ÁJURVÉDA - Všeléčící "věda o životě"

20.11.2005 19:38
Terapie

Tato všeobjímající indická tradiční léčebná soustava se zabývá všemi aspekty lidského tělesného, duševního a duchovního zdraví.

Tato všeobjímající indická tradiční léčebná soustava se zabývá všemi aspekty lidského tělesného, duševního a duchovního zdraví. Její jméno ájurvéda sestává ze dvou sanskrtských slov: ájur "život" a véda "vědění". Je hlavní formou lékařství v Indii, kde klasičtí lékaři a ájurvédští léčitelé pracují bok po boku. Ajurvéda také nabývá na popularitě na Západě, kde stále více pacientů vyhledává rady léčitelů, kteří ji provozují.

Její nauka o prevenci se v praxi uplatňuje tak, že léčení probíhá často před tím, než lidé vykazují nějaké známky nemoci. To od pacientů vyžaduje, aby byli ve stálém, těsném kontaktu s terapeutem, který sleduje celý pacientův způsob života - stravování, zájmy, sexuální život, výběr partnera, podmínky doma a v zaměstnání, náboženskou víru, osobní zvyky atd. - a v případě potřeby doporučuje změny.
Když se objeví nemoc, používá se široká škála léčebných prostředků a technik - od konvenční chirurgie po léčiva z rostlin a přídavky minerálů, připravené speciálně pro potřeby každého jednotlivce. Celkem existuje kolem 8000 různých léků určených pro léčení pacientů - a pro udržení jejich zdraví a dobré kondice.
Jak léčitelé tvrdí, mohou být ájurvédické léčebné postupy prospěšné každému. Domnívají se, že zejména pomáhají proti stresu a napětí. Zvláštní úspěchy se dále udávají při léčení mnoha nemocí včetně artritidy, astmatu, cukrovky, ekzémů, zažívacích obtíží, tuberkulózy a vředů.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jo, léky z Indie vám pomohou. Vždť Indové se v průměru dožívají 38...
Hujer  |  20.12.2012 16:26

Podle Wikipedie je soucasna prumerna nadeje na doziti pri narozeni v Indii...
D  |  20.12.2012 18:03

Ájurvéda není indická medicína, jak si mnoho lidí myslí, ale životní...
Fakír  |  23.12.2012 09:47

Fakíre, proč se obáváte, že se bude ájurvéda v Evropě praktikovat...
Padmina  |  13.1.2013 21:19

To, že se v Evropě ájurvéda rozšiřuje mě pochopitelně těší, ale v...
Fakír  |  17.1.2013 10:52

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *