Reklama

Osteopatie

Kostra je klíčem k tělesné zdatnosti
rnNejrozsáhlejším systémem lidského těla je soubor kostí, kloubů, svalů a vazů. Je to soubor, který nám umožňuje chodit, běhal řídit auto, mluvit, psát, stavět, sportovat zkrátka veškerou tělesnou činnost.

Kostra je klíčem k tělesné zdatnosti
Nejrozsáhlejším systémem lidského těla je soubor kostí, kloubů, svalů a vazů. Je to soubor, který nám umožňuje chodit, běhal řídit auto, mluvit, psát, stavět, sportovat zkrátka veškerou tělesnou činnost. Osteopatie, jedna z nejrozšířenějších doplňkových forem medicíny, se snaží diagnostikovat a léčit mechanické poruchy této soustavy.

Příčinou poruchy, která znemožní této soustavě fungovat bez problémů a účinné může být např. úraz nebo STRES. Osteopati zastávají názor, že pokud je tento složitý systém těla zdravý, pracuje jako bezvadný seřízený motor a minimálně se opotřebovává.
Vzpřímený postoj tento mechanismus neustále značné zatěžuje. Gravitační síla zvláště působí na obratle a na pružné destičky mezi nimi. Stojíme-li vzpřímené, celou váhu nesou páteřní klouby a jejich ploténky. Špatným držením těla se tato zátěž ještě zvětšuje, což zvyšuje pravděpodobnost mechanických poruch. Osteopati se snaží obnovovat normální správnou funkci soustavy masážemi a manipulací. Komu může osteopatie pomoci: Více než z poloviny zaměstnávají osteopaty Iidé s poruchami páteře, např. s BOLESTMI ZAD a s BOLESTÍ V ŠÍJI. Osteopati však také pomáhají při mechanických poruchách jiných částí těla, často zaviněných STRESEM v zaměstnání. Léčí i tenzní bolesti hlavy, způsobené kontrakcí drobných svalů na spodině lebeční.
Spousta pacientů přijde se zraněním svalů nebo kloubů kyčelních, koleních, ramenních, loketních, kotníků a zápěstí která utrpěli při sportu. Osteopati mohou prospět i starším lidem s počínající OSTEOARTRITIDOU.

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama