Ajurvédská automasáž

Ráno nebo večer provádějte vlastní masáž, použijte při ní za studena lisovaný kvalitní sezamový olej.

Ohřejete ho ve vodní lázni tak, že hrníček s 1,5 dl oleje dáte buď do většího hrnce s vroucí vodou, nebo do horké vody v umyvadle, a pak ho budete roztírat na dlouhých kostech nahoru a dolů a v oblasti kloubů po směru hodinových ručiček .

Nezapomeňte na hlavu (tam si olej vetřete ke kořínkům vlasů) a na chodidla, jejichž masáž navodí příjemné uvolnění. Celý proces masáže zabere zhruba 10 až 15 minut. Za půl hodiny se osprchujte teplou vodou s použitím přírodního mýdla. Nemáte-li dostatek času, provádějte alespoň masáž hlavy a nebo jen chodidel před spaním.

V ájurvédě se uvádí, že pravidelná olejová masáž chrání před nemocemi kloubů a zlomeninami ve vyšším věku. Olejovou ájurvédskou masáží jsou vylučovány toxiny z hlubších vrstev pokožky a putují k povrchu. 

Jestliže se tím pokožka vysouší, naneste po abhjance a následující koupeli nebo sprchování zvlhčující pleťový krém. Po několika dnech nebo týdnech se tímto způsobem vyloučí tolik toxinů, že se pokožka opět vrátí do původního stavu; po každé masáži je sametová a krásná.

Zdroj: MUDr David Frej - Ajurvéda, nakladatelství Eminent 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama