Zlepšete si prokrvení těla - kneipujte!

7.2.2009 00:00
Terapie

Kneipování spočívá v oplachováním, resp. sprchování studenou vodou.

Postupuje se od:
1) chodidel, která pak řádně protřete froté ručníkem, až se prokrví a proteplí. Chodidla se takto otužují tak dlouho, až se začnou sama po osprchování ohřívat. Pak přejděte k dalšímu kroku. Nejprve osprchujte chodidla, protřete je.


2) Osprchujte lýtka a řádně je protřete. Opakujte pravidelně osprchování chodidel, protření, pak lýtek a protření. Provádějte opět tak dlouho, až se lýtka začnou sama prohřívat.


3) Osprchujte stehna. Opakujte celý postup - chodidla, lýtka a stehna tak dlouho, až se celé dolní končetiny prohřívají.


Stejně postupujte u rukou, postupně přecházejte na předloktí, ramena a celé paže.


Abyste získali návyk, je třeba se .kneipovat denně. Začínáte vždy od chodidel. Každou část nejprve osprchujete, podle potřeby protřete a osprchujete výše umístěnou a opět celou osprchovanou část protřete. Nakonec osprchujte celé tělo včetně obličeje.


Tento postup se vám může zdát pomalý. Bude trvat měsíce či celý rok, ale určitě se při něm neprochladíte a budete mít přijemný pocit. Tímto způsobem postupně naučíte své cévy, aby se dobře roztahovaly a smršťovaly, a tak prokrvovaly celé tělo.

Zdroj|: Jana Kombercová, Marie Svobodová - Autorehabilitační soustava, nakladatelství Fontána

Související články

Chůze naboso

15.12.2008 00:00

Odolnost proti chřipce zvyšuje otužování

15.11.2007 00:00

Nízký krevní tlak (hypotenze)

1.12.2006 00:00

Otužováním proti chřipce a angíně

11.12.2003 00:00

Přidat komentář

 
* *