Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!

Ajurvédská automasáž

Ráno nebo večer provádějte vlastní masáž, použijte při ní za studena lisovaný kvalitní sezamový olej.

Ohřejete ho ve vodní lázni tak, že hrníček s 1,5 dl oleje dáte buď do většího hrnce s vroucí vodou, nebo do horké vody v umyvadle, a pak ho budete roztírat na dlouhých kostech nahoru a dolů a v oblasti kloubů po směru hodinových ručiček .

Nezapomeňte na hlavu (tam si olej vetřete ke kořínkům vlasů) a na chodidla, jejichž masáž navodí příjemné uvolnění. Celý proces masáže zabere zhruba 10 až 15 minut. Za půl hodiny se osprchujte teplou vodou s použitím přírodního mýdla. Nemáte-li dostatek času, provádějte alespoň masáž hlavy a nebo jen chodidel před spaním.

V ájurvédě se uvádí, že pravidelná olejová masáž chrání před nemocemi kloubů a zlomeninami ve vyšším věku. Olejovou ájurvédskou masáží jsou vylučovány toxiny z hlubších vrstev pokožky a putují k povrchu. 

Jestliže se tím pokožka vysouší, naneste po abhjance a následující koupeli nebo sprchování zvlhčující pleťový krém. Po několika dnech nebo týdnech se tímto způsobem vyloučí tolik toxinů, že se pokožka opět vrátí do původního stavu; po každé masáži je sametová a krásná.
Zdroj: MUDr David Frej - Ajurvéda, nakladatelství Eminent 

Přidat komentář

Reklama

Reklama