Baňková masáž - úleva pro tělo i psychiku.

Patří již mnoho staletí do léčebného "arzenálu" tradiční čínské medicíny. Léčí se nimi nejen bolestivá onemocnění, ale také nemoci vnitřního původu přikládáním na postižené meridiány. Jak vlastně léčebný účinek baňkování funguje?

Teplem nahřáté sklené baňky se vlivem vakua přisají na pokožku, nejčastěji zad. Podtlak vytvořený uvnitř "nasává" do baňky společně s kůží také přilehlé podkoží a vytahuje - relaxuje také v hlouběji uloženou svalovou tkáň. Dochází k postupnému uvolňování stažených a bolestivých svalů.

Jedinou nevýhodou dlouhého přiložení baněk jsou modřiny ve tvaru baňky, které ale do 7-10 dnů mizí.

Vzniku modřin se dá předejít rychlým přesouváním baněk po předchozím namazání zad nejlépe masážním olejem. Takto masírovaná záda jen lehce zčervenají vlivem prokrvení kůže a podkoží pohybujícími se baňkami. Stažené svaly a bolestivá záda často již během prvního sezení úplně "povolí".

Co ale jde "ruka v ruce" se svalovým uvolněním je psychická relaxace a odstranění za celý den nastřádaného "vnitřního" napětí. Jak někteří pacienti říkají, baňky působí jako balzám na duši, mnozí při jejich naložení i usnou.

A pokud se k baňkování přidá jemný éterický olej a pustí harmonická a esoterická hudba - výsledek je zaručený. Uvolní tělo a prohřeje duši?jako horká čokoláda.

MUDr.M.Majerčík, Dr.Ac.
www.webpark.cz/prirodnimedicina

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (15)

 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Kampak si na to můžu zajít? A kolik to asi stojí? Děkuju.

  Led 02, 2007
 • Obrázek uživatele pro Jitku
  pro Jitku (anonym)

  Já chodím na baňky již asi rok, cena za 3/4 hodiny masáže 240,00Kč. Nemám s kým porovnávat, takže nevím, jestli je to přiměřené či nikoliv. Nevím, jak u Vás, ale u nás visí různé informační letáčky ve Zdravé výživě, tam i podají informace tohoto druhu.Hodně štěstí.

  Led 02, 2007
 • Obrázek uživatele Tereza
  Tereza (anonym)

  Aha, díky za info. Ty jsi z Prahy?

  Led 02, 2007
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Zajímaly by mě konkrétní pocity po baňkování. Pročítám různé články o baňkování a vždy se to popisuje jako příjemná relaxace, ale já jsemcca před 3 týdny absolvovala baňkování a tak otřesnou bolest jsem dlouuuuho nezažila!Samá masáž po přiložení baněk byla nasnesitelně bolestivá a druhý den? To jsem popisovala jako kdyby mě někdo zmrskal bičem, pošlapal a nakonec jsem se spálila na sluníčku.Fakt jsem se 3 dny nemohla ani hnout. Manžel jen kroutil hlavou s poznámkami"ty nemůžeš být normální a ještě za to platit! Nevím jestli masérka prostě bankování neuměla, nebo je to normální?

  Led 26, 2007
 • Obrázek uživatele F
  F (anonym)

  Baňkování je dobrá věc.Měla by uvolnit všechny svaly. Najdi jinou masérku.

  Led 27, 2007
 • Obrázek uživatele JANA
  JANA (anonym)

  Tak u nas baňkování stoji 100,- je to parádní věc všem doporučuji

  Led 27, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Byla jsem

  Led 31, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Byla jsem

  Led 31, 2007
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Byla jsem včera poprvé na baňkování. Masérka mě začala masírovat od prstů na nohou směrem na horu. Masírování prováděla nějakým, podle mne slunečnicovým olejem. Masáž trvala půl hodiny potom mi po zádech jezdila jednou baňkou a v určitých místech to hodně štípalo a bolelo. Potom mne znova namasírovala - pomocí toho oleje a nakonec mi na 20 minut od křížů směrem ke krku přiložila ohněm nahřátých 25 baňěk. Bylo to úžasné. Za celou tu hodinu jsem zaplatila 200 Kč. Na zádech mám ale šílené modřiny ve tvaru 25 koleček.:-)ale ty modřiny vůbec nebolí. Přeji Všem dny bez bolesti.

  Led 31, 2007
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  Evo, to ale nebylo v Praze, že ne?

  Led 31, 2007
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Pavlo, né v Praze to nebylo.Jedná se o malé město na severu Moravy.Maserka je ruska,po celé procedůře tě pozve na zelený čaj s medem a chvilku si s tebou ještě povídá. Bylo to příjemné. zdravím eva

  Led 31, 2007
 • Obrázek uživatele Barča
  Barča (anonym)

  Já jsem byla na baňkování 2x.Pokaždé jsem měla druhý den velké cucfleky od baněk.Tak do 2 hodin se dostavila reakce, byla jsem, jak zmlácená a ještě druhý den.Ale pak to byla se zádama paráda!Celkově to bylo moc příjemné, voňavé olejíčky, hezká hudba a cena za hodinovou celkovou masáž 350 Kč.

  Zář 02, 2007
 • Obrázek uživatele Kamila
  Kamila (anonym)

  Tak tomu rikam nase prava ceska povaha- cim vic tim lip.Ale nekdy to tak neni a napr. prave u bankove masaze by spravny maser nikdy nemusel pouzivat vice jak 6 banek natoz 25

  Pro 20, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  tak 6 baněk je hodně ? to bych to chtěl zažít. kam se dávají ?

  Feb 05, 2008
 • Obrázek uživatele Tomiik
  Tomiik (anonym)

  Ahoj všichni v Apartmánech Claus na Benecku v Krkonoších provádějí tyto masáže a pro své hosty za super ceny. www.wohanka.cz

  Črv 16, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama