Rehabilitace ve vzduchu

26.8.2013 00:01
Terapie

Cvičení v závěsném systému Redcord sice trochu připomíná vystoupení artistů, ale jedná se o špičkové cvičební zařízení, při kterém se vznášíte sotva metr nad zemí.

Redcord je původem skandinávský rehabilitační systém, který umí skvěle léčit chronickou bolest zad, ramen, krku nebo kloubů, zpevňuje tělo a celkově zlepšuje kondici. Protahuje zkrácené svaly, posiluje ochablé svaly a pánevní dno, zvětšuje rozsah kloubní pohyblivosti a odstraňuje blokace páteře. Výborně pomáhá také při vadném držení těla, skolióze, hyperlordóze (nadměrném prohnutí bederní páteře), po operacích páteře a implantacích kloubních náhrad, nebo při poúrazových stavech.
 
V Redcordu neležíte, nestojíte ani nesedíte, ale visíte na červených popruzích, odtud tedy pojmenování „red cord“, červený provaz nebo páska. V závěsu se tělo vznáší ve vzduchu, je úplně odlehčené a může tak nenápadně procvičovat nejrůznější klouby a svalové skupiny. „Takové cvičení je velmi efektivní a umožňuje rehabilitovat i klientům, kteří by kvůli bolesti některé pohyby vůbec nebyli schopni vykonávat,“ říká MUDr. Ljiljana Marič, ředitelka léčebné péče v lázních Bohdaneč.
 
Na počátku léčby pacient podstoupí velmi přesné funkční vyšetření. Na jeho základě fyzioterapeut stanoví „slabé články“ v pohybovém aparátu klienta, na které se pak v průběhu terapie oba soustředí. „Léčba je z tohoto pohledu velmi individuální, vyžaduje aktivní spolupráci klienta a terapeuta a každému pacientovi umožňuje aktivní přístup v úrovni jeho schopností,“ dodává MUDr. Ljiljana Marič.
 
Nad každým cvičením dohlíží speciálně vyškolený terapeut, který pomocí popruhů a umístění klienta v závěsu ovlivňuje úroveň zátěže, směr pohybu i zatížení jednotlivých kloubů. „Popruhy slouží jako pomocná ruka fyzioterapeuta, která pacienta dokáže nastavit do potřebné pozice, ze které provádíme aktivní terapii,“ doplňuje MUDr. Ljiljana Marič.
 
„S využitím Redcordů dosahujeme vynikajících výsledků, především u pacientů s chronickými bolestmi, vzniklými například jednostranným zatížením některé části pohybového aparátu,“ říká MUDr. Ljiljana Marič. Ty vznikají třeba přetížením krční páteře nesprávným držením hlavy a chybným sedem v kanceláři nebo v autě, nebo při stále se opakujícím jednostranném pohybu u některých profesí. Typickým příkladem je třeba kadeřnice, vykonávající jednou rukou pořád dokola ten stejný pohyb.
 
O Léčebných Lázních Bohdaneč
Lázně se specializují na léčbu pohybového aparátu, ve které v rámci evropských měřítek dosahují špičkových výsledků. Kromě léčebných pobytů poskytují řadu relaxačních a wellness kúr pro zdraví, krásu a relaxaci. Více na www.llb.cz

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

A doktorská knížka ne že by nešly dohromady...Ashley Donald...ešly je...
Katetrizace  |  7.9.2013 06:59

1238, 1239.
Ema  |  7.9.2013 07:09

Lotr a jeho b anda,dávali na polsku,jen šot,řezali se vod začátku do...
Igorr  |  7.9.2013 07:14

a
Radek  |  1.10.2013 14:23

Radka....je to jako vykřičník,radek má nějak zabloklej režim slušnosti.
Do toho  |  8.11.2013 05:35

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *