Metoda RUŠ - změňte svůj život

22.2.2012 00:01
Terapie

Metoda RUŠ je moderní, jednoduchá, praktická, logická a velice efektivní metoda, která dokáže vyřešit téměř jakýkoliv problém. Vycházíme z předpokladu, že každý problém má nějakou příčinu, která někdy nějak logicky vznikla (většinou už v dětství).

Když tuto příčinu nalezneme a zpracujeme, tak problém okamžitě zmizí z našeho života - když není příčina, není následek. Díky tomuto jednoduchému mechanismu lze vyřešit téměř cokoliv, co nás trápí a zatěžuje (máme u toho nepříjemné pocity). 

Metoda RUŠ je velice efektivní při řešení různých partnerských a vztahových problémů, stejně tak i při řešení psychických a zdravotních problémů. Touto metodou je možné vyřešit různé strachy, obavy a fóbie (např. strach z létání, strach z výšek, strach z lidí, strach z porodu, strach z řízení auta, strach ze zvířat - hadů, pavouků apod.), deprese, závislosti a samozřejmě také různé pracovní a finanční problémy. 

Metodou RUŠ je možné pročistit negativní vzpomínky na různé nepříjemné situace - např. různé ztráty, úrazy, nehody, úmrtí, nepříjemné sny a představy. Když si danou nepříjemnou událost tímto způsobem zpracujete, tak při vzpomínce na ní budete mít neutrální nebo dokonce příjemný pocit. 

Jak vznikají bloky v podvědomí? 

Na začátku je vždy myšlenka a následně se k této myšlence připojí pocity - záleží pouze na nás, zda příjemné nebo nepříjemné. Když si vybereme nepříjemné pocity, tak vzniká blok. Emoce / pocity jsou hnacím motorem, aby se myšlenky realizovaly ve hmotném světě. 

Blok = myšlenka + nepříjemný pocit 

Bloky v podvědomí jsou myšlenky s emočním nábojem (např. nemá mě rád, nenávidí mě). Díky tomuto emočnímu náboji mají vliv na naše životy. Podstatou metody RUŠ je „vybít“ tento emoční náboj tak, aby nás tyto myšlenky nadále neovlivňovaly - jednoduše jim vezmeme „hnací motor“. Myšlenky bez emocí na nás nemají vliv. 

Jak probíhá metoda RUŠ? 

Klient se s pomocí terapeuta zaměří na své negativní programy v podvědomí a následně si je zpracuje tak, aby ho nadále neovlivňovaly. Zpracování bloků probíhá specifickým opakováním negativních programů a sledováním změny emocí a tělesných pocitů - sami na sobě tak poznáte, kdy už máte konkrétní blok zpracován. Součástí metody RUŠ je také odpuštění sobě i ostatním, při terapii často dochází k uvědomění a pochopení souvislostí. 

Více informací naleznete na oficiálním webu metody RUŠ - www.metodarus.cz 

(C) 2011 Lukáš Izmael Hoďák, terapeut metody RUŠ - www.izmael.cz

Související články

Blokovaný duševní konflikt

29.9.2008 00:00

Osvoboďte se od své mysli

26.6.2002 00:00

Psychoterapie - ve dvou se to lépe táhne

18.9.2001 00:00

Osvoboďte se od minulosti!

20.5.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

To som nevedela.Keď vám pomohol tento druh terapie,to je super.Asi nie...
anetta  |  28.8.2014 16:48

No, abych jako blázen pořád dokola opakovala 1 větu, to už ani náhodou....
c  |  28.8.2014 20:32

Ano,presne tak súhlasím-záleži na terapeutovi.A moja terapeutka sa učila...
anetta  |  29.8.2014 10:15

Tak to jste byla v dobrých rukou.
c  |  29.8.2014 15:21

To opakování (při správném vedení samozřejmě)prostě funguje, pracuje...
Kvítka  |  29.8.2014 18:37

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *