Reklama

Hellerovská terapie - obnovení rovnováhy těla

Základem této terapie je řada devadesátiminutových sezení, při kterých se provádí speciální manipulace a pohyby a také probíhá diskuse.

Základem této terapie je řada devadesátiminutových sezení, při kterých se provádí speciální manipulace a pohyby a také probíhá diskuse. Jednotlivé složky této metody jsou určeny k obnově tělesné rovnováhy, uvolnění NAPĚTÍ a STRESU. Hellerovskou terapii vytvořil roku 1978 bývalý americký letecký inženýr Joseph Heller. Není určena k vyléčení nemoci, nýbrž slouží k prevenci, neboť osvobozuje lidi od jejich pohybových i myšlenkových stereotypů a umožňuje jim snadnější přizpůsobení životním změnám.

Cílem terapie je uvolnit svalové napětí a ztuhlost a především - upevněním stavby těla - těmto nepříjemnostem úplně zamezit.
Metoda se zaměřuje na pojivovou tkáň zvanou fascie, která obaluje jednotlivá vlákna a svazky vláken, jež tvoří svaly. Fascia se na konci svalů spojuje a vytváří šlachu, která připojuje sval ke kosti.
Hellerovská terapie je kombinací tří základních prvků: práce s tělem, nauky o pohybu a dialogu. Při práci s tělem manipuluje terapeut rukama s pacientem tak, aby uvolnil napětí fascie a tělu vrátil patřičné držení. Při nauce o pohybu se pacient dozví, jak si uvědomovat své vlastní tělo, jak je udržet ohebné a vyvarovat se napětí. Při dialogu klient s terapeutem diskutují o tom, jak mohou mentální přístupy, názory a pocity ovlivňovat tělo.

Existuje mnoho terapií, které, ač jsou známy pod jinými názvy, se hellerovské terapii svým přístupem podobají, např. ROLFING nebo ALEXANDEROVA METODA. Všechny se zaměřují na zlepšení integrace mysli a těla.

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama