Reklama

Homeopatií se léčí až třetina Čechů

Není nic překvapivého, že se lidé pomalu začínají více starat o své zdraví a zvykají si sami si vyhledávat informace nejen o nejrůznějších onemocněních, ale i jejich léčbě. Kromě klasické léčby dává stále více Čechů přednost přírodním přípravkům či homeopatii.

Například s použitím homeopatik má zkušenost téměř třetina českých pacientů. Více než polovina z nich přitom užívá homeopatické přípravky dlouhodobě. Na tuto skutečnost upozornil průzkum provedený v první polovině roku 2011, který zjišťoval postoje českých obyvatel k homeopatii a jejímu používání jako léčebné metody.   

Z průzkumu vyplynulo, že homeopatie patří vedle klasické medicíny a akupunktury ke třem nejznámějším způsobům léčby. Zná ji více než 80 % respondentů. S homeopatickými přípravky pak má zkušenost zhruba jedna třetina lidí v České republice.

Z uvedeného průzkumu dále vyplynulo i to, že více než polovina uživatelů se pomocí homeopatie léčí dlouhodobě, tj. déle než 1 rok.  Téměř ve dvou třetinách případů se pak homeopaticky léčí více členů rodiny. 

„Homeopatie si získává u pacientů stále větší oblibu. Je účinná při řešení funkčních potíží, viróz a alergií. Výborně podporuje hojení při úrazech a operacích. Zlepšuje stav pacientů s chronickými chorobami v součinnosti s ostatními léky a terapiemi. Homeopatika nemají chemickou toxicitu, což je u chronicky nemocných velmi významné,“ říká MUDr. Hana Váňová, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, a dodává: „Mám s homeopatií již dvacetiletou zkušenost v rámci praxe praktického lékaře, kde se každodenně setkávám se širokým spektrem diagnóz a zvažuji vždy co nejúčinnější a nejšetrnější řešení.“

Reklama

A jaké jsou nejčastější důvody toho, proč lidé preferují tento druh léčby? Většina dotázaných za největší výhodu homeopatické léčby považuje její přírodní charakter a absenci vedlejších účinků. Až 72 % lidí považuje homeopatickou léčbu za účinnou, a to včetně těch, kteří s ní zatím nemají žádné zkušenosti.   

Homeopatická léčba je vyhledávaná zvlášť v podzimním a zimním období, kdy může být lidský organismus vystaven poměrně velké zátěži. Část pacientů ji používá i preventivně či při potížích v období alergií.

Co je homeopatie

Výraz homeopatie je odvozený od dvou řeckých slov: homoios (stejný, podobný) a pathos (nemoc, bolest). Homeopatie je léčebná metoda založená na zkoumání a léčbě pacienta jako celku. Jedním z principů, ze kterého homeopatie vychází, je tzv. princip podobnosti, podle kterého se „podobné léčí podobným“. Jde o princip známý v mnoha tradičních kulturách, léčí pomocí něj různá odvětví přírodní medicíny a do jisté míry se využívá i v současném euro-americkém systému léčby. Homeopatickou teorii poprvé v roce 1810 zformuloval německý lékař Samuel Hahnemann, který je považován za zakladatele homeopatie. 

O průzkumu

Průzkum se uskutečnil v první polovině roku 2011 na reprezentativním vzorku 1 000 respondentů ve věkovém rozmezí 18-55 let. Byl realizován metodou CAWI (Computer Assisted Web Interview - online rozhovory).  Průzkum provedla společnost MindBridge Consulting. Jeho zadavatelem byla společnost Boiron CZ ve spolupráci s Homeopatickou lékařskou asociací (HLA).

 

 

Reklama

Komentáře

Pozadí léčby.... (Čt, 17. 5. 2012 - 15:05)
Je to ač často uživateli nezjištěno,duchovní nauka s okultním léčením a magií,bohužel po tomto už nikdo většinou nepátrá,pro lidi jako pacienty je důležité,že to funguje a léčí.Na jakém základě,každý by měl vědět,co se za každým léčením tohoto druhu skutečně ukrývá.Vhodné přečíst od-Aleše France knihu Okultní pozadí homeopatie.
jasně (Čt, 17. 5. 2012 - 19:05)
Je to ač často uživateli...Nejsou to běžné léky, tak pryč s nima. Klidně do toho zatáhnem i magii, jen ať nepřijdem o pacienty.
xixi (Čt, 17. 5. 2012 - 21:05)
Liecba homeopatiou ma povod v ezoterike a v okultnych praktikach.Tato liecba naozaj moze priniest spociatku dobre vysledky,ba moze pomoct aj tam,kde klasicka liecba vobec nereaguje.Avsak tato pomoc nie je len tak zadarmo,do buducna moze ten clovek ratat s tym,ze to bude mat dosledok v jeho dusevnom zivote,alebo v jeho psychike.V reci veriacich,sa to da povedat aj takto:clovek je lieceny a casto aj vylieceny pomocou diabla,a diabol nepomaha len tak....do buducna mu to clovek splati aj s urokami.Vsetci,ktori sa liecite homeopatiou si nastudujte,kto homeopatiu zalozil a princip na ktorom to funguje.Pre katolika je tazky hriech,ak sa lieci cez homeopatiu.Homeopaticke lieky su vo svete velmi propagovane aj napriek tomu,ze sa vedecky vysvetlit,preco to funguje neda.Ale aj napriek tomu sa tieto lieky propaguju...preco?Pretoze majitelia tychto tovarni na homeopatika,su milionary,ktori sa zaoberaju ezoterikou,a ktorym diabol za propagaciu homeopatik slubil bohatstvo a je to tak,majitelia tychto fabrik su milionary...takze len hltajte homeopatika a dobrovolne do seba prijimajte diabla...
to je fakt (Čt, 17. 5. 2012 - 23:05)
Liecba homeopatiou ma povod v...Kašlete na homeopatika a cpěte se léky. Ty vám pomůžou. Majitelům farmaceutických firem jde jen o vaše zdraví, ne o peníze :-))))
Šárí (Pá, 18. 5. 2012 - 06:05)
Nevěřte, prosím vás, náboženským fanatikům, kteří se chytnou kdejaké blbiny, kterou jim v kostele nebo v jejich pochybné literatuře někdo předloží.

Kdo má zájem, ať si nastuduje "pozadí" homeopatie ze seriózních pramenů, a pak ať se rozhodne na základě rozumných informací.

Já jsem se rozhodla pro homeopatii a nelituju. Po měsíci se zdá, že se dostavují první výsledky, i když léčba bude v mém případě nějakou delší dobu trvat.
Šárí (Pá, 18. 5. 2012 - 07:05)
A ještě něco. Dávka homeopatie na dva měsíce mně stála 93Kč, tedy necelou stovku. Dávka Lexaurinu, léku proti úzkostem, stojí na stejnou dobu 129Kč.

To jen k tomu, jak ti homeopatičtí výrobci bohatnou. Bohatnou daleko, daleko méně než farmaceutické firmy, které ale, zdá se, zdejším fanatikům nevadí... Je to smutné, když někdo zamění reálný pohled na život za dogmata.
(Pá, 18. 5. 2012 - 07:05)
Mně homeoptaie pomohla. Od miminkovského věku mi každou chvíli tekla velmi často z nosu krev a to většinou i dost dlouho. Běhala jsem po doktorech a výsledky žádné. V dospělosti mi známá doporučila svou kamarádku - homeopatku. V té době jsem o homeopatii nevěděla nic a po těch zkušenostech s doktory jsem nečekala také nic. Byla jsem tam všeho všudy asi 3x a během toho cca půl roku mi problémy zcela vymizely. Už ani nevím, kdy mi z nosu teklo naposledy...zkrátka mám po problému. A další výrazný efekt byl i ten, že se mi upravil menstruační cyklus. Takže po těchto zkušenostech vím, že dobrý homeopat může pomoci i tam, kde moderní medicína nemohla.
xixi (Pá, 18. 5. 2012 - 09:05)
Svoj prispevok som pisala VYLUCNE LEN pre veriacich krestanov,lebo mnohí homeopatiu vyuzivaju z neznalosti.Homeopatia skutocne niekedy pomaha viac nez klasicka medicina,to je pravda,ktoru nespochybnujem.Krestan,ak je chory ma vyuzivat na uzdravenie modlitbu sucasne s klasickou medicinou,alebo aj pripadne s liecivymi rastlinami.Vsetky ostatne formy ako:homeopatia,liecenie Reiky,liecenie cez energiu z ruk,energeticke vody,liecenie pomocou ponoru do inych hladin vedomia,atd.to su vsetko praktiky,ktore sice naozaj mnohokrat pomozu aj tam,kde klasicka medicina uz nepomoze,ale je to vzdy pomoc od diabla.Ak krestanovi nepomozu k vylieceniu dovolene metody,musi sa zmierit s chorobou a zit s nou.Aj ked sa povie,ze topiaci sa aj slamky chyta,treba si rozmysliet,ci mi stoji prinavratenie zdravia za stratu duse.A pisem to z pozicie,nie nabozenskeho fanatika,ani nie z pozicie nevzdelaneho cloveka,aby som niektorych vyviedla z omylu....A opakujem,pisem to VYLUCNE PRE KRESTANOV,nie pre neveriacich.
Šárí (Pá, 18. 5. 2012 - 09:05)
Ten fór je v tom, že homeopatie nepochází od ďábla, tečka. To platí úplně stejně pro křesťany i nekřesťany.

Pokud někdo takové pitomosti uvěří a proto homeopatii nevyzkouší a zůstane díky tomu nemocný, je to pochopitelně jeho věc. Na vině ovšem není víra, ale pouhá pověrečná hloupost, kterou si spousta lidí vleče, ke své vlastní škodě, úplně zbytečně životem.
uf, (Pá, 18. 5. 2012 - 09:05)
Svoj prispevok som pisala...to se mi ulevilo. Takže jako nevěří to můžu bez problémů užívat dál. To jen křesťané do sebe dál musí cpát chemii- případně s léčivými rostlinami :-))) Seš hodně tolerantní- jiní tvrdí, že i v léčivých bylinách je ta léčivá síla od ďábla.
hoho (Pá, 18. 5. 2012 - 09:05)
Svoj prispevok som pisala...Tak to mě rozesmálo. Napřed přijde stupidní fanatickej text, že homeopatie je od ďábla, a potom ujištění:
"A pisem to z pozicie,nie nabozenskeho fanatika,ani nie z pozicie nevzdelaneho cloveka,aby som niektorych vyviedla z omylu"
! (Pá, 18. 5. 2012 - 10:05)
Někdy se člověk uzdraví i přesto, že se léčí homeopatií.
xixi (Pá, 18. 5. 2012 - 11:05)
pre Uf,pisem to pre krestanov a co sa tyka neveriacich....na vas neapelujem,ste mi lahostajni,robte si co chcete aj uzivajte co chcete.Ale ked uzivate homeopatika,sice krestania nie ste,ale aj tak ste veriaci(verite v silu homeopatik)v zakladatela homeopatie,lebo logicky sa to inac vylozit neda,homeopatia sa vedecky vysvetlit neda,takze zostava uz len jedna moznost,ze homeopatia funguje na zaklade viery,a kedze to nie je viera v Boha(lebo krestanstvo,to vylozene tvrdi,ze to od Boha nie je),tak zostava uz len jedine,verite tvorcovi homeopatie,coz je obycajny clovek,ktoreho neakceptuju ani vedci,ani Boh,takze ostava uz len jedina moznost kto ho akceptuje...rozkaty.Takze vy,ktorí krestania nie ste,a nie ste ani neveriaci,ktorí akceptuju len to,co je hmatatelne a da sa dokazat,cize pragmatici,cize racionalne zalození ludia,tak potom vas mozno zaradit uz len do jedinej kategorie verite na silu magie,ezoteriky,sarlatanstva,ako inac by ste sami nazvali?Mate predstavu,co sa mysli pod pojmom:potencovanie a co sa skryva pod pojmom:vkladanie myslienok.Pojem potencovanie,prakticky je bezvyznamny,je to uplny nezmysel.Ale to dolezite,na com skutocne homeopatia funguje,je pojem :vkladania myslienky,ci informacie,to je podstata homeopatie.Nebudem to tu rozpisovat blizsie,kto chce a ma inteligenciu na to,aby to aj pochopil si to nastuduje.Ak ma clovek inteligenciu na to,aby dokazal pochopit chemicky princip na akom funguje ktorykolvek liek z oficialnej mediciny,tak dokaze pochopit aj tvrdenia zakladatela homeopatie.Ale treba si precitat aj jeho zivotopis,cim bol a comu sa venoval...bol mag a ezoterik.Aj tieto dve slova vam zrejme nehovoria celkom nic,tak si prestudujte zopar ezoterickych knih a knih o magii,a presne tomu sa venoval zakladel homeopatie.Vsetci majitelia homeop.koncernov sa prakticky venuju magii,len vdaka tomu im ich homeopatika funguju a len vdaka tomu su bohacmi.Vsetci títo majitelia firiem su clenmi slobodomurarskych lozi,clenmi New Age,alebo rovno clenmi satanskych kultov.Nie su to primitivni ludia,naopak su vysoko inteligentní,ale zial dali sa na spolupracu so zlom.Nastudujte si,co sa rozumie v homeopatii pod pojmom vkladanie informacie,to je ta najdolezitejsia vec na zaklade ktorej tie homeopatika ucinkuju,slovo potencovanie,to je len na odvadzanie pozornosti,to vobec podstatne nA poviete si,nezmysel,ved homeopatika su vyrabane strojovo...Prakticky sa to robi tak,ze bud samotny sef,alebo velmi uzky okruh ludi okolo sefa,ktorí tuto firmu vedu(a vsetci su vysoko inteligentní a zbehlí sucasne aj v ekonomike a sfere predaja a lobizmu),vsetci pravidelne musia byt v neustalom spojeni s diablom,robi sa to cez pravidelne meditacie,v ktorych sa opakuju vety,aby konkretny homeopaticky typ lieku trebars ucinkoval na zlcnik,iny homeopaticky rad,aby ucinkoval na pecen,atd,a to vsetko sa vziva cez tzv.mentalnych pomocnikov,ktorí su realní,nie je to vyplod fantazie,su realní a tito ludia skutocne s nimi nadvazuju komunikaciu,istotne vsak neberu na seba podobu certov s rozkami,beru na seba podobu trebars pekneho mladika,ale je to v skutocnosti demon....).Tito majitelia koncernov velmi dobre vedia,s kym komunikuju aj kto je pricinou toho,ze tie pripravky ucinkuju,ale nedokazu od toho ustupit,ako protihodnotu dostali docasne
xixi (Pá, 18. 5. 2012 - 11:05)
moc a bohatstvo,takze oni so svojich pozicii neustupia a tak ma Satan postarane o odber svojich produktov-homeopatik.A prostrednictvom homeopatik sa dostava do tiel(coz nie je podstane) a dusi chorych ludi,ktorí ich pouzivaju((v drvivej vacsine z neznalosti)a tak do seba dobrovolne prijimaju za spolubyvajuceho vo svojej dusi aj ,,diablika.
Šárí (Pá, 18. 5. 2012 - 12:05)
Homeopatie nefunguje na základě víry. Homeopatie funguje na základě otisku informace té které léčivé látky ve vodě nebo v jiném vhodném nosiči. Jedná se zkrátka o normální, funkční přírodní princip, žádný okultismus za tím není.

Takže, milá(ý) xixi, píšeš tu naprosté kraviny. Vůbec je z tvého textu znát, že o homeopatii víš pendrek a o magii taktéž, pouze papouškuješ známé a hloupé dogmatické pověry některých méně soudných křesťanských uskupení.
xixi (Pá, 18. 5. 2012 - 13:05)
Nehnevaj sa Sari,ale Tvoja vedecka argumentacia obhajoby homeopatie je na urovni ,,bacu,, zo salasa,ktory nema ani tusenia,z akych prvkov sa syr sklada a uz nema ani najmensiu potuchu o tom,za akych chemickych reakcii prebieha proces kvasenia syra,atd.To je mi skoda stracat cas s Tebou debatovat,Maj sa a liec sa homeopatikmi,este raz opakujem,ze moj prispevok bol urceny len krestanom.
Mirka (Pá, 18. 5. 2012 - 14:05)
Nehnevaj sa Sari,ale Tvoja...řekla bych, že ty tady šíříš bludy. Homeopatika právě nemají fungovat na játra, žlučník či plíce, ale celkově na konstituci pacienta na základě podobnosti. Homeopatikum z rostlin si může i člověk sám vyrobit doma a určitě při tom nemusí meditovat či dělat nějaké satanské rituály. To je úplná blbost. Podobně autopatie, kdy si člověk vyrábí lék potenciací vlastní sliny nemá nic z magií společného - dokonce ani žádné afirmace či pozitivní myšlenky při tom nemusí říkat a fungje to.
Mirka (Pá, 18. 5. 2012 - 14:05)
řekla bych, že ty tady...A potencování léku je stěžejní, protože kdyby některé látky nebyly potencovány čili ředěny, tak by mohly člověka otrávit.
Jox (Pá, 18. 5. 2012 - 15:05)
řekla bych, že ty tady...Sama logika, podstata onoho jevu či procesu je prostě omračující! To svět neviděl a pes to nežral, čemu všemu lidé mohou uvěřit :-DDD
Šárí (So, 19. 5. 2012 - 21:05)
Páni, xixi, tvoje hloupost mně fakt pobavila. Škoda, že sranda už končí, ale co se dá dělat...
Carol (Po, 21. 5. 2012 - 18:05)
Je to ač často uživateli...A proč? Když bude člověk vědět, že na pozadí homeopatie je jakési okultno, už to léčit nebude? Když mi doktor napíše antibiotika, přečtu si příbalový leták kvůli kontraindikacím a nežádoucím účinkům, ale taky nebudu pátrat proč zrovna farma firma vyrábějící tyto léky je vyrobila takto a ne jinak a kolik na tom zbohatla. Důležité je skutečně hlavně to, že to léčí ať už na jakémkoliv základě.
A co se týká homeopatie jako "ďáblova díla" tak je to blbost ať si kdo chce věří čemu chce. Homeopatie má podklad v esoterice (resp. ve filozofii, homeo nepracuje s žádnou bytostí atp.) ale ne v ničem špatné (těžko zlo může léčit, hm?). Vždyť i Ježíš mohl uzdravovat rukama bez nějaké chemie či bylin, proč by nemohlo fungovat to samé dnes? Každopádně ano, homeopatie může otevřít jakési "brány" do hlubších vrstev vědomí, ale to nikdy není na škodu - nikdy není špatné vědět že mám nějaké trauma z dětství uložené v podvědomí nebo nějaký komplex, díky kterému jsem nemocná (ad psychosomatika). A proto, aby se tyto projevy daly koordinovat, sledovat a případně usměrňovat, je tam homeopat, který má vystudováno a ví co má dělat. Tudíž - homeo je vhodné pro kohokoliv, kdo se chce vyléčit, bez rozdílu víry, etnika nebo národnosti, ale VŽDY
Carol (Po, 21. 5. 2012 - 18:05)
... je třeba zjistit si, jaké vzdělání daný homeopat má a jestli je tedy kompetentní k léčení homeopatiky.
NIKI (Po, 21. 5. 2012 - 19:05)
Liecba homeopatiou ma povod v...ANO PLNĚ SOUHLASÍM PROŽILA JSEM SI TO PEKLO S HOMEOPATIÍ JSEM ŠTASTNÁ ŽE UŽ JSEM Z TOHO VENKU POMOHL MI JEŽÍŠ ON NÁS UZDRAVUJE MNĚ TAKÉ UZDRAVIL NEPOMOHLI MI LÉKAŘI NEVĚDĚLI SI SE MNOU RADY NEPOMOHLI ANI LÉČITELÉ ANI HOMEOPATIKA NAOPAK MNĚ TO LIKVIDOVALO LIDI JĚŽÍŠ UZDRAVUJE DNES STEJNĚ DNES JAKO ZA SVÉHO ŽIVOTA JÁ TO MOHU DOSVĚDČIT A JSEM TET ŠTASTNÁ ŽIJTE PODLE EVANGELIA O TOM SE PÍŠE V KŘESTANSKE BIBLI JE TO NÁVOD NA ŠTASTNY ŽIVOT .NIKI
NIKI (Po, 21. 5. 2012 - 19:05)
ANO VŽDY VÁM HOMEOPATIE NAKONEC UBLÍŽÍ
xixi (Út, 22. 5. 2012 - 15:05)
Carol,sama uznavas,ze homeopatia patri do sfery ezoteriky a ze je to liecenie,ktore funguje na principe duchovnom....sama aj uznavas,ze sa otvara ,,brana,,ktora je za normalnych podmienok zavreta....tieto okolnosti sama uznavas....je to tak.Pises,ze je jedno na akom principe to funguje,hlavne,ze je vysledok.A ja vravim,je to prave velmi podstatne vediet,kto to pomaha...Jezis Kristus uzdravoval,katolicka cirkev aj dnes ponuka na uzdravenie silu,ktora vychadza z Jezisa,ale k tomu sa pouziva jedine modlitba k Jezisu Kristu,nic ine.Ziadne meditacie,v ktorych si vsugeruvame pozitivne vety,trebars chcem zdravu ruku...ziadne amulety,ziadne liecive kamene,ziadna energia zo stromov,ziadna energia z ruk,atd.Jedine ak sa vyzdravenie vzyva cez Jezisa Krista v modlitbe.Jezis ma dostatocnu silu na to,aby cloveka vyliecil,ak to uzna za vhodne aj cez puhu modlitbu,a len cez nu.Ziadne ritualy,ziadna zmagnetizovana voda,ziadne virgule,ani nic podobne.Modlitba to je jedina legitimna moznost,vsetko ostatne znamena pomoc cez sily mimo Boha(t.j.v reci veriacich s pomocou Diabla).Niki,vdaka,ze si napisala spravny nazor.
bobek (Út, 22. 5. 2012 - 15:05)
Carol,sama uznavas,ze...houby houby, slavný soude!
Q. (Út, 22. 5. 2012 - 15:05)
Třetina Čechů má též výrazně podprůměrné IQ;-)
*** (Út, 22. 5. 2012 - 16:05)
Znám jednu homeopatku, která nabízí alternativní léčbu pychických obtíží, poruch osobnosti a nevímco..Přitom její soukromí je jedna velká bída:-))Chudáci zoufalci, co se nechají napálit.
Dalibor (Út, 22. 5. 2012 - 17:05)
NO koukám jako blázen,co je to tu za názory.Homeopatika jsou výtažky s bylin a jelikož jsou daleko účinější a šetrnější než chemije,tak je naštěstí i naše lékařská komora uznala,jako legální léčiva,ale jasně že i homeopatika můžou při nesprávném užívání ublížit.
bobek (Út, 22. 5. 2012 - 17:05)
NO koukám jako blázen,co je...žvaníš z hladu?
hmmmmm (Út, 22. 5. 2012 - 17:05)
NO koukám jako blázen,co je...Taky žasneš, co? No uznej, že je víc zajímavý tahat do toho magii a ďábla, než se bavit o bylinkách. Jak je vidět, tak rádoby tajemno se dá nacpat všude.
Dalibor (Út, 22. 5. 2012 - 18:05)
Ale chápu tyto názory,protože je to nová věc.Sice je stará,ale u nás neznámá,to že do toho někdo cpe magii je samozdřejmě úplná kravina,homeopatika jsou léky jako každé jiné,jen jsou celkově daleko lepší.Jenže je asi zatím neproplácí pojištovny.
bobek (Út, 22. 5. 2012 - 18:05)
Ale chápu tyto...a ty se běž taky opláchnout ledovou vodou
pro Dalibora (Út, 22. 5. 2012 - 20:05)
Lékařská komora homeopatika neuznala, ale povolila, protože jsou zcela neškodná. Pojišťovny je neproplácí, protože jsou zcela neúčinná. Cokoliv když se zředí vodou 1:1000000 nebo i víc, je voda a nic než čistá voda. Proto pomáhají jen u psychosomatických onemocnění. Ale pochybuji, že by se homeopatiky dala vyléčit rakovina nebo třeba vzteklina.
xixi (Út, 22. 5. 2012 - 21:05)
je sice pravda,ze v niektorych statoch(neviem ci tam patri aj SK)homeopatika moz dostat na predpis a cast poistovna preplaca,a takisto aj homeopatovi poistovna preplaca ukony ako aj klasickemu lekarovi,ale dovod je iba ten:ze majitelia tychto koncernov na homeopatiu maju taku ekonomicku aj politicku moc v danom state,ze to dokazu jednoducho presadit aj v zakonoch krajiny.Podobnym prikladom je presadzovanie zaujmov najvyssich predstavitelov slobodomurarskych lozi,ktorí patria taktiez k najmocnejsim ludom v ekonomike a aj v politike....Aj tu sa ukazuje aku velku moc ma diabol...aj napriek tomu,ze sa funkcia homeopatie neda objasnit vedecky,aj napriek tomu je zaradena medzi liecbu,ktoru preplaca poistovna...
Tigi (St, 23. 5. 2012 - 10:05)
xixi som síce veriaca, ale to čo ty tu vypisuješ sú absolútne bludy a určite sa od takých veriacich ako si ty dištancujem. Kde to žiješ, v stredoveku? Ja a moja rodina nedáme na homeopatiu dopustiť a sme vďační, že existuje. Len si ďalej kupuj drahé lieky keď sa ti chce, pomaly ale iste ťa otrávia tak, ako ty otravuješ svojimi chorými názormi tu prítomných diskutujúcich.
Šárí (St, 23. 5. 2012 - 10:05)
Nedávno jsem byla v lázních Jeseník.

Tyhle lázně založil původně Vincenc Priessnitz jako vodoléčebné lázně. A před těmi dvěma sty lety, když se svou vodoléčebnou metodou začínal, musel čelit podobným předsudkům, jaké tady uvádějí různé xixi a jim podobní proti homeopatii.
Protože jeho vodoléčebná metoda byla velmi účinná, podezírali ho mnozí lidé z čarodějnictví, protože si nedokázali vysvětlit, jak může obyčejná voda léčit. Dokonce mu úředně zabavili i houby, které používal k omývání pacientů, aby prozkoumali, jestli se v nich neskrývá ďábel :-)))
Priessnitzovi trvalo nějaký čas, než prokázal "neďábelskost" a neškodnou podstatu své metody.

O totéž se dnešní pověrčivci pokoušejí s homeopatií, jak vidím. Lidská hloupost je opravdu bezmezná a hlupák se prostě nepoučí.
Dalibor (St, 23. 5. 2012 - 13:05)
Lékařská komora...Tak to se asi bavíme každý o něčem jiném.Homeopatika,které momentálně užívá moje paní,se užívají po patnácti kapkách deně,musí to kapat přesně,aby se nepředávkovala,nebo to nešidila,jde o hodně koncentrovaný lék s drsnou chutí a dělá to opravdu divy se zdravotním stavem,ale nejde o léky s lékárny,jsou přímo od léčitele,který je sám vyrábí.Jde o podobné léky,jako prodává léčitel Václav Havelka,jenže on si je nechává dovážet s ciziny.
Q. (St, 23. 5. 2012 - 15:05)
Tak to se asi bavíme každý...Když nic ochutíš, zůstane ochucené nic. Když dáš k nic složitý návod, máš stále nic, pouze to nic je obohacené rituálem ne nepodobný tomu, že si malé děti hrají na doktory. Magické myšlení je ale po patnáctém roce věku hrubou psychopatologií.
Q. (St, 23. 5. 2012 - 15:05)
Nedávno jsem byla v...Srovnáváním nesrovnatelného se podaří dokázat pouze ubohost obhájců homeopatie. Ale celkem chápu, když seriózně ověřené úspěchy (tj. nikoliv tvrzení jedné hysterické paní ale klinické studie) nejen chybí, ale dokonce potvrzují to, že homeopatie je podvod, tak jsou takové detaily jako že homeopatie je naprosto nekonzistentní s moderní fyzikou a biologií, celkem nepodstatné.
Dalibor (St, 23. 5. 2012 - 21:05)
Asi to co říkáš moc nechápu,ale jedno vím určitě.Modení léky jsou jen o penězích a hlavně většinou jen ubližují,sice nárazově pomůžou,ale hlavně jen přesunou problém jednoho orgánu na druhý a toto nemá význam.
Šárí (Čt, 24. 5. 2012 - 08:05)
Srovnáváním...Nesouhlas s funkčností homeopatie bych pochopila.
Princip jejího fungování je takový, že lidé s jednostranně, pouze racionálně zaměřeným myšlením její fungování nedokážou vnímat. Proto také selhávají klinické studie homeopatie-používají nesprávnou metodiku. Je to podobné, jako kdyby chtěl někdo teploměrem měřit délku-to taky nevyjde.
(To, že není moderní fyzika a biologie konzistentní s homeopatií, je vinou moderní fyziky a biologie, které se vydaly velmi jednostrannou cestou.)

To jen ta pseudokřesťanská pověrčivost mi přijde absurdní.
Q. (Čt, 24. 5. 2012 - 11:05)
Nesouhlas s funkčností...Blábolíš hlouposti. Zlepšení zdravotního stavu statisticky častejší ve srovnání s placebem prostě je nebo není. U homeopatie prostě není. Nebo snad chceš tvrdit, že snížení teploty, kompenzace tlaku nebo třeba snížení frekvence epileptických záchvatů představují něco, co může vnímat jen správně zasvěcený homeoblb?
Šárí (Čt, 24. 5. 2012 - 12:05)
U homeopatie je ale vtip v tom, že ne na každého pacienta funguje stejný preparát. Někomu sníží tlak např. Nux vomica, ta ale ani náhodou nezabere jinému, tomu ho naopak sníží Staphysagria.
A dále-i dobře vybrané konstituční homeopatikum nemusí hned v prvním měsíci léčby způsobit snížení tlaku u toho kterého pacienta. Homeopatikum může v prvním měsíci působit na úplně jiné potíže, a tlak může zůstat stejný, i když jinak je pacientovi líp.

Zohledňují tohle klinické studie? O tom pochybuju-ty jsou nastavené na podávání jednoho přípravku skupině lidí, příp. na porovnání s placebem. Pokud je takto řízena studie účinnosti homeopatika, výsledky se pochopitelně nedostaví… a farmakoblb má hned svůj důkaz, že homeopatie je neúčinná.
Jox (Čt, 24. 5. 2012 - 13:05)
Jestliže to dobře chápu, je důkazem účinnosti homeopatik prokázaná neúčinnost homeopatik?
Jestliže homeopatikum chvíli nefunguje, chvíli ano a v jiný okamžik způsobuje zhoršení zdravotního stavu, je to bráno jako důkaz účinnosti? Není to ale stejný obraz jako u choroby neléčené vůbec ničím? :-DDD
Šárí (Čt, 24. 5. 2012 - 13:05)
Joxi, obávám se, že to dobře nechápeš.

Zkus si napřed o homeopatii něco zjistit na nějakých odborných stránkách.
Jox (Čt, 24. 5. 2012 - 13:05)
Joxi, obávám se, že to...Určitě si něco přečtu! Miluju sci-fi :-DDD
Q. (Čt, 24. 5. 2012 - 14:05)
U homeopatie je ale vtip v...Studie, která má za cíl ověřit homeopatii, je designovaná zcela v duchu homeopatického blábolení - tedy pokud je to škola "tabletková" (např. Boironi), tak normálně (bez ohledu na pikantnost toho, že předpoklady homeoblbů současně platí i neplatí), pokud je to škola "konstituční" (v duchu tvých žvástů), tak se postupuje jinak. Homeopat určí "lék" a teprve poté se náhodně určené polovině pacientů podá placebo a polovině "lék". Tím jsou splněny podmínky a přesto skutek utek. Přesto mají homeoblbci tu drzost toto popírat a vymýšlet si pohádky o "neměřitelnosti" nebo "chybném designu". Z toho je evidentní, že homeopatií se může vážně zabývat jen hodně vyčůraný podvodník nebo naprostý hlupák.on (Čt, 24. 5. 2012 - 15:05)
Joxi, obávám se, že to...to nechce chápat. Má svůj názor a ten mu nevyvrátíš, kdyby ses stavěla na hlavu. Jen se ti bude vysmívat.
! (Čt, 24. 5. 2012 - 16:05)
Když na homeopatii někdo věří, neberte mu jeho víru. Homeopatika uškodit nemůžou, protože nic neobsahují. Jen si jejich prodejem nějaká firma pořádně namastí kapsu.
Reklama