Homeopatie odhalena, 3.díl - Homeopatie a migrény

V tomto článku bych se s Vámi rád podělil o své zkušenosti s léčbou migrén pomocí homeopatie. Ačkoliv mnohé zdroje uvádí, že migrény nelze vyléčit a že můžeme jejich projevy pouze tlumit, z vlastní zkušenosti mohu konstatovat, že vyléčitelné jsou a že patří mezi potíže, které vykazují nejlepší odezvu na homeopatickou léčbu.

Homeopaticky lze také vyléčit většinu běžných „nemigrenózních“ bolestí hlavy, pokud jsou primární (tzn., nejsou důsledkem jiné vážnější patologie).

Migréna je specifická bolest hlavy, která je většinou jednostranná a má různé doprovodné příznaky jako nevolnost, zvracení, poruchy zraku, brnění či necitlivost různých částí těla nebo dokonce dočasné ochrnutí. Migrény postihují více ženy, než muže a objevují se většinou v pubertě. Velmi často vidíme genetickou predispozici, tedy stejné potíže v rodinné anamnéze. Záchvaty začínají nejprve mírnějšími bolestmi a dostavují se pouze zřídka. Postupně však jejich intenzita a četnost narůstá do takové míry, že se běžně objevují 1-2x za měsíc, nebo i častěji, a trvají 1-3 dny. Bolesti jsou mnohdy tak silné, že pacienty naprosto vyřazují z činnosti. Ten, kdo migrénu nezažil, si stěží dovede představit, jak zničující a mučivý je tento stav. Během záchvatu je postižený schopen pouze ležet v klidu a v přítmí v posteli. Když si představíme, že člověk dva dny v kuse zvrací (někdy i z pouhé vody) a je sužován ukrutnými bolestmi, nepřekvapí nás, že i po odeznění záchvatu trvá návrat do „běžného života“ ještě několik dalších dnů. Jistě si tedy dovedete představit, jak výrazně může vyléčení takového problému změnit kvalitu života.

Homeopatická léčba migrén probíhá zcela jiným způsobem, než v konvenční medicíně. Z mých předchozích článků jste se mohli dozvědět, že homeopatie léčí člověka, tedy celý organismus, a nikoliv nemoc. Vyléčení migrén dosahujeme v homeopatii tím, že posílíme organismus jako celek. Ten poté přestane záchvaty vytvářet, protože je již nepotřebuje k udržení rovnováhy. V homeopatii vnímáme migrény jako určitý kompenzační mechanismus, který tělo potřebuje občas spustit. Jakmile se však správným homeopatickým lékem organismus posílí, migrény zmizí. (viz. článek Homeopatie odhalena, díl 1.)

Proto se zaměřujeme na celkový obraz pacienta, na symptomy na všech rovinách a snažíme se najít lék, jehož obraz je co nejpodobnější obrazu symptomů pacienta. 

Výsledky homeopatie při léčbě migrén chci prezentovat na konkrétním případu z vlastní praxe. Požádal jsem o vyjádření k léčbě jednu svou pacientku:

„Homeopaticky jsem se začala léčit poté, co se mi zhoršily migrény, kterými jsem trpěla asi od dvaceti let. Naučila jsem se znát spouštěče migrén a snažila jsem se jich vyvarovat, ale občas se stalo, že se všemožné vlivy spikly proti mně a pak jsem měla neúnosné svíravé pocity v hlavě, dělaly se mi mžitky před očima, zvracela jsem, nemohla nic sníst. Při záchvatu migrény jsem nemohla nic dělat, netrefila domů, zvracela na každém kroku. Velmi jsem se bála kamkoliv cestovat, aby nenastal záchvat. Po návštěvě neurologie jsem dostala čípky proti bolestem, které mi jako jediné zabíraly a po ukončení VŠ studia, které bylo asi nejvíce stresujícím momentem,  problémy postupně ustaly a záchvat přicházel jen jednou za 2-3 měsíce. Vše se změnilo po letech, kdy jsem se vrátila zpět ke studiu, záchvaty i spouštěče se co do intenzity změnily a ne k lepšímu, mívala jsem několikadenní záchvaty, které se opakovaly i dvakrát týdně. V té době mi neuroložka nabídla zázračné léky “triptany“, po kterých mi bylo tak špatně, že to už snad byla lepší ta migréna!

 K homeopatii jsem se dostala v podstatě náhodou a řekla si, že nic nemůžu ztratit. Z počátku jsem byla skeptická, a snažila jsem se důvěru v léčbu stavět na pro mě rozumnou hranici. Nevěřím v žádné zázraky a anomálie, jako růst zubů, které nikdy nebyly v puse založené apod., ale věřím tomu, že tělo si dokáže samo pomoci.

V léčbě jsem více než rok a nejen, že nemám migrény (pouze občas minimální „obyčejné“ bolesti hlavy), ale vylepšila se mi i imunita na různé virózy a cítím se vnitřně silnější. Zároveň se změnil můj vztah k chemické medicíně, začala jsem si víc všímat toho, čím můžu chemii nahradit. Navíc, díky tomu, že musím sledovat změny, které moji léčbu provází, jsem se naučila lépe poslouchat a sledovat své vlastní tělo.“

Tato 29letá žena trpěla migrénami 9 let. Jak sama uvádí, v posledních několika letech měla velmi časté 2-3 dny trvající záchvaty. Bolesti byly extrémně silné. U této pacientky byla intenzita bolesti tak vysoká, že několikrát skončila ze zoufalosti na pohotovosti nebo nemohla vůbec trefit domů.

Při konzultaci mi žena popsala celou svou zdravotní historii, všechny současné zdravotní potíže a průběh migrenózních záchvatů. Ze všech informací jsem u tohoto případu vyhodnotil jako nejrelevantnější tyto symptomy:

Bolesti byly pulsující, tepavé, extrémně intenzivní, nejčastěji začínaly nad pravým okem a šířily se dozadu k pravému zátylku, byly vyvolány a zhoršovaly se pobytem na slunci a konzumací alkoholu. Bolesti se také extrémně zhoršovaly předklonem a pacientce ulevovaly studené obklady a ležení v tichu a temnu. Záchvaty byly téměř pravidelně doprovázeny nevolností a zvracením a často také poruchami zraku. Pacientka si také stěžovala, že v poslední době celkově hůře snáší slunce, často trpí na úpaly a měla malý pocit žízně. Po pobytu v průvanu ji bolívaly čelní dutiny.

Homeopatický lék, který jsem pro tuto pacientku vybral, se jmenuje Belladonna (rulík zlomocný). Ten má ve výčtu symptomů mimo jiné extrémně intenzivní bolesti hlavy na pravé straně, které začínají nad pravým okem a šíří se do zátylku (nebo opačně), jsou vyvolány nebo se výrazně zhoršují pobytem na slunci (v horku), alkoholem, nebo obecně jakoukoliv stimulací oběhového systému. Typické pro tento lék je také zlepšení studenými obklady a zhoršení bolestí předklonem. V homeopatické literatuře je také možno dohledat, že bolesti hlavy jsou u Belladonny často doprovázeny zvracením, poruchami zraku a že jsou zlepšeny ležením v tmavé místnosti v klidu a tichu.

Další symptomy, které lék potvrzují, jsou časté úpaly, nízký pocit žízně a bolesti v dutinách. Pro názornost uvádím charakteristiku bolestí hlavy léku Belladonna v homeopatické literatuře.)

Od podání jedné dávky léku se intenzita migrén výrazně zmírnila. Během prvních 2 měsíců měla pacientka třikrát slabou migrénu. První „záchvat“ se dostavil 7 dnů po užití léku, ale podobal se spíše stavu před migrénou, než opravdové migréně. Bolest byla oproti původním migrénám významně slabší a pacientka uvedla, že měla obvyklý pocit, jakoby se měl rozvinout záchvat, k čemuž ale nakonec nedošlo. U zbylých dvou záchvatů byly bolesti přibližně o 60-70% mírnější, než původní migrény a trvaly pouze několik hodin (bez použití jakýchkoliv léků proti bolesti). Od té doby se již žádná migréna nedostavila. 

Na případu je vidět zákon podobnosti v praxi. Úkolem homeopata je najít lék, který při zkouškách na zdravých jedincích a během klinického pozorování vykázal co největší podobnost s projevy nemoci u pacienta. 

Musím důrazně upozornit, že není vhodné, aby si po přečtení tohoto článku, každý migrenik běžel koupit homeopatickou Belladonnu. Pravděpodobnost, že bude účinkovat právě v jeho případě, je velmi malá. Léků, které mohou bolesti hlavy vyléčit, jsou stovky a každý detail může hrát roli v tom, že jiný pacient se stejnou diagnózou bude potřebovat jiný lék. Z pohledu homeopatie není migréna (stejně jako jakákoliv jiná nemoc) u dvou lidí nikdy úplně totožná. U mnoha případů jsou dokonce charakteristiky bolestí hlavy až druhořadé a lék je vybrán na základě mentálních a emocionálních symptomů, nebo jiných výrazných a ojedinělých fyzických projevů. Proto dvacet pacientů s migrénou může potřebovat dvacet různých léků a výběr správného léku je úkolem pro školeného homeopata.  

Lék Belladonna neléčí pouze bolesti hlavy, ale pokrývá celou řadu potíží (stejně jako ostatní homeopatické léky). S úspěchem se používá také na záněty, abscesy, akutní horečnatá onemocnění, vysoký krevní tlak, konvulzivní poruchy jako epilepsie nebo chorea, poruchy štítné žlázy, ale také na manické záchvaty, psychotické stavy a na mnohé další potíže. 

Výše uvedený případ patří mezi ty „ideální“, kdy má léčba rychlý efekt. Ne u všech případů migrén se podaří záchvaty odstranit tak rychle, ale prognóza je všeobecně velmi dobrá. U některých pacientů trvá léčba i několik měsíců nebo dokonce let, než se podaří záchvaty úplně odstranit, nicméně ke znatelnému zmírnění bolestí a snížení frekvence záchvatů dochází většinou v řádu několika týdnů od podání správného léku. Nejdéle trvá léčba migrén u dospělých pacientů, u nichž začaly bolesti hlavy v pubertě nebo dokonce již v dětství, protože takové bolesti jsou výrazně podmíněny genetickou predispozicí. Zjednodušeně lze říci, že čím déle na migrény člověk trpí, tím pomalejší bude léčba.

Autor: Petr Hoffmann

www.hpph.cz

 

 

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (35)

 • Obrázek uživatele ..
  .. (anonym)

  Hm...Nepopieram,ze homeopatia dokaze liecit rovnocenne tak,ako klasicka medicina a skutocne v niektorych pripadoch,kde klasicka medicina je bezmocna,homeopatia naozaj pomoze.Ale zamysleli ste sa,ako je to mozne?Ved homeopatia sa neda nijako podlozit na vedeckych podkladoch a ani logicky nijako zdovodnit.Tak normalne uvazujuci clovek ma len 2 moznosti ako si to vysvetlit,bud sa tu jedna o princip placeba,alebo...a to je ten najpravdepodobnejsi dovod...jej ucinok je podmieneni pomocou demonov.Stoji zato byt hoc aj vylieceny,ale za cenu zapredania duse.Nie je to moj vlastny pohlad,je to stanovisko oficialnej katolickej cirkvy.

  Říj 04, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Hm...Nepopieram,ze homeopatia...To ja bych spise poprel jakoukoli rovnocennost homeopatie a "klasicke" mediciny. Homeopatie je sarlatanstvi, nicmene pokud nekdo takovemu sarlatanstvi uveri, i takto navozena falesna nadeje, podobne jako jakakoli jina nadeje, muze neprimo prispet ke zlepseni zdravotniho stavu. Obycejny placebo efekt. Jinak demoni neexistuji a RKC mi muze polibit sos.

  Říj 04, 2012
 • Obrázek uživatele ..
  .. (anonym)

  tou rovnocennostou,som myslela-rovnocennost ucinku.A ved ja samotna s homeopatiou ziadne skusenosti nemam,ale pozri si mnohe diskusie,ktore sa o tom vsade vedu a vsade ohromne mnozstvo ludi prezentuje,ze ma s nou osobne skusenosti a vysledky,ze su pozitivne.Odkial by taka ohromna masa ludi mohla tvrdit o pozitivnych ucinkoch,keby to skutocne pravda nebola?Ved to nepise jeden clovek,ale statisice ludi...a este tu moze byt aj ten placebo efekt,ale neverim,zeby clovek,ktory najrv vyskusal vsetky moznosti klasickej mediciny a tie mu nepomohli a pomohla mu az homeopatia,ze ten by si len na zaklade sugescie dokazal zregenerovat telo.Ved aj ked ten clovek chodil za lekarmi,tak aj tam mal sugescie,a museli byt ovela silnejsie,ze to pomoze,ale nepomohlo?!Ja si myslim,ze isto v niektorych pripadoch to bol pri hom.aj placebo efekt,ale prinajmensom pri tak istom percente to bol ucinok homeopatie,ale cez uplne iny mechanizmus ako placebo...

  Říj 05, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  tou rovnocennostou,som...Homeopati svym pacientum mohou projevovat i urcitou lidskou pozornost. Relativne prijemny socialni kontakt a (byt neobjektivni) vira v uzdraveni maji psychosomaticky blahodarny efekt. Nicmene, s radou nemoci si lidska psychika a lidsky organismus poradi i bez jakekoli lecby. A pokud se daji dohromady naivni lide, kteri se snaze uzdravili pro svou duverivost, s naivnimi lidmi, kteri by se snadno uzdravili tak jako tak, a s ruznymi vypocitavymi sarlatany, kterym jde o penize, nelze se pak divit, ze jista chvala na homeopatii je tu a tam slyset. Ostatne, mrtvi homeopatii hanit nemohou, a skeptikove, kteri prezili hoemeopatickou lecbu, aniz jim pomohla, jen prisli na to, s cim dopredu pocitali - zhrzenych duverivcu tak nejsou zrovna miliony, takze proti homeopatii vystupuji hlavne necetni kriticky smyslejici jedinci, nebo zase naopak ruzni bigoti, sarlatani to trochu jineho zabarveni, kterym homeopatie konkuruje.

  Říj 05, 2012
 • Obrázek uživatele ..
  .. (anonym)

  Homeopatia nie je vobec vec,ktora je neskodna...nie je to ani ziadne placebo...a taktiez nie je pravda,ze to neucinkuje...ucinkuje a castokrat lepsie ako klasicka medicina...Veriaci krestan sa ma liecit klasickou medicinou,pripadne liecivymi bylinami,alebo ma v modlitbe prosit Boha o uzdravenie(ak to Boh uzna za dobre,tak ho vylieci,a ak to neuzna za vhodne,ma sa s tym clovek zmierit a prijat chorobu,hoc aj s tym,ze na nu umrie.Krestanstvo je aj o neseni kriza...Krestan by nemal byt clovek,ktory sa absolutne nevzdelava,aj krestan sa ma zaujimat o veci okolo seba,ma studovat krestansku literaturu a kriticky skumat ,,co je dobre a co zle v ociach BOha,, ,ak zije krestan v milosti posvacujucej,Boh mu da schopnost rozoznat,co je dobre a co zle...Ale pravda je taka,ze aj krestan sa casto nachadza v stavoch mimo milost Boziu,vtedy nedokaze rozoznavat pravdu,tak vtedy nech sa obrati na svojho knaza a nech sa ho spyta,nie vsak na osobny nazor knaza,ale na nazor oficialny nazor cirkvy.Ohladom homeopatie-treba si nastudovat celu historiu vzniku homeopatie,a to nie iba z jednej knihy,ale z viacerych knih(lebo ak je autor knihy zarity ateista,bude celkom inac pisat,ako nezaujaty autor,alebo celkom inac ako krestansky spisovatel...).Zistite si,kto bol zakladatel homeopatie,ako zil cely zivot,clenom akych spolkov bol,co propagovali tieto spolky,atd.A sami uvidite,ze zakladatel homeopatie nebol ziaden krestan,nebol ani neutralny clovek(ohladom nabozenstva),ale presny opak-bol zaritym protivnikom krestanstva cely svoj zivot,a to mu nestacilo....ak by bol puhym ateistom,ale nie,on bol clenom spolku,ktory sa zaoberal ezoterikou,magiou,a v konecnom dosledku sa ten cely spolok zvrhol az k tomu,ze spolok uznaval existenciu diabla a vyuzival jeho pomoc...

  Říj 06, 2012
 • Obrázek uživatele ..
  .. (anonym)

  Tymito prispevkami,argumentujem len na krestanov,takze ostatni sa nad mojimi prispevkami ,,nevzrusujte,, ,nie su urcene vam.Preco?NIe preto,ze by snad na vas homeopatia ucinkovala inac,ale preto,ze diskusia medzi krestanom a neveriacim nema zmysel

  Říj 06, 2012
 • Obrázek uživatele Jox
  Jox (anonym)

  Tymito...A to si myslíš, že tě víra povznese k jakýmsi vyšším úrovním poznání? Duše prostá... :-DDD

  Říj 06, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Tymito...Toto jsou verejne diskusni stranky, a vyjadrit se zde muze kazdy, kdo ma pristup na internet. Jestli chces mit zaruceno, ze tu budou diskutovat jen krestane, najdi si nebo zaloz nejake uzavrene forum, kam nikdo krom krestanu nebude mit pristup. Jinak pokud by "ucinek" homeopatickych vodicek a cukriku byl zalozen na necem jinem nez na naivni duverivosti pacientu a lidi kolem nich, homeopatie by patrne zabirala i na zvirata. Tvrzeni, ze na ne opravdu funguje, je vsak jen zboznym pranim homeopatickych fanatiku - viz napr. http://www.ukskeptics.com/article.php?dir=articles&article=it_works_in_animals.php

  Říj 06, 2012
 • Obrázek uživatele Jox
  Jox (anonym)

  Homeopatie na zvířata zabírá! To je dokázané! Když dáte zvířeti homeopatikum, majitel, a podle situace i veterinář, bude tvrdit, jak se zdravotní stav zvířete zlepšil! :-DDD

  Říj 06, 2012
 • Obrázek uživatele když
  když (anonym)

  Tymito...diskuse mezi křesťanem a ateistou nemá smysl, tak s ní nezačínej a piš na křesťanské diskuse místo veřejných. Když zdůrazňuješ, kdo na to má reagovat a kdo ne, určitě zareagují ti, co jim to "zakazuješ".

  Říj 06, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Bavíte se tu o úplných kravinách a vůbec nevíte,co je homeopatikum a jak moc je účinné,že je daleko účinější,než běžné léky a hlavně homeopatika nemají vedlejší negativní účinky.Bavíte se vlastně o placebu,které je bez účinku,ale dokáže uzdravit i tak,když mu člověk věří,že je to účinný lék a ne bezcená hmota.Nejúčinější lék je totiž vlastní mozek,který podvědomě visíla něco jako vnitřního doktora k nemocným místům v těle,ale o tom,jak je tento doktor účinný rozhodne každý sám,je to na povaze člověka.

  Říj 07, 2012
 • Obrázek uživatele ..
  .. (anonym)

  pre kdyz:mas 100% pravdu v tom,ze diskusia medzi krestanom a ateistom nema zmysel,aj preto som tam napisala,nech na mna ani ateisti nereaguju,lebo ja nemam absolutne ziaden zaujem sa s nimi hadat,ked vysledok diskusie je uz dopredu jasny(nulovy...).Je to apel iba na krestanov,ateisti nech moj prispevok jednoducho preskocia a mozu tu dalej reagovat kolko chcu...chacha.A ze mam reagovat iba na krestanskych forach?By si sa velmi cudoval...krestanske forum sa neodlisuje v nicom od tohto,ateisti a inoverci su tam v prevahe

  Říj 07, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Homeopatie na zvířata...Je to zhruba tak, jak rikas, jen bych trochu poopravil poradi: "veterinar", a posleze i majitel, budou tvrdit, ze se stav zvirete zlepsil.

  Říj 07, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Bavíte se tu o úplných...Pokud vim, homeopatikum je voda nebo kousek cukru. Ta voda byva produktem nekonecneho rozredovani nejakeho rostlinneho vytazku, cili na konci te procedury se jedna prakticky zase jen o normalni vodu, bez jakychkoli ucinnych latek. Homeopati pak tvrdi, ze ta voda bez ucinnych latek ma jakousi "pamet", a tudiz si "pamatuje", co v ni bylo v ranejsich stadiich rozredovani. Takovato normalni voda s "pameti" je pak prezentovana jako leciva substance, pripadne se do ni namoci cukr, ktery se nasledne vysusi, a rovnez se pak prezentuje jako "pametnik" vlastnosti toho puvodniho rostlinneho vytazku. Kazdy, kdo je jen trochu inteligentni, si muze udelat obrazek o tom, jaka je prava povaha podobnych praktik. Blaboly o tom, ze je to realna alternativa seriozni farmacie a mediciny, respektive ze se zde jedna o opravdove leceni s pomoci jakychsi "demonu", jsou podle meho nazoru naprosto smesne. Spravne to rekl Richard Dawkins - pokud homeopati mohou prokazat, ze voda ma jine vlastnosti nez jake zna solidni veda, maji svoje poznatky publikovat a nechat si za ne udelit Nobelovu cenu. Pokud nic prokazat neumi, nemaji plest hlavy naivnim a duverivym lidem.

  Říj 07, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  pre kdyz:mas 100% pravdu v...> A ze mam reagovat iba na krestanskych forach?By si sa velmi cudoval...krestanske forum sa neodlisuje v nicom od tohto,ateisti a inoverci su tam v prevahe. a) Ja nikoho z teto diskuse nevylucuji. Pokud zde ale chces diskutovat, nemuzes realne pocitat s tim, ze budes mit za partnery same krestany. b) Pokud nejaci lide nejsou schopni zalozit nejakou uzavrenou diskusni platformu, a pustit tam jen svoje souverce, respektive podobnou, jiz zalozenou uzavrenou diskusni platformu nedokazi vyhledat a vyzadat si tam pristup, svedci to jen a pouze o jejich organizacni a technicke neschopnosti. At se uci od Al Kaidy a podobnych radikalnich organizacnich siti...

  Říj 07, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Bavíte se tu o úplných kravinách a vůbec nevíte,co je homeopatikum a jak moc je účinné,že je daleko účinější,než běžné léky a hlavně homeopatika nemají vedlejší negativní účinky.Bavíte se vlastně o placebu,které je bez účinku,ale dokáže uzdravit i tak,když mu člověk věří,že je to účinný lék a ne bezcená hmota.Nejúčinější lék je totiž vlastní mozek,který podvědomě visíla něco jako vnitřního doktora k nemocným místům v těle,ale o tom,jak je tento doktor účinný rozhodne každý sám,je to na povaze člověka.

  Říj 08, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibore,
  Dalibore, (anonym)

  běž si zopakovat gramatiku, ať tady NEVISÍLÁŠ nesmysly.

  Říj 08, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  běž si zopakovat gramatiku,...Když už tak,tak aspon,základku.Vím že moje gramatika ja na úrovni 4třídy,ale co už.Zkus napsat něco,co má nějaký význam,něco rozumného.

  Říj 08, 2012
 • Obrázek uživatele Jox
  Jox (anonym)

  Když už tak,tak...A tys už něco smysluplného napsal? :-DDD

  Říj 08, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  A tys už něco smysluplného...No jo,ještě to tu chybělo,pan Jox a jeho bezduché připomínky,však mi už se známe s jiných diskuzí.

  Říj 09, 2012
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Bavíte se tu o úplných...Dalibore, je pravda, že vlastní mozek dokáže mnohé..Osobně na homeo..moc nevěřím,brala jsem to..Jenže výsledky byly možná dobré protože jsem se prostě uzdravila. Myslím tím,že zánět odezněl po předchozích ATB. Ale znám několik rodin s maličkými dětmi, kterým to pomohlo a zbavily se i astma? Asi po roce užívání homeopatika. Ale malé dítě si nemůže nic podvědomě vysílat.Takže spíše tápu v přesvědčení. Ta tvoje chyba byla k pobavení,ale občas je taky dělám. Člověk píše a je plný emocí, pak se podívá co vyplodil:-)) A nemáš kvůli chybě gramatiku na úrovni 4-té třídy!

  Říj 09, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Ahoj Heleno,ono je to hlavně o tom,co si pod tím homeopatikem člověk představuje,někdo si myslí,že je do prášek vytvořený s bezcených látek,ale kdo o tom něco poznal blíže tak ví,že homeopatiko je velmi silný koncetrát s bylin,který se musí podávat odborně,aby to mělo nějaký smysl.Já s tím mám takovou zkušenost,že tam kde nezabrali atb(váček pod zubem a zánět okostnice)zabral právě tento výtažek s bylin a byl tak silný,že stačilo 5 kapek rozpustit v deci červeného vína na to,aby člověk celou noc proležel v horečkách s pocitem,jakoby právě dostal dávku chemoterapie,ale hned na druhý den začal zánět ustupovat a do týdne byl úplně pryč.

  Říj 09, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Ahoj Heleno,ono je to hlavně...> kdo o tom něco poznal blíže tak ví,že homeopatiko je velmi silný koncetrát s bylin Zajimave. Ja jsem mel vzdycky za to, ze homeopatikum je velmi silne rozredeny rostlinny de-koncentrat, cili vpodstate uz vlastne normalni voda, popripade normalni cukr, ktery byl drive do takoveto normalni vody namocen. Mas nejaky pramen (nejlepe link na nejakou website), kterym bys mohl svoje opacne tvrzeni dolozit?

  Říj 09, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  > kdo o tom něco poznal...Mám to vyzkošené sám na sobě,nevím co mám dokládat,ty a hodně takovích,jako ty se jen baví krytikou něčeho,o čem nic neví tečka.

  Říj 09, 2012
 • Obrázek uživatele Jox
  Jox (anonym)

  Mám to vyzkošené sám na...Nekecej! :-DDD

  Říj 09, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Mám to vyzkošené sám na...Jak ten "silny bylinny vytazek" v tom vine chutnal?

  Říj 10, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Nicmene chtel jsem pripodotknout, ze si myslim, ze pokud homeopati doporucuji svych zakaznikum, aby svoje homeopatika rozpousteli ve vine, muze to byt proto, ze tito sarlatani nestoji o to, aby si dani zakaznici vsimli, ze ta homeopatika jsou jen normalni vodou ci cukrem. Kdyby si dani zakaznici meli kapat ci klast ty "mediciny" do vody, nerku-li primo na jazyk, snadno by zjistili, ze uz v nich zadna rostlinna substance neni citit. To by ty zakazniky mohlo zbytecne uvest v pochybnost...

  Říj 11, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Nicmene chtel jsem...Nic méně píšeš blbosti a nevíš o co jde.

  Říj 12, 2012
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Myslím, že tato diskuze by měla být o migrénách. Homeopatii jsem na to zkusila a nepoznala jsem účinek. Pak jsem byla u léčitelky Lenky Majerové z H.Počernic. Odblokla mne, vyčistila, dala mi recept na směs na odkyselení organismu a zbavení se kvasinek. Od té doby mám pokoj.

  Říj 31, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Nic méně píšeš blbosti a...Na neco jsem se te predtim ptal. Jak ten tvuj "silny bylinny vytazek" chutnal ve vine?

  Říj 31, 2012
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Hnusně,takřka nepoživatelně.

  Lis 01, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Hnusně,takřka...Zajimave. Prave jsem se docetl na Wikipedii, ze k rozredovani pouzivaji homeopati vedle destilovane vody i alkohol, a zakladem homeopatickych pilulek byva obycejne laktoza (mlecny cukr). Takze jista moznost neco citit na jazyku asi opravdu obcas existuje (zejmena kdyz homeopat pritomnost ruznych "ucinnych latek" v homeopatiku pacientovi jeste vyslovne sugeruje). Pokud pak jde o vychozi suroviny, ktere vyrobci homeopatik rozreduji, je to pestra smeska vseho mozneho - rostlinne vytazky, casti tel ruznych zivocichu, organicke i neorganicke chemikalie, dokonce i kuchynska sul. Rozredovani techto latek v destilovane vode ci alkoholu je vsak casto tolikanasobne, ze z puvodni latky v rozredovanem roztoku nakonec nezustane ani jedina molekula. Pramen: http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy

  Lis 01, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Vysvětlovat něco uctívačům homeopatie je zbytečné. Homeopatie je náboženství a víra.

  Lis 01, 2012
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Vysvětlovat něco...Oni jsou uctivaci a uctivaci. Krom toho, toto vlakno muze navstivit kdokoli, a spektrum zdejsich nazoru na homeopatii je diky tomu prece opravdu rozmanite...

  Lis 01, 2012
 • Obrázek uživatele Dornova metoda
  Dornova metoda (anonym)

  www.prirodnimedicinabrno.cz

  Pro 15, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama