Gersonova terapie

Je nutné mít na zřeteli, že jakákoliv detoxikační procedura je pouze tak účinná jako její spojenec, totiž procedura výživná. Proto nejefektivnější terapeutické přístupy zahrnují pro úplné uzdravení obojí. Gersonova terapie je zářným příkladem této filozofie, kombinuje totiž moc agresivního pročištění a hutnou výživu. Tím maximalizuje schopnost těla vyléčit chronickou nemoc samo.

Původněji zesnulý dr. Max Gerson vyvinul v třicátých letech 20. století jako přírodní léčbu na své chronické migrény. Dnes se používá k léčbě všeho od kožní tuberkulózy a cukrovky až po au- toimunitní poruchy a rakovinu. Jedná se o proceduru, která v těle doplňuje všechno, co v něm chybí, a soustředí se na dvě hlavní příčiny degenerativních onemocnění - na toxicitu a nedostatek živin. Proto má neuvěřitelnou, nespecifickou schopnost poprat se s velkou škálou zdravotních problémů.

Gersonův institut ji vysvětluje takto:
Gersonova terapie je přírodní léčba aktivující mimořádnou schopnost těla léčit samo sebe za pomoci organické vegetariánské stravy, čerstvých šťáv, kávových klystýrů a přírodních doplňků. Regeneruje tělo tak, že podporuje každý důležitý metabolický požadavek, a to tak, že denně zásobuje tělo živinami z bio ovoce a zeleniny v množství od 7,5 do 10 kg. Většinou se pije jedna sklenice čerstvého džusu každou hodinu, celkem třináctkrát denně, a konzumuje se syrová a vařená pevná strava. Okysličení je obvykle více než dvojnásobné, neboť deficit kyslíku v krvi přispívá k mnoha dege- nerativním chorobám.Metabolismus je rovněž stimulován tak, že se dodávají produkty štítné žlázy, draslík a jiné doplňky stravy a pacient se vyhýbá těžkým živočišným tukům, nadbytku bílkovin, sodíku a jiným toxinům.

Gersonova terapie využívá také intenzivní detoxikaci k eliminaci nahromaděného odpadu, k regeneraci jater (hlavního deto- xikačního orgánu vašeho těla), k podpoře imunitního systému a obnově tří klíčových systémů, které tvoří přirozený obranný arzenál těla - enzymů, minerálů a hormonů: „S velkorysou, vysoce kvalitní výživou, zvýšenou dostupností kyslíku, detoxikaci a zlepšeným metabolismem se mohou buňky - a tělo - zregenerovat, uzdravit se a zabránit budoucím nemocem.“

V současnosti existují dvě lůžková zařízení, kde se pacientům může Gersonovy terapie dostat pod vedením a dohledem kvalifikovaného lékaře a vyškoleného personálu: je to Gersonova klinika v mexickém městě Tijuana a Gersonovo zdravotní centrum v Budapešti v Maďarsku.


Gersonův institut poskytuje také bezplatné informace online pro ty, kteří chtějí Gersonovou terapii provádět doma za pomoci přátel a členů rodiny.

Zdroj: Ty Bollinger - Pravda o rakovině, nakladatelství Dobrovský s.r.o.

Více informaci: http://gerson.org/gerpress/the-gerson-therapy/


Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Přeposílám dál, jak jsem to dostala. Protože se deset posledních let explosivně zvyšuje množství pesticidů a rondapu v spodních vodách na Českém území a znečištění překročilo již 90% území celé České republiky, dostalo Ministerstvo již v roce 2016 za úkol najít viníky znečištování a podat na ně žaloby zastavení znečištování a o uhrazení nákladů na odstranění těchto znečištění, včetně návrhu předběžných opatření na zablokování účtu těchto firem, protože náklady na toto odmoření budou astronomické. Kontaminace podzemních vod vzniká převážně postřiky rondapem kukuřice, obilí, řepky a dalších plodin. Rozsah znečištění je takový, že na některých polích již není možné něco pěstovat, protože to herbicidy zahubí. Také je prokázáno, že rondap je karcinogen. Ministerstvo ve věci nijak nekonalo dodnes, čímž absolutně porušuje své povinosti při správě státního majetku a zdrojů a měli by být popohnáni k odpovědnosti konkrétní úředníci, kteří za tuto liknavost mohou. Nebo zde dochází ke korupčnímu jednání a to v ohromném rozsahu, protože na průmyslu řepky a dalších plodin jsou angažováni velcí podnikatelé i politici. Občané tedy na většině území dostávají kontaminovanou vodu a vláda to už několik let nijak neřeší.

  Zář 11, 2017
 • Obrázek uživatele Mirek
  Mirek (anonym)

  Soused si už před deseti lety začal stříkat cestičky na zahradě rondapem a od té doby mu pořád po roce, roce a půl umírají psi na rakovinu. Teď má rakovinu i jeho manželka, tak se s toho snad dostane,už jí léčí, ale ten neví jak ten sajrajt ze zahrady dostat.

  Zář 15, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama