Iris-diagnostika - Diagnóza z očí

20.11.2005 19:38
Terapie

Základem irisdiagnostiky je studium znaků na očních duhovkách a sledování jejich změn.

Základem irisdiagnostiky je studium znaků na očních duhovkách a sledování jejich změn. Je to způsob DIAGNÓZY a sledování zdraví, který používají irisdiagnostikové a další alternativní léčitelé. Irisdiagnostika spojuje přesně vymezená místa na duhovkách s částmi těla a zkušení terapeuti tvrdí, že podle změn na těchto místech se dá zjistit a diagnostikovat porucha tělesného i duševního stavu.

Ačkoli se klíč k nemocem v pacientových očích hledal už odedávna, moderní irisdiagnostiku založil maďarský lékař Ignatz von Peczcly . Jako chlapec se staral o sýčka se zlomenou nohou. Všiml si černé Bárky v jeho duhovce, která se při uzdravování postupně měnila v bílé skvrnky kolem černé tečky.
Později už jako lékař dospěl von Peczely k přesvědčení, že při stejné chorobě se vždy a u všech pacientů objeví signální znaménko na témže místě duhovky. Když v roce 1881 své pozorování zveřejnil, začala se o ně zajímat celá Evropa a počátkem dvacátého století i Spojené státy. V padesátých letech tam dr. Bernard Lensen sestavil podrobné schéma duhovek, kde jsou přesně stanoveny části těla, které se údajně zrcadlí v jednotlivých úsecích duhovky.

Duhovka je rozdělena na dílky (jako porce dortu), napojené na jednotlivé části nebo funkce těla. Je také rozdělena na šest kruhů nebo zón, napojených na tělní systémy. První, vnitřní zóna, má vztah k žaludku, druhá ke střevům, třetí ke krevnímu a míznímu systému. Čtvrtá ke žlázám a k tělním orgánům, pátá ke svalům a kostem a šestá, nejdále od středu, se vztahuje ke kůži a vyměšování.
Levá duhovka odpovídá levé straně těla, pravá odpovídá pravé straně těla. Mnohé části těla a funkce se zrcadlí v obou duhovkách.

Obecně se dá říci, že stav orgánů a funkcí v horní části těla se zrcadlí v horní části duhovky a orgány a funkce dolní části těla v dolní části duhovky.
O bílých skvrnkách se předpokládá, že vznikají následkem zánětu. přílišného dráždění a stresu, tmavé vznikají, když některá část těla nepracuje správně. Tmavá obruba kolem okraje duhovky může znamenat, že se v kůži následkem nedostatečného vyměšování nahromadily jedovaté látky.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

dobry den muzete my nikdo poradit co je to za diag.oka 6/9 a 6/6,dekuji
JANA  |  18.1.2012 11:12

Nesmysl. Mrkněte na www.irisdiagnostika.eu Najdete zde podrobný popis...
Petr  |  9.2.2012 16:07

Mam problem v tele, vypada to jak plisen, lekari v Americe o tom moc nevedi,...
ludmilaraskova@live.com  |  29.2.2012 20:30

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1228384143 Doporucuji...
Jan Vobornik  |  7.4.2015 14:57

Nikdy jsem se o to moc nezajímala, až v botanické zahradě v Praze fotil...
Janule 25  |  10.4.2016 11:38

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *