Hydroterapie

Voda povzbuzuje tělo k uzdravení
rnVšichni známe odpočinek v lázni či v horké sprše, který z přepracovaných údů vyplaví ztuhlost a bolest. Osvěžující studená sprcha zase dodá čilost. Hydroterapie neboli vodoléčba zná ještě mnohem rafinovanější způsoby použití vody k léčení nemocí.

Voda povzbuzuje tělo k uzdravení

Všichni známe odpočinek v lázni či v horké sprše, který z přepracovaných údů vyplaví ztuhlost a bolest. Osvěžující studená sprcha zase dodá čilost. Hydroterapie neboli vodoléčba zná ještě mnohem rafinovanější způsoby použití vody k léčení nemocí.

Hydroterapie spočívá na představě, že voda je základem života. Je základní složkou lidského těla, je také obsažena ve většině potravin Ve svých různých formách: kapalné, pevné (led) a plynné (pára) se používá k navození relaxace, k stimulaci oběhu krve, k odstranění nečistot, léků a alkoholu, k uvolnění ztuhlosti a bolesti a k léčení nemocí.


Voda může tělu prospívat různými způsoby, např. jako obklad, postřik či lázeň.
Nejdůležitějsí je však její teplota. Horká voda či pára roztahují cévy, podporují pocení, uvolňují svaly a klouby a tělesné teplo díky nim proudí k povrchu těla. Studená cévy stahuje, snižuje zánět a městnání na povrchu těla a zvyšuje přítok krve k vnitřním orgánům.

Léčebná moc vody se uznává od pradávných dob. Užívá se jak proti jednotlivým onemocněním, tak pro zlepšení celkového zdravotního stavu. Mnoho starořeckých chrámů zasvěcených bohu lékařství Asklépiovi bylo postaveno nad horkými prameny, známými svými léčivými vlastnostmi. Parní lázně byly oblíbené u Římanů i u Turků, o léčivých účincích vody věděli staří Číňané i původní obyvatelé Ameriky.V Evropě vedla obliba léčebných účinků pramenů, zejména minerálních pramenů zvaných lázně, k vzniku lázeňských domů a elegantních lázeňských měst. Lázeňský dům je vlastně hotel, který nabízí také terapii pomocí léčivých pramenů. Města jako Spa v Belgii, Baden-Baden v Německu, Bath ve Velké Británii či Karlovy Vary v České republice přitahovala pacienty i módní smetánku.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Anonym
  Anonym (anonym)

  Je to tu na hovno vy deb*****

  Říj 14, 2009
 • Obrázek uživatele anonym
  anonym (anonym)

  Čůrácijebe ti či co?...jedinej čůrák seš tady ty...nevychyluj jasný brouku?

  Říj 29, 2010
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  To celkem není nic nového ,že voda uzdravuje.

  Říj 29, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama