měl jsem to štěstí, že jsem se od něj mohl techniku naučit. Jeho zkušenostmi prověřený systém analýzy pulzu se mi v praxi naprosto osvědčil. Techniku, kterou používám, je sice zřejmě pro naučení nejsložitější, ale zase dle mých zkušeností vypovídá přesně o zdravotním stavu pacienta.

Pro někoho může být až neuvěřitelné, kolik informací lze pulzem získat. Pulzem lze zjistit klíčové informace o pacientově stavu. Pulzová diagnostika je základním diagnostickým nástrojem v ájurvédské medicíně. V dávných dobách byla pulzová diagnostika jediným prostředkem, jak zjistit nemoc.

Osobní konzultace u ájurvédského lékaře zahrnuje určení vašeho tělesného typu a nerovnováhy pulzovou diagnostikou. Pulz se odečítá u žen na levé a mužů na pravé ruce, na sedmi úrovních a na konzultaci zjišťuji vrozenou a současnou konstituci, mentální stav, stav orgánů a tkání, trávení a imunity. Pulzem lze předpovědět prognózu (tedy co se odehraje za určitý čas, například v době vyšetření ještě nemáte zažívací obtíže, ale pulz již ukazuje oslabení žaludku) a zejména funkční poruchu, vždyť toto zjištění bylo cílem pulzové diagnostiky v ájurvédské i čínské medicíně.

Podle západní medicíny jste nemocní až v momentě, kdy vám najdou organickou příčinu. Mám mnoho klientů, kteří se necítí dobře, ale mají veškerá vyšetření v pořádku. Nejsnáze se dá nemocem předejít právě zjištěním funkční nerovnováhy pulzovou diagnostikou a  včasnými preventivními nebo léčebnými opatřeními. V kombinaci s laboratorními vyšetřeními a anamnézou (informace o potížích, které mi klient sdělí) lze tak získat celkový přehled o zdravotním stavu a možné léčbě.

Pulzová diagnostika poskytuje objektivní informaci o stavu těla, mysli, a ducha jedince. Na základě pulzové diagnostiky lze stanovit individuální plán, zahrnující správnou životosprávu, stravu, a předepsání vhodných bylin. Kvalita pulzu se mění a byliny jej přímo ovlivňují.

Těžký pulz znamená toxiny a účinek ájurvédských bylin, které výborně pročišťují krev a odstraňují toxiny a plísně z těla (ájurvédské antibiotikum Neem, unikátní směs na játra a ledviny LKC, vynikající detoxikační kombinace Triphala) se na pulzu viditelně projeví. Naopak byliny které tonizují oslabeného nemocného, s nitkovitým, slabým pulzem (indický ženšen Ašvaganda, „ženská“ směs fytoestrogenů Zdraví pro ženu) se projeví „posílením“ pulzu.


Správné odečítání pulzu vyžaduje nejméně 1000 měření. Prsty terapeuta získají citlivost přes nová centra ve svých konečcích.
Pulzová diagnostika poskytuje objektivní informaci o stavu těla, mysli, a ducha jedince. Umožní stanovit nerovnováhu (pravou příčinu poruchy) nebo možné onemocnění dříve než se viditelně projeví. Vhodným opatřením (stravou, bylinami, životosprávou) lze zabránit projevení nemoci nebo uvést organismus opět do rovnováhy. Určení pulsu přináší ještě více. Puls se dá také určovat na dálku. Terapeut se zaměří na třetí oko, naladí se na mysl zkoumané osoby a začne vnímat puls.

Pulzová diagnostika je výjimečným a přesným způsobem, jak včas objevit nerovnováhu a tak snadněji odstranit pravou příčinu zdravotních potíží. Základy této techniky se můžete naučit v Centru mezinárodního vzdělávání, který začíná 3.4.2010. chcete vědět více (odkaz na:
dr.frej.cz/skola )

MUDr David Frej, autor se věnuje ájurvédské medicíně, detoxikaci a výživě.

 

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama