Přírodní medicína má své místo v dnešní době

7.4.2010 00:00
Terapie

Lidé se mě na přednáškách a v ordinaci někdy ptají, proč aplikovat v Evropě východní lékařství, jejíž principy jsou velmi odlišné. Přírodní medicína však nezná hranice a není strnulou vědou. Naopak, vstřebává nové poznatky a je v každé době moderní medicínou reagující na vše nové.

 

V posledních třech desetiletích se rozvíjí vědecký výzkum například ájurvédské léčby a bylin prováděný na celém světě, např. v oblasti léčby jater, žaludečních vředů, průjmu, mentální retardace, cukrovky, psoriázy, perorální antikoncepce, astmatu, a dokonce probíhá výzkum bylinných směsí proti stárnutí. 

Ájurvéda, jak jsem již předeslal, představuje zlatou střední cestu. Není účelem se fanaticky přiklánět k některému směru. Ájurvéda je velmi liberální medicínou, která přináší praktické principy pro současnou dobu, které může každý z nás uplatnit ve svém životě. Ájurvédskou medicínu považuji za alternativu ke klasické medicíně v léčení chronických nemocí. Je nutné zdůraznit, že Ájurvéda nestojí proti klasické medicíně. Oba systémy se mohou vhodně doplňovat. Zejména akutní onemocnění se léčí západní medicínou a chirurgie, porodnictví a jednotky intenzivní péče jsou nezastupitelné. 

V léčbě mnoha chronických nemocí je však západní medicína tak bezradná, že spíše udržuje lidi při životě a nenabízí jim žádnou perspektivu. Vždy jsem se snažil vnímat, co se děje i v současné vědě, a tak v mnoha mých doporučeních najdete vedle prověřených ájurvédských principů také poznatky současné vědy a lékařů z praxe, stejně tak středomořskou stravu. 

Například migrény a bolesti hlavy léčím s více než 90 procentním úspěchem bez chemických léků (ty je naopak nutné vysadit jako první, aby nebránily uzdravení, neboť jen udržují bludný kruh opakovaných migrén), jídelníčkem odvozeným částečně ze zkušeností amerického neurologa, a bylinami po určitou dobu (přibližně tří měsíců). 

Ájurvédská medicína je komplexní celostní přístup, který posuzuje každého jedince individuálně i s ohledem na jeho konkrétní životní podmínky, nikoli jen podle nemocného orgánu. 

Nakonec je nutno připomenout, že se nejedná o léčitelství, ale o medicínu v moderním slova smyslu, která se studuje na lékařských fakultách a má svůj vědecký výzkum. 

Diagnostiku nemocí a principy přírodní medicíny můžete naučit v  Centru mezinárodního vzdělávání, který začíná 3.4.2010. chcete vědět více  www.advana.cz

MUDr David Frej, autor se věnuje ájurvédské medicíně, detoxikaci a výživě.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Zdá se, že ty jsi postižen totální fobií z příroní medicíny, jinak...
Kandy  |  30.9.2010 19:55

Chcete poradit jak vyřešit Vaše zdravotní potíže přírodní cestou?...
Ráďa  |  26.4.2014 15:46

ty ale jsi káča...
Jox  |  26.4.2014 16:56

O co jde? Rozepiš to. Díky.
?  |  26.4.2014 17:54

Aneb další herbalifáckej nebo OKG šmejd.
,  |  26.4.2014 18:17

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *