Mlgání - vyplachování úst olejem

3.4.2014 00:01
Terapie

MUDr. Fedor Karach pronesl v 80. letech minulého století na zasedání Ukrajinského svazu onkologů a bakteriologů před členy Akademie věd SSSR historický referát o olejovém výplachu úst. Ohlas na něj byl obrovský, přežil i očekávanou kritiku skeptiků a nastartoval vlnu zájmu o zdánlivě novou metodu.

Ve skutečnosti ovšem Fedor Karach svojí přednáškou jenom připo­mněl starý obyčej, který se sice praktikoval velmi dlouhou dobu, jenže už dávno nebyl tak běžný jako kdysi. Velkou roli v tom se­hrála i druhá světová válka, kdy byla o potraviny a samozřejmě také o oleje nouze, a proto jimi lidé šetřili.

Zde je část oficiální zprávy o Karachově referátu, jak ji po čase publikovali v Sovětském svazu.

VYPLACHOVÁNÍ ÚST OLEJEM

Jedna z mnoha možností, jak poskytnout pomoc již nemoc­nému nebo ne zcela zdravému tělu Akademie věd SSSR

Z referátu dr. Fedora Karacha, účastníka zasedání Ukra­jinského svazu onkologů a bakteriologů, který zde vysvětlil neobvyklý a jednoduchý proces léčby lidského těla, a to s po­mocí slunečnicového oleje.

Výsledky tohoto léčebného postupu vyvolávají úžas a pochyb­nosti o obsahu jeho přednášky, ale po vyzkoušení jeho olejové terapie se může každý přesvědčit o opodstatněnosti jeho argumentů a pocítit její účinek na vlastním těle. Je více než překvapivé, že touto neškodnou biologickou léčebnou metodou lze dosáhnout takových úspěchů při léčení a uzdravování, přičemž se dokonce může upustit od chirurgických zákroků a užívání různých léků s často škodlivými vedlejšími účinky.

Dr. Karach objasnil, že tato léčebná procedura je velice jed­noduchá - spočívá ve vsrkávání nebo nasávání oleje do ústní dutiny - a že další léčebný postup již provádí lidský organismus sám. Tímto způsobem je možné zároveň léčit buňky, regenerovat tkáně a všechny ostatní tělesné orgány. Tím se zabrání zničení mikroflóry a následnému zpustošení lidské­ho organismu, kdy je rozvrácena jeho rovnováha a nakonec i zkrácen lidský život. Člověk vlastně žije o polovinu kratší život, než by bylo možné. Mohl by se dožít 140 až 150 let. „Takto se úplně vyléčí bolesti hlavy, bronchitida, bolesti zubů, trombózy, chronické nemoci krve, artróza, ekzémy, žaludeč­ní vředy, střevní choroby, problémy se srdcem a ledvinami a ženské nemoci. Preventivně se zabrání vzniku smrtelně nebezpečných nádorů, dále se tímto způsobem léčí například nervové, žaludeční a plicní choroby, jakož i epidemicky se objevující spává nemoc.

Zde uvedená metoda léčí současně celý organismus, ale užívá se též preventivně, což je důležité u nádorů a infarktů ohrožujících život. Sám jsem si takto vyléčil svoji chronickou nemoc krve, kterou jsem trpěl 15 let. Artrózy, se kterou jsem musel zůstat v posteli, se mi podařilo zbavit už po třech dnech/'

Léčebný postup (použitij

Rostlinný olej, nejlépe slunečnicový, maximálně jedna po­lévková lžíce, minimálně jedna čajová lžička, se vpraví do ústní dutiny. Tam se potom beze spěchu a námahy nasává, převaluje a vsrkává mezi zuby při zavřených ústech 15 až 20 minut. Olej se nesmí v žádném případě polykat.

Metoda se brzy začala používat i na západ od Sovětského svazu a získávala si stále více stoupenců. Ačkoli to vzhledem k původu tohoto postupuve skutečnosti nebylo nic nového, stal se do té doby neznámý lékař z východního bloku pro mnoho ctitelů alternativních léčebných postupů hvězdou. O olejovém výplachu úst se začalo na Západě psát jako o tzv. Karachově kúře - a když k ní lékař později přidal i působivou legendu, že studoval tento postup také u sibiřských šamanů, mohla nastoupit svou vítěznou cestu. Články bez výjimky citovaly i jeho vlastní zkušenosti s léčbou chronického krevního onemocnění a artrózy.

V roce 1991 se příspěvky o olejovém výplachu úst poprvé objevily v německých časopisech Nátur und Heilen a Nátur und Medizin a spustily skutečný boom, doprovázený samo­zřejmě zvýšeným komerčním zájmem o rostlinné oleje, kromě slunečnicového oleje časem také o mandlový, sezamový, lněný a další. Jak píše německý autor knihy Léčení - zázrak v nás Clemens Kuby, pravdu má ten, kdo vyléčí. Ve své publikaci se sice olejovou kúrou nezabývá, ale jeho slova jsou naprosto pravdivá. Olejový výplach úst se za poslední desetiletí stal pravidelným rituálem milionů lidí - nepochybně k jejich vlastnímu prospě­chu.

Zdroj: David Frej, Jiří Kuchař - Detoxikace léčivými oleji, nakladatelství Eminent

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Tuto metodu provádím 2.měsic.Nejdříve se mi zhoršilo vidění,bolelo...
Baronova Dagmar  |  16.6.2014 05:16

Souhlasím, i já prováděla kloktání olejem cca 2 měsíce. Vše se...
Dana  |  16.6.2014 07:39

úžasné. ani slovo o tom jak a proč by to mělo fungovat. prostě klasika....
chemik  |  3.12.2015 12:27

oilpulling.com
funguje  |  16.8.2016 17:29

Tak z toho se maximálně můžete posrat!
(_!_)  |  17.8.2016 15:05

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *