Reklama

ÁJURVÉDA - Všeléčící "věda o životě"

Tato všeobjímající indická tradiční léčebná soustava se zabývá všemi aspekty lidského tělesného, duševního a duchovního zdraví.

Tato všeobjímající indická tradiční léčebná soustava se zabývá všemi aspekty lidského tělesného, duševního a duchovního zdraví. Její jméno ájurvéda sestává ze dvou sanskrtských slov: ájur "život" a véda "vědění". Je hlavní formou lékařství v Indii, kde klasičtí lékaři a ájurvédští léčitelé pracují bok po boku. Ajurvéda také nabývá na popularitě na Západě, kde stále více pacientů vyhledává rady léčitelů, kteří ji provozují.

Její nauka o prevenci se v praxi uplatňuje tak, že léčení probíhá často před tím, než lidé vykazují nějaké známky nemoci. To od pacientů vyžaduje, aby byli ve stálém, těsném kontaktu s terapeutem, který sleduje celý pacientův způsob života - stravování, zájmy, sexuální život, výběr partnera, podmínky doma a v zaměstnání, náboženskou víru, osobní zvyky atd. - a v případě potřeby doporučuje změny.
Když se objeví nemoc, používá se široká škála léčebných prostředků a technik - od konvenční chirurgie po léčiva z rostlin a přídavky minerálů, připravené speciálně pro potřeby každého jednotlivce. Celkem existuje kolem 8000 různých léků určených pro léčení pacientů - a pro udržení jejich zdraví a dobré kondice.
Jak léčitelé tvrdí, mohou být ájurvédické léčebné postupy prospěšné každému. Domnívají se, že zejména pomáhají proti stresu a napětí. Zvláštní úspěchy se dále udávají při léčení mnoha nemocí včetně artritidy, astmatu, cukrovky, ekzémů, zažívacích obtíží, tuberkulózy a vředů.

Reklama
Reklama

Komentáře

Vijaj (Ne, 24. 7. 2011 - 21:07)
Ajurvéda, léčebný systém známý více jak 5 let.Teprvé z ajurvédy vznikla čínská a západní medicína.
Je stále těžší léky sehnat. Já se obracím na renomovanou firmu [email protected], kde mi poradí, nebo doporučí lékaře, ale hlavně většinou všechno seženou. Přímo z Indie, originál i s českým návodem. Liv 52, Septilin, neem,rumalya na revma i zázračné Šatavari, po kterém každá žena rozzáří i léky na hubnutí atd
? (Po, 25. 7. 2011 - 08:07)
Ajurvéda, léčebný systém...Vijaji, dost průhledná reklama. NAvíc ájurvédské kvalitní léky jsou čím dál dostupnější. A co ta blbost - jakých více než pět let? Ájurvéda je známá tisíce let.
Jan@VEDA (Po, 9. 4. 2012 - 09:04)
Problém není v dostupnosti, ale v ceně dovážených léků, neboť dovozci mají nehorázné marže. Také komerční medicínská lobby se snaží ajurvédě házet legislativní klacky pod nohy, protože se oprávněně obává ztráty zisku. Důležité je také vědět, že stačí znát základní principy aurvédy a léky lze potom celkem úspěšně nahrazovat z místních zdrojů. Jako léky funguje např. mnohé běžné koření (pepř, skořice, kurkuma, zázvor, apod.)
Fredy (Pá, 23. 11. 2012 - 17:11)
Hovadina!!!!
Fredane (So, 24. 11. 2012 - 10:11)
Hovadina!!!!Proč hovadina? Znám případy, kdy ajurvéda zabrala na to, s čím si lékaři ze západu nevěděli rady - byla jsem osobně svědkem celé léčby. Zkušenost mám z Indie, českými ájurvédskými lékaři bych si možná tak jistá nebyla, dle referencí od jejich pacientů, ale vím, že dobrý a zkušený ájurvédský lékař opravdu umí!
a co trošku lepší (So, 24. 11. 2012 - 12:11)
Proč hovadina? Znám...pohádku?
Padmina (Čt, 13. 12. 2012 - 22:12)
Problém není v dostupnosti,...Souhlasím, je to tak a to je to fascinující
na ájurvédě. Každý z nás může předvídat,
pomoci si sám a v nejhorším, když všechno zanedbal, pomohou ájurvédské léky z Indie.
Vím o čem mluvím.
Padmina (Čt, 13. 12. 2012 - 22:12)
Vijaji, dost průhledná...Nevím, jakou reklamu míníte. Nemám na tom zájem. Uvádím svou dobrou zkušenost. Seženete v ČR neem ?
Padmina (Čt, 13. 12. 2012 - 22:12)
Problém není v dostupnosti,...Souhlasím, je to tak a to je to fascinující
na ájurvédě. Každý z nás může předvídat,
pomoci si sám a v nejhorším, když všechno zanedbal, pomohou ájurvédské léky z Indie.
Vím o čem mluvím.
Tak (Pá, 14. 12. 2012 - 12:12)
Nevím, jakou reklamu...neem(Azadirachta) není až zas takový problém sehnat.
Eda (St, 19. 12. 2012 - 19:12)
:-)
Hujer (Čt, 20. 12. 2012 - 16:12)
Jo, léky z Indie vám pomohou. Vždť Indové se v průměru dožívají 38 let. :-)
D (Čt, 20. 12. 2012 - 18:12)
Jo, léky z Indie vám...Podle Wikipedie je soucasna prumerna nadeje na doziti pri narozeni v Indii 64.7 let. Jinak ale dobry...

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy
Fakír (Ne, 23. 12. 2012 - 09:12)
Ájurvéda není indická medicína, jak si mnoho lidí myslí, ale životní systém vycházející z véd. V Indii se udržela nejdéle, ale na velmi podobných principech je založena tibetská, muslimská, tichomořská a starořecká medicína. V Evropě se praktikovala až do renesance. ˇAjurvéda není o indických bylinkách, ale o určitém životním stylu, o vyrovnávání nerovnováh a vyhýbání se extrémům.
Debaty o délce života v Indii jsou mimo mísu. Obávám se, že není daleko doba, kdy bude ájurvéda v Evropě praktikována víc než v Indii.
Padmina (Ne, 13. 1. 2013 - 21:01)
Fakíre, proč se obáváte, že se bude ájurvéda v Evropě praktikovat víc ?
Nechtěl jste napsat, že se domníváte, že se
bude víc užívat ?
Fakír (Čt, 17. 1. 2013 - 10:01)
To, že se v Evropě ájurvéda rozšiřuje mě pochopitelně těší, ale v Indii podle všeho spíše upadá a to už mě moc netěší.
Reklama