Iris-diagnostika - Diagnóza z očí

Základem irisdiagnostiky je studium znaků na očních duhovkách a sledování jejich změn.

Základem irisdiagnostiky je studium znaků na očních duhovkách a sledování jejich změn. Je to způsob DIAGNÓZY a sledování zdraví, který používají irisdiagnostikové a další alternativní léčitelé. Irisdiagnostika spojuje přesně vymezená místa na duhovkách s částmi těla a zkušení terapeuti tvrdí, že podle změn na těchto místech se dá zjistit a diagnostikovat porucha tělesného i duševního stavu.

Ačkoli se klíč k nemocem v pacientových očích hledal už odedávna, moderní irisdiagnostiku založil maďarský lékař Ignatz von Peczcly . Jako chlapec se staral o sýčka se zlomenou nohou. Všiml si černé Bárky v jeho duhovce, která se při uzdravování postupně měnila v bílé skvrnky kolem černé tečky.
Později už jako lékař dospěl von Peczely k přesvědčení, že při stejné chorobě se vždy a u všech pacientů objeví signální znaménko na témže místě duhovky. Když v roce 1881 své pozorování zveřejnil, začala se o ně zajímat celá Evropa a počátkem dvacátého století i Spojené státy. V padesátých letech tam dr. Bernard Lensen sestavil podrobné schéma duhovek, kde jsou přesně stanoveny části těla, které se údajně zrcadlí v jednotlivých úsecích duhovky.

Duhovka je rozdělena na dílky (jako porce dortu), napojené na jednotlivé části nebo funkce těla. Je také rozdělena na šest kruhů nebo zón, napojených na tělní systémy. První, vnitřní zóna, má vztah k žaludku, druhá ke střevům, třetí ke krevnímu a míznímu systému. Čtvrtá ke žlázám a k tělním orgánům, pátá ke svalům a kostem a šestá, nejdále od středu, se vztahuje ke kůži a vyměšování.
Levá duhovka odpovídá levé straně těla, pravá odpovídá pravé straně těla. Mnohé části těla a funkce se zrcadlí v obou duhovkách.

Obecně se dá říci, že stav orgánů a funkcí v horní části těla se zrcadlí v horní části duhovky a orgány a funkce dolní části těla v dolní části duhovky.
O bílých skvrnkách se předpokládá, že vznikají následkem zánětu. přílišného dráždění a stresu, tmavé vznikají, když některá část těla nepracuje správně. Tmavá obruba kolem okraje duhovky může znamenat, že se v kůži následkem nedostatečného vyměšování nahromadily jedovaté látky.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Související články: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele julia
  julia (anonym)

  chtělo by to ukázat na obrázku oka

  Lis 24, 2009
 • Obrázek uživatele Granvin
  Granvin (anonym)

  Nerozumím tomu, proč zakládat nové téma o iris, když o iris již témata jsou...?

  Lis 24, 2009
 • Obrázek uživatele jarka978
  jarka978 (anonym)

  potřebovala bych reference na oční kliniku v Brně kvůli operaci očí?děkuji

  Bře 18, 2010
 • Obrázek uživatele Edita
  Edita (anonym)

  Dnes jsem se zkoumavě dívala do očí své dcery, protože je divně nemocná a zatím nevíme, co to je. Všimla jsem si ,že její tmavěhnědé oči jsou už nejsou tmavé, ale světlehnědé. Ona sama připustila, že se mne to nezdá. Nosí brýle, prakticky vždy, a ty jsou samozabarvovací, takže jí do očí sice vidím, ale ne přímo. Je něco takového možné? Co by to pak znamenalo? Narodila se s modrýma a barva se pak změnila. To chápu, ale proces opačný? Děkuji za názor.

  Dub 12, 2011
 • Obrázek uživatele JANA
  JANA (anonym)

  dobry den muzete my nikdo poradit co je to za diag.oka 6/9 a 6/6,dekuji

  Led 18, 2012
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  dobry den muzete my nikdo...Nesmysl. Mrkněte na www.irisdiagnostika.eu Najdete zde podrobný popis diagnostiky. Lidi pozor na podvodníky kterých je mnoho!!!

  Feb 09, 2012
 • Obrázek uživatele ludmilaraskova@live.com
  ludmilaraskova@... (anonym)

  Mam problem v tele, vypada to jak plisen, lekari v Americe o tom moc nevedi, ani v cesku!Lecim se sama s pomoci computru. Plisen se me drzi stale v ustech, ve rtech a na jazyku.Diflucan me uz nepomaha, ani kapky z ceska z grep.jader.Ani Nyostyn.Ludmila Kde najdu doktora v Olomouci( IRISDIAGNOSTIC)Ludmila

  Feb 29, 2012
 • Obrázek uživatele Jan Vobornik
  Jan Vobornik (anonym)

  http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1228384143 Doporucuji pozorne precist.

  Dub 07, 2015
 • Obrázek uživatele Janule 25
  Janule 25 (anonym)

  ...Nikdy jsem se o to moc nezajímala, až v botanické zahradě v Praze fotil fotograf Jakub Štěpán. Dělá nějakou anketu a tak mě taky ukecal. Udělá Vám portrét a fotky očí, pak to někam pošle a do týdne máte doma kompletní rozbor i s iris mapkou a rychlo kurzem o té diagnostice. Dostanete fotky svých očí přes celou obrazovku a s mapkou v ruce můžete sami studovat co tam je a nebo není. Podívejte se na Human EYE

  Dub 10, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama