Přírodní léčba rakoviny podle Hoxseyho

Nejzapálenějším a nejkontroverznějším propagátorem přírodního léčení poloviny 20. století byl v Americe Harry Hoxsey (1901-1974), který vystoupil na veřejnost se zázračným receptem na léčbu rakoviny.

Hoxsey, původně horník v kamenouhelných dolech v Appalačských horách, absolvoval korespondenčně střední školu a neměl žádné odborné medicínské vzdělání. Složení receptu na rakovinu údajně zdědil po pradědečkovi, který si kdysi povšiml zvláštního chování rakovinou postiženého koně. Zvíře prý začalo spásat neobvyklé rostliny a tím se vyléčilo.

Distribuci receptu zahájil Hoxsey ve třicátých letech.  V 50. letech 20. století už vlastnil v Dallasu největší soukromou kliniku pro léčbu rakoviny na světě, s pobočkami v 17 státech.

Hoxseyho výroky a chování dráždily medicínské kruhy v Texasu natolik, že byl ve 30. letech stíhán dallaskou prokuraturou více než stokrát.   Hoxseyho zázračný recept sice nezabíral u každého, nicméně se veřejnému žalobci nepodařilo najít nikoho, kdo by v jeho neprospěch svědčil. Navíc byly stovky pacientů připraveny přísahat, že jim Hoxsey rakovinu vyléčil. Opakovaně musel soud odvážlivce osvobodit, až došlo k významnému zvratu: rakovinou onemocněl prokurátorův bratr a tajně začal užívat Hoxseyho medicínu. Uzdravil se a žalobce se stal nejzapálenějším Hoxseyho obhájcem.

Když Hoxseyho napadla Americká lékařská asociace, zareagoval žalobou pro urážku na cti poté, co zástupci  Asociace museli před soudem přiznat účinnost jeho receptu v některých případech rakoviny kůže. Hoxsey se tak stal prvním jednotlivcem, kterému se podařilo vyhrát spor proti organizaci.

Nakonec se podařilo Federálnímu úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) uspět s žalobou pro porušení zákona o označování léčiva Hoxseyho kliniku zavřít. Bylinné komponenty jeho slavného receptu totiž neprošly schvalovacím řízením FOA jako léky proti rakovině. Ironií osudu Hoxsey sám podlehl rakovině prostaty; svůj lék sice užíval, ale nepomohl mu.

  V současnosti je Hoxseyho formule k mání v Bio-Medical Center v Tijuaně v Mexiku, poblíž hranice s USA. Vědecký výzkum potvrdil protirakovinný účinek devíti jeho rostlinných součástí: dřišťálu, krušiny, lopuchu, řešetláku karolínského (Rhamnus caroliniana), jetele červeného, lékořice, krevnice (Sanguinaria canadensis), Phytolacca americana a žlutodřevu amerického (Zanthoxylum americanum).

Zdroj: Michael Castleman – Velká kniha léčivých rostlin, nakladatelství Levné knihy

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (101)

 • Obrázek uživatele ej
  ej (anonym)

  ja slysel o ucinne lecbe skrz vitaminy,chcete-li nutricni vyziva...velmi velke davky vitaminu C.   deda mel rakovinu,zil s tim asi 5 let..doktori mu davali 1 rok..kazdy den si dal jeden citron+nejake ovoce...normalne pracoval a i pres ozarovani (ktere pry zhorsuje mnohonasobne vyvoj rakoviny) to dotahnul dal, jak kdyby do sebe necpal zadne "céčko"...takze moje rada pro vsechny - nez se pustite do "drastickych" metod leceni skrze doktory, zkuste vyhledat odbornika na lecbu skrz vitaminy.

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele Ej,
  Ej, (anonym)

  to snad nemyslíš vážně. Copak se dá podle jediného případu zobecňovat?

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele Granvin
  Granvin (anonym)

  Ono jde možná o to, že nejde o jeden případ, ale že jde o podpůrnou léčbou užívanou na řadě klinik mimo čechy a u mnoha přírodních léčitelů.

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele Granvin
  Granvin (anonym)

  Ono jde možná o to, že nejde o jeden případ, ale že jde o podpůrnou léčbou užívanou na řadě klinik mimo čechy a u mnoha přírodních léčitelů.

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele objektivní
  objektivní (anonym)

  Tento rozpor se dá odhalit snad jen tvrdým pokusem, prostě pacient s rakovinou bude brát jen přírodní léčbu, ale nic jiného, žádná chemo, žádné ozářky, pak Granvine uvidíme, jak si stojí Vaše teorie, ovšem najít takového pacienta asi nebude jednoduché. No a tvrdit, že pacienta vyléčily byliny, když k tomu zároveň absolvuje chemo a další je tristní, ale na těchto tvrzeních staví přírodní léčitelé své teorie a lákají a lákají. Podpůrná léčba bylinkou,vitamínem C určitě ano, ale vlastní nádorové bujení bylina nezničí. Apropo kolik pacientů s rakovinou jste Granvine vyléčil pouze bylinkami ??? Snad to není tajné, když tu tak lákáte a zase jenom lákáte,....

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele hifin
  hifin (anonym)

  Tento rozpor se dá odhalit...přesně! jak se jedná o rakovinu tak to má každej spočítaný!

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele Ája
  Ája (anonym)

  Hifine,ty nemůžeš být normální,byla bych zvědavá, jestli budeš uvažovat takhle, až se ti to bude přímo týkat. Různé druhy rakoviny - dle stadia, jsou dnes vyléčitelné.

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele adéla
  adéla (anonym)

  dobrý den mám zkušenost a nevím zda se právě jednalo tímto způsobem o vyléčení rakoviny ale podělím se s vámi. je mi 41 let a před 8lety mi byla zjištěna rakovina plic následovalo ozařování chemoterapie a vše co kléčení patří nepřeji nikomu co jsem prožívala v době léčení! Ale prošla jsem vším snad úspěšně dle doktorů ale prohlásili že vyhráno není že tak2roky a uvidí se ale nejvíc2roky. Dovedete si představit v mém věku když vám někdo řekne že je vše dobrý a na druhou str.vám zdělí že vydržíte tak2roky. No začla jsem bojovat a ted nevím zda jsem díky tomuto zázraku vyléčena za celou dobu tedy8let piju KOZÍ MLÉKO a to denně hrnek k snídani! Já osobně tomu říkám zázrak a doktoři?to nevím! nezlobte se na mně ale chtěla jsem se podělit ze zkušeností z kozím mlékem nevím jestli jde o zázrak ale pamatuji si na slova mé babičky ta vždy říkala že kozí mléko je velký zázrak! Takže chtěla bych reagovat i na HIFINA který zde ošklivě píše že na rakovinu zemře každý: Děkuji za možnost zde napsat o kozím mléku pro mne zázraku č.1!

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele Granvin
  Granvin (anonym)

  má ke všemu co říci, hlavně když se mu podaří něco prodat ze svého salváre.cz.

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele Ája
  Ája (anonym)

  Adélo,a užívala jsi nějaké bylinky nebo přírodní doplňky, popř.něco jiného? Díky.

  Led 14, 2010
 • Obrázek uživatele adéla
  adéla (anonym)

  Adélo,a užívala jsi nějaké...nene jen stále piju to kozí mléko pila jsem ho i při ozařování i při chemoterapii.Kozí mléko je zvláštní svým pachem i chutí teda aspon pro mně ale zvládla jsem to i při tý chemošce a to i při opakovaným zvracení průjmech příznacích z chemošky tak jsem ten hrnek mléka do sebe dostala a stále pokračuji.Ne bylinky ani né maximálně někdy si uvařím čaj z heřmánku když mne bolí břicho nebo na zánět moč.měchýře urolog.čaj ale jinak ne jen pro mne zázrak je kozí mléko nevím zda jsem si to vsugerovala ale nedám na něj dopustit opravdu!mám čerstvé ze zdroje z vesnice ale když nebylo tak jsem kupovala sušené kozí mléko v naturalu.

  Led 15, 2010
 • Obrázek uživatele Cynik
  Cynik (anonym)

  Jen se vyhýbejte onkologům, kurýrujte se podle Hoxseye a jemu podobných podvodníků. Máme přeci svobodu, takže máte právo na to dělat špatná rozhodnutí - jen pak za ně musíte nést následky. Ale plně vás podporuji, alespoň se do rukou lékařů dostanete až ve stádiu neléčitelného nádoru, nebudete mít nárok na moderní metody, jakými jsou např. biologická terapie nebo imunoterapie, nebudete mít nárok ani na radikální chirurgický výkon, kurativní chemoterapii nebo kurativní radioterapii. Základem vaší léčby bude jen mírnění bolestí, depresí a péče o akutní komplikace - péče o vás bude podstatně levnější a tak zbyde ve zdravotnictví víc prostředků a tím budou mít ti, kteří  používají mozek k myšlení, podstatně větší šanci na vyléčení. Evoluce v praxi.

  Led 15, 2010
 • Obrázek uživatele aaa
  aaa (anonym)

  Nezdá se mi, že bys i ty používal k myšlení  zrovna mozek .

  Led 15, 2010
 • Obrázek uživatele Pro cynika
  Pro cynika (anonym)

  Souhlas, je to přirozený výběr, blbci takto rachleji vyhynou.

  Led 15, 2010
 • Obrázek uživatele bbb
  bbb (anonym)

  Cyniku, zkus si dát některou ze svých doporučovaných vědeckých metod. Nech si třeba udělat radikální chirurgický výkon a když už budeš v tom, tak vezmi i nejbližší uzliny. Určitě ti taky slíbějí, že to bude dobré. A pro jistotu ještě chemoterapii. No a když se zjistí, že to nevyšlo, tak si nech další chirurgický výkon, třeba vnitřní orgány, jako brali mé známé. A když to zas nevyjde, dej si zase chemoterapii. A pak tady vyprávěj, jak máš podstatně větší šanci na vyléčení. Pak budeš aspoň vědět o čem mluvíš.

  Led 15, 2010
 • Obrázek uživatele taky cynik
  taky cynik (anonym)

  ...a co ta známá, žije?  Co to jsou vnitřní orgány? děloha a vaječníky? Bez nich spokojeně žijí destitisíce žen.. lépe žít bez dělohy než nežít, ne?

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele Cynik
  Cynik (anonym)

  Cyniku, zkus si dát některou...Pokud nevidíš rozdíl mezi "jít do hrobu ve čtyřiceti kompletní" a "jít do hrobu v sedmdesáti bez dělohy/jedné ledviny/...", tak jsi vážně idiot.

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele Cynik
  Cynik (anonym)

  Cyniku, zkus si dát některou...a jen tak mimochodem, zanícený apendix si taky nenecháš odoperovat, abys byl(a) kompeltní?

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele Taky cynik
  Taky cynik (anonym)

  a jen tak mimochodem,...Přesně díky témhle místním borcům a jim podobným chodí k lékařům cca 500 - 600 žen s rakovinou prsu ve  4. stadiu lékař jim asi potřese rukou a řekne sbohem, nevím co má jinak dělat nevím zda jsou pak kompletní, ale pohled to prý hezký není..říkal mi jeden lékař.. komu není rady, není pomoci, ale třeba zbydou děti..a nemají pak mámu..

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele bbb
  bbb (anonym)

  <!-- @page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> Chápu, že je snadnější něco uříznout než vyléčit. A pokud je za to ještě víc peněz, tak nelze nic jiného čekat. Kdyby někoho doktor opravdu vyléčil, tak přijde o jeden zdroj příjmů. Stejně jako je finanční ztrátou pro farmaceutické firmy, když se někdo léčí sám nějakou přírodní metodou. Takže sem nasazují frmoly, cyniky, kolemjdoucí (asi je to všechno původní frmol, ale můžu se plést) a další, kteří i na alternativních diskuzích vnucují svou devastační léčbu. A jako i v případě prasečí chřipky neustále vyhrožují co by se stalo, kdyby se na ně lidi vykašlali.V případě chřipky se nestalo nic.

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele Taky cynik
  Taky cynik (anonym)

  Jo a ten doktor, co mi to licil,  povidal, jak se te pacientce ten prs rozpadal na zive maso 4. stadium,bylo to fakt pry osklive a kdyz  se ji optal proc jde az s timhle tak ona pry odvetila,ze se bala ze by ji poslal do nemocnice..no jiz neni mezi nami ona pani..mj. prs se cely dnes nijak nereze v 1. stadiu  pouze zasazena tkan...jo a Formol nejsem je to prirodni vyber, ale prece jen zbydou ty deti..

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele Q.
  Q. (anonym)

  Nepletu-li se, tak Formol je lékař. Bylo by tedy celkem divné, kdyby se odvolával na něco, co mu nějaký jeho známý popisoval. Každopádně obviňování několika oponentů z toho, že jde jen o jednoho člověka, pouze na základě toho, se si dovolí oponovat, je hodně slabé. Spíše to naznačuje, že psaní pod různými přezdívkami nenusí panu/paní bbb až tak neznámé... Jinak souhlasím s tím, že všechny tyhle *alternativní* terapie jsou v případě nádorů svinstvem, proti kterému je třeba rázně zakročit.

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Nepletu-li se, tak Formol je...pro Q jak jsi přišel na ten nápad, že Formol je lékař

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele objektivní
  objektivní (anonym)

   Ano, souhlasím s cynikem a dalšími,...  jsem již 12 let v kompletní remisi po NonHodgkinově lymfomu ( zhoubný nádor lymfatického systému ), díky klasické medicíně,chemoterapii,... sportuji, pracuji, žiji plnohodnotným životem, jsem "chudší" o jednu krční mandli a jednu uzlinu, které mi odoperovali. Poznal jsem kolem sebe spoustu vyléčených, ale také bohužel i ty, kteří zvolili alternativní variantu, bohužel, když se vrátili na hematologii po několika měsích zpoždění, již se nemoc velmi rozšířila, dostala se do stádia, kdy již byla léčba obtížná, zdlouhavá, s relapsy,...  co dodat , tedy já děkuji lékařům, nemají to v dnešní době jednoduché,... určitě jsou i špatní, ale to je v každé profesi,...na rozdíl od léčitelů mají zodpovědnost,...

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

   Ano, souhlasím s...Budte moc stasten, ze patrite k tem malo procentum, kteri prezivaji 10 let od ukonceni lecby. Bohuzel realita je jina! Mozna i to prave souvisi s pristupem a zodpovednosti lekaru. Po obdrzeni obalky se lekari casto pretrhnou ochotou, protoze oni maji male platy. Jakou zodpovednost maji spatni lekari? Opravdu bych rad znal odpoved, protoze pisete, ze maji na rozdil od lecitelu zodpovednost. Samozrejme existuji i dobri lekari, ale i v teto profesi jsou cerne ovce.      

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele Q.
  Q. (anonym)

  Budte moc stasten, ze...Laskavě si nevymýšlejte. Pravděpodobnos vyléčení (nikoliv remise) pohybuje u non-Hodginských lymfomů podle typů od 80% u citlivých (např. folikulární lymfom) až 40% u málo citlivých  (např. lymfom z plášťových buněk). Navíc některé typy lymfomů mají tendenci se vrace, ale relaps je obvykle dobře řešitelný s poměrně dobrou úspěšností dlouhodobé remise. Přitom není pravdou, že jde o onemocnění léčené neúspěšně. Nejčastějším typem lymfomu je difúzní velkobuněčný lymfom z B řady. Ten by neléčený zahubil nemocného během několika měsíců, zatímco díky terapii založené na kombinaci chemoterapie a biologické terapie nebo imunoterapie se procento vyléčených pohybuje mezi 60 a 70%. Lékař je odpovědný za pochybení, tedy za to, že pacient zemřel nebo byl postižen díky špatně provedenému výkonu, špatné volbě terapie nebo špatné diagnóze. Lékař není odpovědný za to, že navzdory terapii pacient zemře, pokud léčí správně. Lékař není odpovědný ani za to, že pacient zemře při rizikovém výkonu, pokud byl výkon skutečně indikován, tedy pokud riziko výkonu bylo menší než riziko z jeho neprovedení, před výkonem pacienta seznámil pacienta s riziky pacientovi srozumitelnou formou a pacient s výkonem souhlasil. V případě pochybení je však lékař trestaný celkem tvrdě. Mediální kampaně jsou celkem časté a mezi novináři oblíbené, navíc prokázaným pochybení lékař jako lékař končí, protože za pochbení může být vyloučen z ČLK a bez členství ČLK nemůže pracovat jako lékař.

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele ....
  .... (anonym)

  Q & Objektivni & Formol - nebut trapny a piste pod jednim jmenem a nepouzivej cizi jmena, bud tak hodny kdo si vymysli - hnupe 80 % - je uspesna lecba, ale koukni 5 let od ukonceni lecby, kolik preziva opravdu pacientu a pak teprve 10 let - spise se jedna o prodlouzeni zivota kdyz chces machrovat s procenty tak to neni 80% nybrz 90% - chytroline ohanis se argumenty, ktere nejsou vubec podstatne ptal jsem se, jestli spatni lekari nesou zodpovednost za lecbu opravdu je lekar trestany tvrde, kdyz provede spatny vykon - blbost  jdi se radsi ucit, protoze jinak budes patrit mezi ty spatne lekare bez zodpovednosti uz se opet tesim, jak budes psat moje cestina  a gramatika nestoji za nic nech lidicky diskutovat a nevnucuj svuj nazor vsem! - at zije demokracie  

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele Q.
  Q. (anonym)

  úspěšná léčba = nejméně 5 let bez remise. Asi toliko, co je třeba dodat ke tvojí věrohodnosti.

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele bbb
  bbb (anonym)

  Konečně i naše média pochopila to, co normální lidi věděli už dávno, že vyhrožování prasečí chřipkou je podvod. Stejně jako předchozí výhružky ptačí chřipkou: http://relax.lidovky.cz/praseci-chripka-jen-velky-podvod-a-panika-tvrdi-expert-ppu-/ln-zdravi.asp?c=A100116_123918_ln-zdravi_mk

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele taky cynik
  taky cynik (anonym)

  Doporučuji databázi SVOD, tam je jak výskyt, tak úmrtí atd.. hlavně rozdělené podle stádií, čili jasně vidět, přijdu včas, mám šanci, přijdu pozdě, moc jí nemám, mluvím o rakovině prostaty, prsou, střev..jistě jsou rakoviny jako slinivka, kde moc velká šance obecně zatím není..ale jinak, každý svého štěstí strůjcem..

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele ....
  .... (anonym)

  Q, kolik preziva pacientu po ukonceni lecby u Non-Hodkina? po 5 letech po 10 letech jak dlouho prezivaji pacienti, kteri nepodstoupi lecbu jsem zvedav na tvoje odpovedi uspesnost lecby to neni spise prodlouzeni zivota, nekteri maji stesti, ze proziji par let bez problemu a nekteri v bolestech, tak si vyber kazdy se musi rozhodnout jako cestu zvoli, ale nesnasim lidicky jako tebe, kdyz machruji a pisi blbosti

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  kazdy se musi rozhodnout jakou cestu si zvoli nejsem zastance ani jedne metody, protoze zavisi na mnoho faktorech nesnasim lidicky, kteri se nudi a pisi jednou jako  Q & formol atd. - uz me nebavis a argumenty nic moc clovece tvuj nazor, ze nekteri lekari mohou byt spatni, ale presto maji zodpovednost k pacientovi me vcelku pobavil, kdyz jste to vypravel znamemu, tak se nemohl udrzet smichy a vzkazuje ti, ze si to mas dat patentovat doufejme, ze se dostaneme pouze k tem k tem dobrym lekarum - jak je poznas, dobra rada nad zlato zalezi opravdu  - o jaky typ karzinomu se jedna a stadium onemocneni pri stanoveni diagnozy pri urcitych karzinomech sami lekari nepodstupuji terapii a radeji si jeste neco uziji napr. glioblatom IV., jenze pacientovi bude doporucen operacni zakrok, radioterapie a chemoterapie s prognozou prodlouzeni zivota o pul rok - kvalita zivota hrozna, takze radeji vzit vsechny penize a splnit si nejake to tajne prani bohuzel se stale prichazi na urcity typ karzinomu az ve stadiu III a IV, kdy je prognoza skoro nulova proto uplne nejlepsi je prevence a je nutne tlouc to do hlavy i tem spatnym lekarum, kteri maji podle Q  alspon zodpovednost  

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele taky cynik
  taky cynik (anonym)

  ...kdyby např. těch několik set žen nechodilo s rakovinou prsu ve stádiu 4, tak by zřejmě  žily každý svého štěstí strůjce, ale přesně takové  řeči zastánců alternativy, které se prezentují např. na Doktorce i jinde, vedou tyhle (často nevzdělané) ženy k tomu, že v děsu před tou "strašnou" léčbou, přijdou, když už žádná léčba není...tak to je...

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele taky cynik
  taky cynik (anonym)

  Jo, a jak se dostat k dobrému lékaři v onkologii? Jít do onko centra a to nejlépe takového, kde mají s daným druhem rakoviny největší zkušenost...

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele ....
  .... (anonym)

  cyniku, tak jednoduche to neni je videt, ze nemas poneti o techto onemocneni nejsi  ty takle nahodou - pan Q? a jak poznam to nejlepsi onkologicke centrum???? podle doporuceni nejakeho pana pres internet, treba od tebe - nebud smesny vzdelane i podle tebe nevzdelane zeny, nemaji strach z te "strasne" lecby, spise z prognozi a pak hledaji pomoc ci rady, kde se da vermi, ze nezalezi na vzdelani

  Led 18, 2010
 • Obrázek uživatele taky cynik
  taky cynik (anonym)

  onko centra se specializují na určité druhy rakovin, to se zjistit dá..třeba podle statistik..kdo hledá, ten najde souvislost mezi vzděláním a např. prevencí mamo atd. je naopak zcela jasně prokázána, není to nic nového.. a proč ty ženy mají strach z prognozy? protože jsou málo informované..a nechají se přesvědčit o nesmyslech...napr. že přežije jen málokdo 10 let atd... nejsem pan Q.

  Led 18, 2010
 • Obrázek uživatele ....
  .... (anonym)

  cyniku, kde jsi to opsal prevenci jsem uz take doporucoval, ale cist a rozumet textu je neco jineho v onko centrech neni vzdy zajistena kvalitni pece, i kdyz by urcite mela byt statistiky na internetu jsou casto nepravdive - daji se snado manipulovat, a kdybys srovnal par statistik, tak bys zjistil, ze vysledky jsou ruzne je smutne, ze nase zdravotnictvi teda i ty nedoporucujes primitivni lidickam, aby absolvovali preventivni prohlidky ano, vzdelanejsi zeny se dokazi prosadit u lekare a casto sami zadaji o preventivni prohlidku - lekari selhavaji prave v nabidce techto prohlidek - takze je chyba v lekarich a ne v tom, ze jsou zeny nevzdelane - nemyslis??????? strach z prognozy ma kazdy, ale ty ne, protoze jsi vzdelany a najdes si super onko - centrum preju ti abys byl zdravi a nezazil diagnozu treba rakovinu konecniku stadium III, nezazil ten strach a nejistotu co bude - i pres lekarskou peci nemas sanci dlouho prezit, pouze prodlouzit utrpeni, tak pak se neboj chytraku  a nehledej pomoc kde se da!!!!!!! urcite ted budes chtit napsat, ze predejdes rakovine konecniku - prevenci - urcite se da predejit teto diagnoze, ale i zde selhava nase zdravotnictvi, nabizi diagnosticke prozky na okultni krev - vyhozene penize, protoze nejsou spolehlive. jedinou prevenci je koloskopie, a kdyz vyrazis mezi lidicky, tak zjistis, ze casto neni vubec nabizena, protoze je udajne zbytecna, kdyz vysetreni prouzky na okultni krev je negativni. jenze za mesic budes mit problem a zajdes k lekari a ten zjisti pri koloskopii karzinom a urci stadium III nebo az IV, pak jsi vyvalen. co pak podniknes???? ani onko centrum uz te nezachrani pouze prodlouzi zivot uz se sem nebudu vracet, protoze je tu hromadu ...., kteri nemaji poneti, ale pouze provokuji a pisi blbosti preju vsem hodne zdravi a dobreho lekare se zodpovednosti      

  Led 18, 2010
 • Obrázek uživatele objektivní
  objektivní (anonym)

  Pro .... Cynik není pan Q, já nejsem pan Q ani Formol,...zdá se , že máte špatný odhad, pouze více lidí sdílí podobný názor.  Vy máte také právo na svůj názor a nikdo vám ho nebere, ovšem s léčbou a problematikou onkologických onemocnění se dle mého názoru težce mýlíte,... bohužel pravdou je, unás na jednu stranu chodí lidé k lékaři s každým nesmyslem, ale když jde o vážnou věc tak vyčkávají,....  chybí osvěta, lidé se o své zdraví musí více zajímat, lékař zodpovídá pouze za lléčbu. Je jednodušší jít k k léčiteli, ten má pro vás hezká slova ale né zodpovědnost. výběr je ale na pacientovi,...      

  Led 18, 2010
 • Obrázek uživatele taky cynik
  taky cynik (anonym)

  Já nejsem ani Q ani Formol ani Objektivní..konec konců se to dá poznat podle stylu psaní statistika SVOD je sbírána a tvořena opravdu s velkou péčí..tvrdit, že je lživá, je celkem silné sousto.. jistě mám strach z této dg, ale dělám vše pro příp. zachycení v časném stádiu.. ony totiž např. ty ženy některé ani nechoději na gynkologii, takže je lékař nikam poslat nemůže, navíc je snad věcí každého si hlídat termíny prohlídek, ne? Kolonoskpie je placená od 55 let výše pojištovnami u krve ve stolici je pokud vím častá falešná pozitivní reakce díky např. hemeroidům, o opačním příkladu ze svého okolí nevím, mám nyní v okolí několik rakovin střev, zatím to vypadá velmi dobře!!!, a nikdo z nich na žádnou prevenci nechodil.. mj. považuji jiné dg. za horší než konečník, např. tu slinivku příp. některé typy plic...  

  Led 18, 2010
 • Obrázek uživatele adéla
  adéla (anonym)

  Jen se vyhýbejte onkologům,...já prodělala vše co lékaři nařídili ozařování i chemoterapii celou onklologickou léčbu mám za sebou!kozí mléko piju jak při léčbě tak i po skončení léčby  jsem ve stádiu dobrém§

  Led 18, 2010
 • Obrázek uživatele objektivní, taky cynik
  objektivní, tak... (anonym)

  Bože tady se sešlo stádo hňupů!

  Led 18, 2010
 • Obrázek uživatele všichni dohromady
  všichni dohromady (anonym)

  Tomu se říká umění. Jen škoda, že se hodně lidí nechá oblbnout.....

  Led 18, 2010
 • Obrázek uživatele bbb
  bbb (anonym)

  Mne tady oblbla Adela s tim kozim mlikem. Za prve je sympaticka na rozdil od cyniku a navic by se mi to mliko fakt hodilo, tedy pro male dite. Jenomze v Praze se asi nesezene?

  Led 18, 2010
 • Obrázek uživatele taky cynik
  taky cynik (anonym)

  kozí mlíko v biopotravinách běžně

  Led 20, 2010
 • Obrázek uživatele ADELA
  ADELA (anonym)

  Mne tady oblbla Adela s tim...TO mne opravdu velice mrzí že jsem vás oblbla jak jsem tu psala nikomu svůj názor nevnucuji a hlavně nikoho neoblbuji! Sušené kozí mléko se dá koupit v prodejnách Naturál snad všude! Rakovina je velmi závažná choroba a já když už jsem jí onemocněla tak jsem si jen vzpoměla na slova mé babičky která vždy říkala že kozí mléko je zázrak!Tak mi to utkvělo že  jsem ten zázrak začala používat! A taky neříkám že díky mléku jsem vyléčena já podstoupila ozařování i chemoterapiii a mléko k tomu! Možná u mne opravdu zázrak já mu věřím ale nikomu nevnucuji !

  Led 21, 2010
 • Obrázek uživatele bbb
  bbb (anonym)

  Adelo, ja to beru pozitivne zes me oblbla s tim kozim mlikem. A uz ho taky shanim. Takze diky

  Led 21, 2010
 • Obrázek uživatele ädela
  ädela (anonym)

  Adelo, ja to beru pozitivne...tak to jo no ono to kozí mléko je trochu jiné než kravské také mi dělolo problém se jej naučit pít ale po čase mi to už nevadilo.No samozř. čerstvé když je tak je to super já mám právě přístup z vesnice k čerstvému ale když koza nemá tak koupím i to sušené v krabici!tak přeju dobré chutnání kozího mléka!a snad i nějaké vyléčení pokud jste nemocní a nebo alespon ten pocit dobrej že něco děláte pro své zdraví jak říkala mojoe babička  kozí zázrak!

  Led 21, 2010
 • Obrázek uživatele Radim
  Radim (anonym)

  Dobrý den, mám přístup k léku na rakovinu, který při odebrání vzorků a případném schválení zaručuje 100 % vyléčení. Lék se vyrábí ve Švýcarsku a je vyráběn podle vzorků DNA, takže na míru. Nebojte se mě kontaktovat. Děkuji. Hejda

  Led 25, 2010
 • Obrázek uživatele petra
  petra (anonym)

  Dobrý den, ...tak to mne zajímá !!proč nenapíšete víc? určitě nejde o podvod? proč tento lék co se o něm zminujete není na trhu? napište podrobné informace a nebo se snad bojíte že je to podvod?!

  Led 25, 2010

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama