AKUPRESURA - Starobylá masážní technika

20.11.2005 19:38
Terapie

Všichni tuto formu léčení instinktivně užíváme, když si mneme rukama čelo, abychom zmírnili bolesti hlavy.

Všichni tuto formu léčení instinktivně užíváme, když si mneme rukama čelo, abychom zmírnili bolesti hlavy. Masáž je vrozená dovednost, ale tradiční orientální medicína, praktikovaná více než 3000 let v Číně a Japonsku, rozvinula tuto dovednost v léčebné umění, využívající systém zvláštních masážních bodů. Akupresura je kombinací masáže a akupunktury, jejíž je snad předchůdkyní. Je stále široce užívána v japonských domácnostech.

Místo vpichování jehel používají léčitelé silného tlaku palců nebo konečky prstů v místech akupresurních bodů, shodných s akupunkturními, což přináší úlevu od bolesti.
Akupresura má prý posilovat samoléčivé schopnosti těla, zvyšovat vitalitu a působit preventivně proti nemocem. Podobně jako akupunktura se používá k vyrovnávání toků energie, nazývané ČCHI, která má protékat neviditelnými kanály, známými jako meridiány.
Akupresura může pouze zmírnit příznaky a musí se ji používat společně s jinými léčebnými postupy, např. s NATUROPATIÍ. Léčitelé tvrdí, že úspěšně zmírňuje mnoho potíží včetně alergie, artritidy, astmatu, bolesti zad, oběhových potíží, nespavosti, migrény a napětí.
Nezapomeňte ale, že některé bolestivé příznaky jsou varovnými signály vážných nemocí, proto se vždy poraďte s lékařem, pokud hodláte používat akupresuru na cokoli jiného než běžné potíže, které byste doma snadno zvládli.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Sama používám akupresuru i na snížení tlaku,proti špatnému průchodu...
Neta  |  7.11.2010 06:04

Dobrý den,paní Neto, nabízíte radu, takže prosím: mám chronickou...
Marcela  |  23.10.2011 11:45

Zajímavý článek, určitě mě lehce navnadil a inspiroval...
Honza  |  15.5.2013 19:13

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *