Aurikulární terapie

Léčení prostřednictvím uší.
rnAurikulární terapeuti tvrdí, že ošetřením pouze jedné části pacientova těla - uší mohou vyléčit potíže v jiných částech jeho tělesného systému.

Léčení prostřednictvím uší.
Aurikulární terapeuti tvrdí, že ošetřením pouze jedné části pacientova těla - uší mohou vyléčit potíže v jiných částech jeho tělesného systému. Např. bolest v pravém rameni léčí obvykle prostřednictvím pravého ucha; ošetření levého ucha však často přináší stejné výsledky.

Metoda se podobá akupunktuře. Terapeuti tvrdí, že je na uchu více než 200 akupunkturních bodů, které jsou fyzicky propojené s určitými částmi těla. Stimulací nervových zakončení příslušných bodů je po nervech vyslána léčivá vlna do té části těla, která churaví. Terapeuti také tvrdí, že jakýkoliv problém nebo onemocnění části těla má účinek na odpovídající bod na uchu. Ten se může projevit v podobě uzlinek, bílých skvrn, jizev nebo ekzému.
Komu může aurikulárni terapie pomoci ? Terapie má být velmi užitečná při zvládání a zmírnění různých typů ZÁVISLOSTI včetně alkoholismu, závislosti na drogách, potravinách a tabáku. Může také pomoci lidem trpícím Artritidou, astmatem, obtížemi trávicího systému, migrénou a těm, kteří trpí duševními poruchami a obtížemi močových cest. Tvrdí se také, že je vysoce účinná při zvládáni BOLESTI.

Při konzultaci s terapeutem terapeut sestaví kompletní anamnézu. Potom následuje pečlivá prohlídka pacientových uší, při které se hledají nezvyklé skvrny nebo deformity. Terapeut také věnuje pozornost povrchu pokožky, z něhož se prý mnoho dozví o stavu pacientova zdraví. Kupříkladu suchá a šupinatá kůže nad akupunkturními body příslušejícími plicím může ukazovat na astma nebo plicní infekci. Diagnostiku akupunkturních bodů terapeut obvykle provádí malou sondou s tupým zakončením. Přejíždí sondou po pokožce ucha a hledá místa, při jejichž dotyku má pacient nepříjemné pocity. Ta vyznačují bod nebo body, které mají být ošetřeny.

Jiná metoda používá elektronický detektor bodů. Pacient drží kovovou elektrodu, která je připojena k měřidlu. Terapeut drží druhou elektrodu, která vypadá jako propisovací tužka s tupým zakončením. Přejíždí s ní přes body na pacientově uchu a každá anomálie se projeví na měřidle.
Způsoby léčby: Mnoho terapeutů využívá manipulaci s akupunkturními jehlami, které jsou umístěny ve vyhledaných akurturních bodech.Terapeut může do jehel vpouštět i elektrické pulsy. Pacienti nepociťují žádnou bolest a obvykle zjišťují, že jim to přináší úlevu.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama