Terapie využívající obohacení kyslíku přichází do ČR

31.10.2007 00:00
Terapie

Přístroj měnící kyslík obsažený ve vzduchu na kyslík lépe využitelný v lidském organismu přichází na český trh. Airnergy+ má mít pozitivní vliv na imunitu, zhoršený psychický stav, poruchy spánku a optimalizaci látkové přeměny. Údajně též napomáhá regeneraci organismu, snížení tvorby volných radikálů a činnosti trávicího ústrojí.

"Kyslík není v těle dostatečně využíván, protože obsažený ve vzduchu není chemicky reaktivní. Přístroj jej obohacuje o energii pomocí mikrokrystalů, což usnadní tělu jeho lepší využití," tvrdí vynálezce technologie Jörg Klemm.

Kyslík se aplikuje do nosu hadičkou - takzvanými lehkými nosními brýlemi. Při vdechování se do těla dostane normální atmosférický vzduch s 21procentním podílem kyslíku obohaceným o energii.

Ve světě je podle vynálezce přibližně patnáct až dvacet tisíc těchto zařízení. "Na technologii se začalo pracovat v roce 1987, přičemž podobné přístroje existují již 15 let. Před osmi lety byla patentována," dodává Klemm.

Přístroj má životnost deset let, vyjde přibližně na 170.000 korun a využívají ho například berlínská nemocnice Charité nebo německý fotbalový klub Bayern Mnichov.

Zdroj: ČTK

Související články

Kyslíková maska

29.9.2003 00:00

V Bangkoku si dopřejte kyslík v kyslíkovém baru

4.7.2001 00:00

Přidat komentář

 
* *