Konference: Umělecká terapie pomáhá i nemocným i postiženým

Přední evropští umělečtí terapeuti navštíví v červnu Brno, aby předali odborníkům i laikům své zkušenosti. Na první konferenci svého druhu v České republice ARS TERAPEUTICA.

V dnešní hektické době je stále těžší se zamýšlet nad sebou samým, nad vztahy s ostatními, nad problémy, které se pojí s tělesným hendikepem. Někteří to už ani ve své roztěkanosti neumí. Lék nabízí arteterapie - umění, které pomáhá.

Mekkou příznivců tohoto oboru se v letošním červnu stane právě Brno. Moravská asociace uměleckých terapií (MAUT) a Akademie Alternativa s.r.o. uspořádají první konferenci svého druhu v České republice pod názvem ARS TERAPEUTICA. Do Centra volného času Lužánky se sjedou přední odborníci na muzikoterapii, arteterapii, pohybově taneční terapii a dramaterapii. Nabídnou speciální workshopy, tvořivé díly a přednášky nejen pro odborníky, ale i pro běžnou veřejnost. Nabídnou i nápady, jak  překonat psychické problémy spojené s tělesným postižením a povzbudí v hledání silných stránek člověka.

„Reagujeme na obrovský zájem terapeutů i laiků seznámit se a prohloubit povědomí o uměleckých terapiích, o možnostech jejich působení. Také bychom touto konferencí chtěli podpořit vzájemnou spolupráci terapeutů a vytvoření profilu odborníka v tomto oboru,“ uvedla předsedkyně MAUT a organizátorka konference Marie Beníčková.

Umělecké terapie dnes využívá řada oborů - psychologie, lékařství, pedagogika, sociální práce, ošetřovatelství... Pomáhají lidem s různými druhy nevyrovnaností, postižení i různého věku (práce s novorozenci, se školáky, s dospělými i s umírajícími lidmi). Rozvoj v tomto směru a účast na konferenci otevírá možnosti mladým lidem, kteří hledají uplatnění na pracovním trhu a v životě, nastávajícím matkám, postiženým a nemocným lidem nebo jejich rodinným příslušníkům atd.

Ve dnech 24. - 26. června 2011 se do Brna sjedou přední a uznávání terapeuti ze Švýcarska, z Chorvatska či z Maďarska. Českou republiku bude reprezentovat více lektorů. „Já se zabývám muzikoterapeutickou metodikou, která pomáhá mnoha dětem se specifickými poruchami učení, jimž obtíže ve čtení, psaní nebo počítání znepříjemňují dennodenní život,“ přiblížila obsah svého workshopu Marie Beníčková.

Kromě přednášek a praktických cvičení je připravený i bohatý doprovodný program. Účastníkům zazpívá mezinárodní pěvecký sbor Akademie Alternativa, zahraje například orchestr Masarykovy univerzity, na divadelních prknech  bezbariérového divadla Barka vystoupí tanečníci i integrované herecké sdružení. 

Víkend před zahájením prázdnin tak v Brně slibuje nahlédnutí do svého vnitřního světa, které může být příjemnou inspirací nejen v přicházejícím létě, ale i v celém životě.  

Další informace o lektorech, o programu, přihláškách a podrobnostech o konferenci i pořádajících organizacích jsou k dispozici na internetových stránkách www.maut.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama