Batesova metoda

Je možné dosáhnout zlepšení zraku bez brýlí?

Je možné dosáhnout zlepšení zraku bez brýlí?
Lidé, kterým slábne zrak, se většinou domnívají, že stárnou, a tak rezignují a nosí stále silnější brýle. Stoupenci Batesovy metody ale tvrdí, že několik jednoduchých cvičeni zraku pomáhá udržet oči silné a zdravé a že také zabraňuje jejich nesprávnému používání. Tato cvičeni vypracoval dr. William H. Bates, oční lékař z New Yorku.

K tomu. aby se oči uzdravily a zdravé i zůstaly, doporučuje většina terapeutů také dobře vyváženou stravu - ne nutně vegetariánskou - a zároveň i doplňky pro zdravou výživu, která by ale měla být aplikována pod náležitým odborným dohledem.
Cvičení jsou vlastně pro oči tělocvikem nikoli lékem, nejsou proto určena k léčbě očních chorob, jako např. šedého zákalu či zeleného zákalu. V podobných případech bychom vždy měli vyhledat očního lékaře. Komu může cvičení pomoci: Cvičení může být užitečné každému, ať už má zrak jakkoli dobrý či špatný. Svépomoc: Jakmile se naučíte základní cvičení, můžete je snadno provádět doma nebo v práci. Ten nejjednodušší cvik - každých několik vteřin mrknout, aby se oči navlhčily - můžete dělat kdykoli.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Je jen zajimave, ze neznam nikoho, komu by Batesova metoda zabrala a bohuzel nikoho takoveho nezna ani muj optik ani jeho kamaradi. Tak si to kouleni oci uzijte.

  Feb 16, 2010
 • Obrázek uživatele hillo
  hillo (anonym)

  kdyz ti optik rekne ze nekoho takoveho zna, tak nevydela :D

  Říj 12, 2010
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  kdyz ti optik rekne ze nekoho...Ocar neni optik. Co na tom ocar vydela? Naopak, kdyby ta metoda fungovala, byla by idealni, aby se provadela pod jeho dohledem.

  Led 24, 2011
 • Obrázek uživatele Pelvan
  Pelvan (anonym)

  Ocar neni optik. Co na tom...Očař není optik, ale svoje pacienty k optikovi posílá a určitě na tom finančně neprodělává ani jeden z nich. Navíc očař zve pacienty na kontroly (jistě ne zadarmo) a při nich konstatuje často zhoršení zraku a tím vzniká potřeba další kontroly a tak dál a tak dál... Dobrej kšeft.

  Led 25, 2011
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Očař není optik, ale svoje...Vyborne. Klidne si zustante u Batese. K ocarovi vubec nechodte, bo je to podvodnik, k zubari taky ne, bo posila k drahym laborantum a k obvodakovi uz vubec ne. Je to jedna velka konspirace. Jak se zije s takovou paranoiou?

  Led 31, 2011
 • Obrázek uživatele Hvězdička
  Hvězdička (anonym)

  Je to podle mě o víře....Já jsem vyzkoušela tohle: www.dobreoci.cz a zrak se mi zlepšil. Jen to trvá, chce to vydržet.

  Bře 19, 2012
 • Obrázek uživatele martin
  martin (anonym)

  já to četl ale nějak se mi nechce starat o to co jím. Nemám na to náladu ani zapálení. Více mě zaujala kniha která je podobná ale úplně jiná. Dle mě se stává stále známější a populárnější. Je to kniha Jak se zbavit brýlí aneb zkušenosti hlupáka od M.Norbekova. Přečti si ji. Já byl nadšenej při čtení jak malej jarda. Na Youtubu sem i zahlíd video kde jeden člověk tvrdil že z 3 dioptrii se uzdravil a i jini lide si ji vychvalovali, pač je naučila mít se rádi. Takže zkus to. Dá se to stáhnout na uložto

  Čer 18, 2014
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Tak Norbekov vychází z metody Dr.Batese, jenom tam přidává ještě kloubní cviky a svůj nezaměnitelný humor. Batesova metoda pomáhá. Není to ani tolik o cvicích jako takových, ale o uvolněném pohledu, který se právě díky některým cvikům učí. Můj návod, který mám vyzkoušený (nejen) na sobě: cvičení, uvolnění, relaxace, práce s podvědomím (nejen naučit se mít rád sám sebe, ale zaujmout vyvážený přístup k životu, bez zbytečného napětí, stresů, strachů a blbých pocitů). www.centrumzdravehovideni.cz Najdete tam jak nahrávku na relaxaci pro oči zdarma, tak další informace o tom proč a jak to funguje.

  Feb 05, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama